We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

De beste VPN’s van 2024 voor Linux

Matthew Amos Bijgewerkt op 03-03-2024 Gefactcheckt door Matthew Amos Eindredacteur

Laten we eerlijk zijn: Linux is het favoriete besturingssysteem van de privacybewuste techneut en dat is met een goede reden. Wat zou u liever hebben: intrusieve gegevenssynchronisatie en dubieuze samenwerkingen met de NSA, of een open-sourceplatform ontworpen door gebruikers voor gebruikers?

Waarschijnlijk het laatste.

Echter, het vinden van een Linux VPN die niet aanvoelt als een bètaversie in vergelijking met zijn Windows/ Mac-tegenhangers kan een uitdaging vormen. Of het nu gaat om prestaties, algehele bruikbaarheid of een cruciale functie die wat hulp kan gebruiken, er is serieus onderzoek nodig om de beste VPN’s voor een Linux-machine te vinden.

Daarom hebben we besloten om u te helpen, na talloze tests hebben we de "naalden in de hooiberg" gevonden: betrouwbare VPN- providers die de Linux-gebruikers op de markt niet zullen teleurstellen.

Bekijk onze topkeuzes hieronder:

1. ExpressVPN

 • Ongelofelijk snel - ontdoe u van ISP-throttling en stream/orrent in stijl
 • Maak verbinding met elk deel van de wereld met meer dan 105 locaties om uit te kiezen
 • Brandschone privacy - er worden geen logs bijgehouden
 • Aangepaste OpenVPN-client voor Linux-distributies
 • Attente klantenservice - 24/7 beschikbaar
 • Krijg uw geld binnen 30 dagen na inschrijving terug

HDit is een provider die zijn naam eer aan doet: ExpressVPN geeft u echt streams, torrents en surfen met supersnelle snelheden.

Snelheid is de kracht van deze VPN, maar deze VPN biedt veel meer dan dat. Meer dan 3.000 servers, een bewezen geen-logs-beleid en een groot aantal geavanceerde functies maken ExpressVPN tot een ideale allround keuze voor zowel basis- als specifieke behoeften.

En nu de echte vraag: hoe gaat het met Linux?

De aangepaste client is eenvoudig te installeren en te draien, met ondersteuning voor OpenVPN; als u Ubuntu gebruikt, kunt u ook via de netwerkbeheerder kiezen voor een OpenVPN-configuratie. PPTP-installatie is ook mogelijk, maar we raden aan om als vuistregel weg te blijven van dit gedateerde protocol.

U zult het moeten doen zonder de geweldige split tunnelling-functie, maar de meeste andere waardevolle functies blijven aanwezig op Linux, waaronder dynamische DNS, lekbescherming en P2P-ondersteuning.

Ten slotte, als u problemen tegenkomt, heeft ExpressVPN informatieve installatiehandleidingen voor elke Linux-distributie, zowel in tekst als op video. Bovendien is er 24 uur per dag, 7 dagen per week en 7 dagen op 7 live support beschikbaar om u persoonlijk te helpen.

Onnodig te zeggen dat ExpressVPN wordt geleverd met een geld-terug-garantie (zoals elke hoogstaande VPN zou moeten doen). Ga uw gang en probeer het 30 dagen gratis!

Aanbieding ExpressVPN Juni 2024: Voor beperkte tijd kun je een ExpressVPN- abonnement krijgen met tot wel 49% korting! Mis het niet!

2. AirVPN

 • Linux-client wordt geleverd met volledige set functies
 • Kill-switch, lekbescherming en diverse geavanceerde instellingen inbegrepen
 • Uitstekende forums
 • Vaardigheden vereist voor VPN-zaken voor installatie en algemeen gebruik
 • Geen begeleiding
 • 30 dagen niet-goed-geld-terug-garantie en gratis proefversie beschikbaar

Net zoals Linux een beetje expertise vereist en een meer hands-on benadering in vergelijking met Microsoft/Apple, verwacht AirVPN dat zijn gebruikers een goed idee hebben van hoe de dingen werken.

Het is het allemaal wel waard, maar als u weet wat u doet, kan AirVPN snel uw favoriete VPN voor Linux-distributies worden. Om te beginnen is Eddie (ja, de client heeft zijn eigen naam) op alle platforms precies hetzelfde, wat betekent dat u dezelfde functies en instellingen krijgt, of u nu een Windows-, Mac- of Linux-besturingssysteem gebruikt.

Dan is er de daadwerkelijke uitvoering. AirVPN heeft een aantal van de sterkste encryptie in de buurt, naast een serieuze anti-logging-stand en een stortvloed aan geavanceerde functies (kill-switch, DNS-lekbescherming, VPN via Tor/SSL/SSH-tunnels).

