We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Blokkades op basis van je geografische locatie omzeilen

Kanishk Jain Technisch Onderzoeker

Heb je ooit buiten de VS geprobeerd om toegang tot Hulu of Sling TV te krijgen? Zo ja, dan kreeg je waarschijnlijk een bericht zoals dit te zien:

Sling error message

Dit is een blokkade op basis van je geografische locatie en het is lastig om dit te omzeilen.

Zelfs als je nog nooit van een geo-blokkade hebt gehoord, zijn we er vrij zeker van dat je er wel eens mee te maken hebt gehad.

Maar wat zijn geo-blokkades precies?

In het kort betekent een geo-blokkade dat bepaalde inhoud vanwege je geografische locatie niet beschikbaar is, maar het wordt nog iets ingewikkelder.

Het komt vrij vaak voor dat rechthebbenden de toegang tot inhoud op bepaalde locaties beperken. Dit heeft voornamelijk met licenties, auteursrechten, prijsdiscriminatie of het blokkeren van illegale inhoud te maken.

Veel organisaties gebruiken geo-blokkades om de wereld in een aantal marktsegmenten op te delen. Bedrijven zoals Amazon, Netflix en Hulu zorgen ervoor dat hun inhoud alleen op bepaalde locaties kan worden bekeken.

Dit doen ze om in verschillende regio's verschillende soorten inhoud aan te bieden. Door de wereld in afzonderlijke regio's in te delen kunnen ze meer winst maken omdat deze inhoud niet over de hele wereld toegankelijk is en hierdoor exclusief blijft. Dit betekent dat de kijker in de Verenigde Staten wel programma's van Netflix, maar geen inhoud van BBC iPlayer kan bekijken.

Hoe werken geo-blokkades?

Elke computer kan aan de hand van een uniek IP-adres worden herkend. Als je een website bezoekt, wordt deze naar de server gestuurd zodat deze weet waar de pakketten met informatie naartoe moeten worden gestuurd.

Je krijgt een IP-adres toegewezen door je internetprovider zodra je een abonnement hebt afgesloten. Hierdoor kan iedereen ter wereld zien op welke locatie je je bevindt waardoor je activiteiten eenvoudig kunnen worden gevolgd.

Aanbieders van inhoud gebruiken deze informatie om op basis van je locatie te bepalen of je wel of geen toegang tot de programma's kunt krijgen. Dus als je probeert om verbinding met een dienst te maken vanaf een IP-adres dat niet op de lijst staat, dan wordt de toegang geblokkeerd.

Dit is zelfs het geval als je voor de dienst betaalt. Laten we ervan uitgaan dat je in de VS woont en een betaald abonnement hebt om inhoud van Netflix te kunnen bekijken. Als je op vakantie gaat of voor zaken naar een ander land reist, zul je geen toegang tot deze inhoud hebben.

Waarom maken enorm veel websites gebruik van geo-blokkades?

Door de wereld in regio's op te delen, zorgen Hollywood-producers ervoor dat films op slechts één markt tegelijk beschikbaar worden gemaakt. Ook zijn sommige films op een specifiek publiek gericht en door het opdelen in regio's wordt het effect van marketingcampagnes versterkt.

Populaire streamingwebsites zoals Netflix en BBC iPlayer gebruiken deze geo-blokkades op dezelfde manier om inhoud op basis van de geografische locatie van de gebruiker te beperken. Verder is het een van de gemakkelijkste manieren om aan de licentievoorwaarden te voldoen.

Geografische blokkades zorgen er ook voor dat online aanbieders op basis van geografische regio's op verschillende markten andere tarieven in rekening kunnen brengen.

Hoe kun je geo-blokkades omzeilen?

De inhoud wordt op basis van je geografische locatie geblokkeerd. Als je toch toegang wilt krijgen zul je dus een manier moeten vinden om je IP-adres te maskeren.

Een van de meestgebruikte manieren om dit te doen, is door proxyservers te gebruiken. Deze zorgen ervoor dat al je online verkeer via een omweg wordt verstuurd.

Je verzoek wordt naar de ontvangende servers doorgestuurd alsof deze van de proxy afkomstig is. Hierdoor wordt de ontvangende server misleid en je IP-adres wordt volledig gemaskeerd.

Andere diensten kunnen gebruikers via een peer-to-peer-netwerk toegang tot geografisch geblokkeerde inhoud bieden. In dat geval wordt je verkeer met behulp van inactieve bronnen via andere knooppunten binnen het netwerk verstuurd.

