We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Verschillende soorten VPN’s en wanneer ze te gebruiken

Kristina Perunicic Hoofdredacteur

Noot van de redactie: Als u weet wat een VPN is en wat de bijbehorende protocollen zijn, kunt u direct naar dit artikel dat VPN-protocollen vergelijkt.

De meesten van ons zijn het erover eens dat we dagelijks persoonlijk of zakelijk gebruik maken van het internet.  Tot nu toe heeft u geen problemen op het gebied van veiligheid gehad met uw internetgebruik. Echter, wat als ik u zei dat uw internet geen veilig internet is? U heeft een wifi-wachtwoord en wat niet, maar hoe zit het met een VPN? Bent u iemand die een VPN nodig heeft?

In het algemeen is een VPN of Virtual Private Network een groep computers of discrete netwerken die als één netwerk samenwerken via een openbaar netwerk, zoals het internet. Een VPN beveiligt de internet-verbinding van uw computer omdat alles wat ontvangen en versturen wordt gecodeerd is en verborgen voor nieuwsgierige ogen. Meer informatie over wat is een VPN en waarom heeft u er één nodig

Dus ten eerste: hoe weet u of u een VPN nodig heeft? Simpel gezegd: iedereen, van een student tot een ​​werknemer, of gewoon iemand die zijn privé zaken beschermd wil hebben, zou een VPN moeten krijgen.

Er zijn verschillende soorten VPN’s. De meest voorkomende VPN’s zijn PPTP VPN, site-to-site VPN, L2TP VPN, IPSec, SSL, MPLS VPN, en Hybrid VPN.  We zullen elk type VPN hieronder in meer detail te bespreken

Surveillance vs privacy: vpnmentor

  1. PPTP VPN

PPTP VPN staat voor Point-to-Point Tunneling Protocol. Zoals zijn naam al zegt, een PPTP VPN zorgt voor een tunnel en vangt de data. Nogal een lange naam voor de meest gebruikte VPN. PPTP VPN’s worden gebruikt door externe gebruikers om ze te verbinden met de VPN-netwerk met behulp van hun bestaande internetverbinding. Dit is een handige VPN voor zowel zakelijke gebruikers als thuisgebruikers. Om toegang te krijgen tot de VPN moeten gebruikers inloggen op de VPN met behulp van een goedgekeurde wachtwoord. PPTP VPN's zijn ideaal voor persoonlijk gebruik en bedrijf, omdat geen aanschaf of installatie van extra hardware nodig is en functies meestal aangeboden worden als goedkope add-on software. PPTP VPN’s worden het meest ook gebruikt vanwege de compatibiliteit met Windows, Mac en Linux-systemen.

Hoewel PPTP VPN's vele voordelen lijken te hebben, is er een nadeel van deze VPN. Het nadeel van het gebruik van een PPTP VPN is dat het niet encryptie biedt, en dat is meestal juist de reden om een VPN te gebruiken.  Een ander nadeel is dat het berust op de PPP of Point-to-Point Protocol om veiligheidsmaatregelen te implementeren.

  1. Site-to-site VPN

Een site-to-site VPN wordt ook wel een router-to-router VPN genoemd en wordt meestal gebruikt in zakelijke omgevingen. Het feit dat veel bedrijven zowel nationaal als internationaal kantoren hebben, maakt dat een site-to-site VPN wordt gebruikt om het netwerk van het hoofdkantoor verbinding te laten maken met meerdere vestigingen. Dit is ook bekend als een intranet gebaseerd VPN. Het omgekeerde is ook mogelijk met site-to-site VPN. Bedrijven maken gebruik van site-to-site VPN om te verbinden met andere bedrijven op dezelfde manier en dit noemt men een extranet gebaseerd VPN. In eenvoudige termen: site-to-site VPN's bouwen van een virtuele brug die netwerken op verschillende locaties verbindt om die vervolgens verder te verbinden met het internet en ze zorgen voor het onderhouden van een veilig en besloten communicatie tussen deze netwerken.

Vergelijkbaar met die van een PPTP VPN, zorgt site-to-site VPN voor een beveiligd netwerk. Echter, er is geen speciale lijn in gebruik waardoor de verschillende sites binnen een bedrijf zich gewoon aansluiten bij elkaar om een VPN te vormen. Ook in tegenstelling tot PPTP, wordt de routing, encryptie en decryptie gedaan door hardware of software gebaseerde routers aan beide uiteinden.

  1. L2TP VPN

L2TP staat voor Layer Tunneling Protocol, dat werd ontwikkeld door Microsoft en Cisco. L2TP VPN VPN's zijn VPN's die doorgaans worden gecombineerd met een andere VPN beveiligingsprotocol om een ​​veiligere VPN verbinding te maken. Een L2TP VPN vormt een tunnel tussen twee L2TP aansluitpunten en andere VPN zoals IPSec protocol versleutelt de gegevens en concentreert zich op de communicatie tussen de tunnels.

Een L2TP is ook vergelijkbaar met PPTP. De overeenkomsten zitten ​​in hun gebrek aan encryptie en dat beide afhankelijk zijn van PPP-protocol om dit te doen. Ze verschillen met betrekking tot hun gegevensveiligheid en data-integriteit.  L2TP VPN's bieden beide terwijl PPTP VPN's dat niet doen.

