We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Hoe beschermt u uw gegevens als de VPN verbinding wegvalt

Daniel Krohn Onderzoeker Cybersecurity

Okay, dus u bent nog aan het shoppen voor een ideale VPN of u gebruikt er al een poosje eentje, en u weet welk cruciale kenmerk we allemaal zoeken: een stabiele verbinding.

Zelfa als u nog nooit een VPN gebruikt heeft, bent u niet onbekend met onstabiele WiFi verbindingen, wegvallend en uw werk onderbrekend. Het gebeurt. Echter, het verliezen van uw VPN verbinding is van geheel andere orde. Want wat is een VPN nu helemaal waard, als wanneer de VPN verbinding wegvalt, uw waardevolle privé gegevevens worden omgeleid via uw provider? Het is alsof u nooit een VPN had.

Het zal u geruststellen als u hoort dat er verschillende methodes bestaan om u te beschermen en beveiligen in dit bijna onvermijdelijke scenario. Dus voor u nog meer torrents klaarzet of op de bank ploft om Netflix te kijken, moet u er zich van gewissen dat wanneer uw VPN faalt, uw gegevensstroom direct stopt, in plaats van dat u wordt weer wordt overgeleverd aan uw ISP.

Of u nu Windows, Mac of Linux gebrukt, hier zijn wat oplossingen:

 1. Kies een VPN met een “Kill Switch”

  Dit is een godsgeschenk voor de beginner of de niet-techinische gebruiker die liever niet veel tijf stopt in het aanpassen van de instellingen van hun computer. De  VPN ‘Kill Switch’ kwam vroeger bijna nooit voor, maar vandaag de dag is het één van de best verkochte onderdelen van VPN providers.

De 'Kill Switch’ is in de meeste VPN software ingebouwd en toont zich meestal als een simpel aanvinkvakje. Soms hebben ze andere namen (zoals Mullvad, zie hiervoen). Het geeft je veel gemoedsrust want wat er ook gebeurt, uw verkeer verlaat nooit uw computer als de VPN faalt. Sommige software helpt u zelfs om weer opnieuw te verbinden, handig als u soms even van uw plek weg bent geweest.

Dus als uw huidige VPN deze slimme eigenschap niet heeft. dan is het misschien tijd om afscheid te nemen en een ander bedrijf te kiezen dat wél weet hoe ze voor hun klanten moeten zorgen.

Dit is een lijst met bedrijven die wél een ‘kill switch’ bieden in hun software:

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!

Torrent gebruikers moeten VUZE gebruiken (Windows, OSX)

Dit is een VPN-vriendelijke Torrent client die de mogelijkheid biedt om te checken of u een VPN gebruikt. Vuze zorgt zo goed voor u, dat het u een bericht geeft met de tip om een client via VPN te gebruiken. Bedankt Vuze!

Als u op Yes klikt, zou het automatisch ingesteld moeten worden. Geen probleem als dat niet lukt, het is makkelijk handmatig in te stellen.

 • Ga naar Tools >> Options. Klik ‘Advanced’ onder de titel ‘User Proficiency’
 • Klik nu op Connection >> Advanced Network Settings

 • Blader door de lijst aan de rechterkant en kies het IP adres dat hoort bij uw VPN.
 • Knip en plak de interface name in ‘Bind to local IP address or interface
 • Klik dan op ‘Enforce IP bindings…

Ze weet dat je Torrent verkeer via de VPN geleid wordt als het routeringsicoon, onderaan rechts, GROEN wordt. Als uw VPN verbinding stopt, stoppen ook al uw processen. Mooi! Het icoon kan soms even een paar seconden nemen om groen te worden maar daarna weet u zeker dat er geen lekkage is als de VPN stopt.

 1. Download VPNetMon – alleen voor Windows gebruikers

Als uw huidige VPN provider, of de provider die je wil kiezen, geen ingebouwde ‘kill switch’ heeft, wanhoop dan niet. VPNetMon is een slim handige stukje gratis software, alleen voor Windows gebruikers. Ontworpen om direct programma's af te sluiten als een VPN verbinding wegvalt. Hoewel u hem zelf moet instellen, is dit best eenvoudig.

Laten we eens kijken hoe dat werkt

 • Download VPNetMon hier: uitpakken en starten
 • Klik nu opt. Nu kan je precies de programma's kiezen die het moet sluiten als u uw verbinding verliest (A)
 • Voer de eerste twee nummers  van uw VPN's IP adres in (te vinden onder ‘IPV4 Address boxes’) in het ‘VPN IP Start’ vakje (B).

 • Probeer het uit door handmatig uw VPN uit te schakelen. Als u al uw gekozen programma's ziet sluiten dan kunnen wij u feliciteren: u heeft uw eigen aangepaste ‘kill switch’ gemaakt.
 • Zorg ervoor dat u alle programma's start via het VPNetMon programma.
 • Als u nu verbindt met uw VPN, zult u het IP adres zien in GROEN in één van de onderste  ‘IPV4 addresses’ vakjes (C).
 1. Probeer VPN Check – Windows en Linux

Alweer een monitoring programma – maar dit keer zijn de Linux gebruikers ook welkom. Anders dan VPNetMon, zorgt dit simpele maar effectieve programma voor het afsluiten van alle programma's (zoals bijvoorbeeld BitTorrent) als de VPN verbinding wegvalt.

Het is stand-alone software dat gebruikt kan worden naast andere VPN programma's maar het werkt het beste met OpenVPN met providers die niet zelf een 'kill switch' hebben.

 • Download de gratis of pro versie hier [ http://www.guavi.com/vpncheck_free.html ]. Eenmaal gedownload en geopent, klikt u op ‘config.’ Met Windows, voert u uw VPN gebruikersnaam en wachtwoord in om te verbinden met uw bestaande account provider.

 • Kies de programma's die u gesloten wil hebben bij een falende VPN verbinding door te klikken op  ‘Cycle IP Task.’ U kunt er voor kiezen om de programma's te sluiten en zelfs de gehele internetverbinding als uw VPN verbinding wegvalt

‘Loop time (sec)’ is hoe vaak het programma moet controleren of de VPN verbinding actief is. Het plaatje toont '2' dus de verbinding wordt elke twee seconden gecontroleerd.

Samengevat

Wat u ook online doet, torrents, streaming, downloaden: dit is het deel waar u aandacht aan moet besteden en met deze gratis en gevarieerde oplossingen is er geen reden om uw gegevens via uw provider te laten weglekken.

Het installeren van uw eigen 'kill switch' mag dan wat handmatig instelwerk vergen, maar een complexe oplossing is beter dan geen oplossing. Het is fijn te zien dat VPN providers het nu vaak ingebouwd aanbieden, dat bespaart u tijd, geld en stress. De 'kill switch' is echt het ultieme schild voor hedendaagse voorstanders van privacy.

Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Technisch schrijver met een passie voor online privacy.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.