Proxyservers en P2P-netwerken kunnen geo-blokkades omzeilen, maar dit heeft ook een aantal nadelen op het gebied van beveiliging en privacy.

Maar gelukkig is er een betere en efficiëntere oplossing beschikbaar. Door een VPN te gebruiken, kun je alle geo-blokkades omzeilen. Hierdoor worden je verzoeken op een slimme manier versleuteld en via een privénetwerk verstuurd zodat je IP-adres voor niemand zichtbaar is.

Dit is de lijst met de beste VPN-diensten.

Beperkingen op basis van je geografische locatie omzeilen

Netflix

Netflix is ​​een van de populairste streamingwebsites en heeft meer dan 100 miljoen abonnees. Het bedrijf heeft onlangs bekendgemaakt dat het meer internationale dan Amerikaanse abonnees heeft.

De huidige licentieovereenkomsten zorgen ervoor dat Netflix relatief weinig inhoud voor gebruikers buiten de VS beschikbaar maakt. Als je bijvoorbeeld abonnee in India bent, kun je geen Family Guy kijken. Ongeveer 93% van de programma's die via Netflix beschikbaar zijn, kun je niet in India bekijken.

Daarom hebben veel gebruikers een VPN aangeschaft om hun IP-adres te verbergen en toegang tot meer inhoud te krijgen door geo-blokkades te omzeilen.

Het probleem is dat Netflix VPN's detecteert en blokkeert. Daarom zijn er tegenwoordig nog maar een paar diensten die inhoud van Netflix kunnen ontgrendelen. Je kunt hier ontdekken hoe je de VPN-blokkades van Netflix kunt omzeilen.

YouTube

YouTube heeft elke dag meer dan 30 miljoen bezoekers. Het bedrijf biedt mensen die video's uploaden de mogelijkheid om de toegang tot deze inhoud op basis van geolocatie te beperken. Alleen door de URL van YouTube te wijzigen, kon je deze geografische beperkingen omzeilen. Helaas werkt deze truc niet meer.

Het gebruik van een betrouwbare VPN blijft een van de beste manieren om deze beperkingen te omzeilen.

BBC iPlayer

BBC iPlayer is een online dienst van de British Broadcasting Corporation voor het streamen van radio en tv die alleen beschikbaar voor inwoners van het Verenigd Koninkrijk is. Zelfs als je in het VK woont en in het buitenland bent, kun je geen toegang tot deze inhoud krijgen.

Een VPN biedt je de mogelijkheid om deze streams ongeacht je locatie te gebruiken. Er zijn meer dan 60 miljoen mensen van buiten het Verenigd Koninkrijk die VPN's of proxyservers gebruiken om gratis toegang tot deze inhoud te krijgen.

China neemt alleen al 38,5 miljoen gebruikers voor zijn rekening terwijl het andere online verkeer voornamelijk uit landen zoals de VS, Australië, Ierland, India, Brazilië, Frankrijk en Duitsland afkomstig is. Dit zijn de beste VPN's voor BBC iPlayer die echt werken.

Hoewel er wel iets voor geo-blokkades is te zeggen, is het vanuit het oogpunt van de gebruiker niet eerlijk. Als je de volledige abonnementskosten betaalt, zou je waar je ook bent de mogelijkheid moeten hebben om inhoud te kunnen bekijken.

Met een VPN kunt je je IP-adres verbergen en voorkomen dat anderen je locatie volgen. Deze VPN-diensten zorgen er ook voor dat je apparaat beter beveiligd is door je verkeer te versleutelen en via een privénetwerk te verzenden.

Netflix en andere diensten hebben er alles aan gedaan om deze VPN-diensten te blokkeren, maar VPN-providers maken voortdurend nieuwe manieren beschikbaar om toegang tot inhoud te bieden die normaal gesproken op basis van geolocatie wordt geblokkeerd.

Wil je meer informatie? Bekijk hoe je inhoud van Sling TV zonder het gebruik van een Amerikaanse creditcard kunt bekijken en lees meer over de beste VPN's voor streaming.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!

Opmerking van de redactie: We waarderen de relatie met onze lezers en streven ernaar om jullie vertrouwen te verdienen door middel van transparantie en integriteit. We zitten in dezelfde eigendomsgroep als enkele van de toonaangevende producten die op deze site worden beoordeeld: Intego, Cyberghost, ExpressVPN en Private Internet Access. Dit heeft echter geen invloed op ons evaluatieproces, omdat we ons houden aan een strikte manier van testen.

Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Kanishk is een part-time blogger en een full-time technologie nerd die graag over technologie schrijft.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.