  1. IPsec

IPsec is een afkorting voor Internet Protocol Security. IPsec is een VPN protocol dat wordt gebruikt om de communicatie via internet te beveiligen via een IP-netwerk. Een tunnel is opgezet in een externe site geeft toegang tot uw centrale site. Een IPsec werkt met het internet protocol om de communicatie te beveiligen door het verifiëren van elke sessie en individueel versleutelen van de datapakketten in de hele verbinding. Er zijn twee manieren waarop een IPsec VPN werkt. De twee modi zijn transportmodus en tunneling modus. Beide modi zijn om overdracht van gegevens tussen twee verschillende netwerken te beveiligen. Tijdens de transportmodus wordt het bericht in het datapakket gecodeerd. In de tunneling modus wordt het gehele datapakket gecodeerd. Een voordeel voor het gebruik van een IPsec VPN is dat het kan ook worden gebruikt als aanvulling op andere beveiligingsprotocollen om een ​​betere beveiliging te verschaffen.

Hoewel IPsec een waardevol VPN is om te hebben, is een groot nadeel om gebruik te maken van dit protocol de dure tijdrovende cliënt installaties die vóór gebruik moeten plaatsvinden.

  1. SSL en TLS

SSL staat voor Secure Sockets Layer en TLS staat voor Transport Layer Security. Beide werken als één protocol. Beide worden gebruikt om een ​​VPN-verbinding op te bouwen. Dit is een VPN-verbinding, waar de webbrowser fungeert als de opdrachtgever en gebruiker de toegang beperkt tot specifieke toepassingen in plaats van een hele netwerk.  De SSL en TLS-protocol wordt voornamelijk gebruikt door online shopping websites en service providers. Een SSL en TSL VPN bieden u een beveiligde sessie van uw pc browser naar de applicatieserver. Dit komt omdat web browsers gemakkelijk schakelen naar SSL en ze vereisen praktisch geen actie van de gebruiker. Webbrowsers zijn al geïntegreerd met SSL en TSL. De SSL-verbindingen hebben https in het begin van de URL in plaats van http.

  1. MPLS VPN

Multi-Protocol Label Switching of MPLS VPN’s zijn het beste te gebruiken voor site-to-site type verbindingen. Dit is voornamelijk te danken aan het feit dat MPLS de meest flexibele en aanpasbare optie is.  MPLS is een gestandaardiseerde techniek die wordt gebruikt voor het versnellen van de verdeling van netwerkpakketten via meerdere protocollen. MPLS VPN’s zijn systemen die ISP-tuned VPN’s zijn. Een ISP-tuned VPN is wanneer twee of meer plaatsen zijn verbonden met een VPN met dezelfde ISP.  Maar het grootste nadeel aan het gebruik van een MPLS VPN is het feit dat het netwerk is niet zo eenvoudig in te stellen is als de andere VPN's. Het is ook niet makkelijk om wijzigingen aan te brengen. Daarom MPLS VPN’s zijn meestal duurder.

  1. Hybrid VPN

Een hybride VPN combineert MPLS en Internet Protocol Security of IPsec gebaseerde VPN. Hoewel deze twee soorten VPN’s afzonderlijk worden gebruikt op verschillende plaatsen. Het is echter mogelijk om op dezelfde plaats te gebruiken. Dit zou moeten gebeuren met de bedoelingen van het gebruik van de IPsec VPN’s als back-up voor de MPLS VPN.

IPsec VPN's zijn VPN's die een stukje van de apparatuur aan de klantkant nodig hebben, zoals al gezegd. Deze apparatuur is meestal in de vorm van een router of multifunctionele security appliance. Hierdoor router of multifunctionele beveiligingsinrichting wordt versleuteld en de VPN tunnel vormen als hierboven beschreven. In vergelijking worden MPLS VPN gebruikt door een drager, door middel van apparatuur in netwerk van de provider.

Om deze twee VPN te verbinden, wordt een poort ingesteld om de IPSec tunnel aan de ene kant te koppelen met de MPLS VPN aan het andere uiteinde en tegelijk de veilige VPN's mogelijk te maken.

Hybrid VPN's worden gebruikt door bedrijven, in de eerste plaats omdat het gebruik van MPLS voor hun sites niet de meest geschikte keuze voor hun site zou zijn. Er is een grote hoeveelheid voordelen die MPLS heeft over de openbare internetverbindingen, maar de kosten zijn hoog. Daarom is het gebruik van een hybride VPN krijgt u toegang tot de centrale site door middel van een externe site. Hybride VPN's zijn over het algemeen duur maar bieden echter meer flexibiliteit.

Samengevat

Tot slot, het maken van de juiste keuze over welke VPN is voor u misschien moeilijk. Om te bepalen welke VPN voor u geschikt is, zou u eerst moeten bepalen welk type beveiliging u zou willen. Het kiezen van uw VPN zal variëren afhankelijk van of u student bent, kleine ondernemer, of meerdere eigen kantoren heeft.  Een ander idee dat u zou moeten overwegen is hoe uitgebreid uw zekerheid dient te worden in termen van het wel of niet iets simpels of meer complex zoals een hybride VPN. De kostprijs is een andere factor die in het spel komt tijdens dit beslissingsproces. Hoeveel geld bent u bereid en is de moeite waard voor het beveiligen van uw internetverbinding? Zodra u in staat bent om deze vragen te beantwoorden is het kiezen van het type VPN makkelijker voor u. Een idee dat nuttig zou kunnen zijn is om meer onderzoek naar dit onderwerp te doen. Succes!

ex_goldBekijk de top VPN's per merk en zie wat gebruikers zoals u er over denken

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Kristina Perunicic is een voormalig redactrice voor vpnMentor. Ze is een cyberbeveiligingsexpert met interesse in VPN's en hun belang in het digitale privacylandschap.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.