Kortom, deze VPN biedt een heleboel, met een geweldig servernetwerk en indrukwekkende snelheden om te beginnen. Dat gezegd hebbende, zult u alleen waarderen hoe goed AirVPN is als u daadwerkelijk uw weg kunt vinden in de client. U kunt de AirVPN-forums bezoeken (wat weliswaar een geweldige informatiehub is) — maar verwacht geen verdere richtlijnen.

Gelukkig kunt u zien of u zich comfortabel genoeg voelt met AirVPN voordat u een abonnement neemt, dankzij de geld-terug-garantie en een gratis proefperiode.

3. Private Internet Access

 • Duizenden servers op 91 verschillende locaties
 • Belachelijk goedkoop
 • Stevige privacy
 • Kill-switch en DNS-lekbescherming zijn standaard op de eigen Linux-client
 • Geld-terug-garantie van 30 dagen

PIA is de lieveling van veel VPN-gebruikers en om verschillende redenen. En de solide Linux-client is er een van.

Eenvoudig te installeren en enthousiast om zijn naam waar te maken, biedt PIA een verrassend goede service voor wat het kost. Nadat u niet meer dan 5 minuten hebt besteed om alles in te stellen, krijgt u ongelooflijk goedkope VPN-beveiliging met een kill-switch, DNS-lekbescherming en een overweldigende 29.650 servers op 91 locaties.

Ondanks het feit dat het hoofdkantoor in de VS gevestigd is, heeft PIA bewezen dat het zich inzet voor het handhaven van de privacy van gebruikers en een nul-logbeleid, wat het op zijn beurt een loyale (en enorme) gebruikersbasis heeft opgeleverd.

Er is maar één waarschuwing: de prestaties hebben de neiging om van de ene server tot de andere te variëren. Dit is te verwachten wanneer u duizenden van hen tot uw beschikking hebt, maar met wat onderzoek en testen kunt u terecht op de perfecte optie voor streamen, deblokkeren of torrents. En ja, er zijn P2P-servers.

PIA’s zeer actieve forums compenseren enigszins de ontbrekende livechat, maar verwacht geen premium niveaus van klantenondersteuning. Als u zonder dat kunt leven, probeer dan zeker PIA op u Linux distro - het zit boordevol functies, het is goedkoop en het wordt ook geleverd met een 30 dagen niet-goed-geld-terug garantie!

4. Mullvad

 • Eigen Linux-client
 • Een van de weinige VPN’s om IPv6 goed te krijgen
 • Goede servervariëteit
 • Geen geld-terug-garantie
 • Gratis proefversie is te kort

"Mullvad" betekent "mol" in het Zweeds - en als het gaat om VPN’s, is deze ongetwijfeld gericht op het onder de oppervlakte houden van uw echte online identiteit.

Op Linux krijg u een volledig uitgeruste native client met een eigen GUI. Lekbescherming en een kill-switch zijn standaard, en hier is het beste gedeelte: IPv6 DNS-routering is correct geïmplementeerd. Dit is vaak een probleem dat terugkeert en zelfs de beste providers achtervolgt, maar Mullvad heeft het doorgrond.

Wat servers betreft, had deze provider enkele flagrante omissies, maar deze is recentelijk verbeterd en is uitgebreid naar meer dan 666 servers in 44 landen (inclusief het Verenigd Koninkrijk, Hongkong en Israël, die voorheen niet beschikbaar waren).

Met solide versleuteling, geen opgeslagen logbestanden en een vers bijgewerkt servernetwerk presteert Mullvad uitzonderlijk goed; de native client samen met de beknopte handleidingen maakt dat ook dingen die veel eenvoudiger zijn voor Linux-gebruikers. Er is echter geen geld-terug-garantie waarbij u slechts een proefperiode van 3 uur voor de boeg hebt om een beslissing te nemen.

Uw Linux VPN hoeft geen bijzaak te zijn

En dat is ‘m, onze top vier VPN’s die Linux niet in de weg zitten. Of het nu gaat om basisbescherming of een intensievere taak die u zoekt, u vindt gegarandeerd de beste tool voor het werk in onze lijst. Goede jacht!

Hebt u dit artikel nuttig gevonden? Zorg ervoor dat u deelt met uw Linux-vrienden, we stellen het op prijs!

Bent u op zoek naar VPN-bescherming voor mobiele apparaten? Bekijk de beste (en slechtste) VPN’s voor Android en iOS apparaten.

Om samen te vatten, zijn de beste VPN's voor Linux...

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
7.0 /10
7.0 Onze Score
Bespaar 60%!
3
9.5 /10
9.5 Onze Score
Bespaar 83%!
4
7.4 /10
7.4 Onze Score
Bespaar 0%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Matthew Amos houdt zich zijn hele leven al bezig met technologie en werkt vanuit Boise, Idaho. Voorheen was hij werkzaam als hoofd marketingschrijver voor de University of Montana Western. Nu werkt hij als freelancer en produceert voornamelijk content over technologie en cyberbeveiliging.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.