We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Hoe gratis tv kijken in het buitenland met een VPN

Alida Viljoen Bijgewerkt op 22-02-2024 Cybersecurity Researcher

Op vakantie gaan – het is exotisch, spannend en nieuw. Je leert nieuwe mensen, plaatsen en culturen kennen en je laat je smaakpapillen kennismaken met een onbekende cuisine. En hoe leuk al die nieuwe dingen en exotische ervaringen ook mogen zijn, de kans is groot dat je op een bepaald moment dingen van thuis gaat missen, zoals tv kijken. Maar als je de tv op je hotelkamer aanzet, krijg je alleen de lokale zenders voorgeschoteld – uiteraard zonder Nederlandse ondertiteling. En geef toe, de lokale soap in een onverstaanbare taal kan grappig zijn voor de eerste 10 minuten, maar daarna heb je het ook wel weer gezien.

Er zijn verschillende apps en websites van de grote tv aanbieders zoals Ziggo Go, NPO Start en RTL XL die je de mogelijkheid geven om live tv te kijken op je tablet of laptop. Jammer genoeg wordt de inhoud van deze apps en websites vaak geblokkeerd wanneer je je in het buitenland bevindt – waardoor je toch je favoriete programma’s zou moeten missen. Sommige zenders stellen bepaalde programma’s nog wel open voor gebruikers die zich binnen de EU bevinden, maar wanneer je buiten de grenzen van Europa bent, worden ook deze programma’s geblokkeerd.

Gelukkig maken VPN’s ons leven vandaag de dag veel gemakkelijker. VPN’s zijn een geweldig middel om je geolocatie te veranderen, waardoor het online lijkt alsof je je in een ander land bevindt. En voor de vakantiegangers onder ons betekent dit concreet dat je vanuit het buitenland je geolocatie in Nederland kan zetten, waardoor je toegang krijgt tot de geblokkeerde inhoud op de Nederlandse tv-websites.

We leggen je in dit artikel gedetailleerd uit hoe je Nederlandse tv kan kijken in het buitenland door een VPN te gebruiken.

Tv kijken in het buitenland: een handige gids

Om tv te kunnen kijken in het buitenland heb je niet zo veel nodig. Je hebt uiteraard een device, zoals smartphone of laptop nodig, een abonnement op een live tv-aanbieder en een VPN-verbinding om de inhoud van deze websites te kunnen zien. Deze VPN-verbinding zorgt ervoor dat je apparaat verbinding maakt met een server ergens in de wereld – in dit geval dus Nederland – en je IP-adres dus ook naar een Nederlands IP-adres omgezet wordt.

1. Kies een VPN

Het eerste wat je moet doen om gratis tv te kunnen kijken in het buitenland is een VPN kiezen die voor jou werkt. Er zijn veel verschillende VPN’s op de markt, met ieder zijn eigen voor- en nadelen, maar het is belangrijk dat je er eentje kiest die servers in Nederland heeft staan. Een ander belangrijk kenmerk is de snelheid, aangezien je het liefst een snelle internetverbinding hebt bij het streamen van tv. Wanneer je een VPN gekozen hebt, kan je een abonnement afsluiten en de software installeren.

2. Verbind met een server in Nederland

Vervolgens moet je de verbinding instellen met een server op een andere locatie. Aangezien we vanuit het buitenland toegang willen krijgen tot websites die alleen in Nederland beschikbaar zijn, moeten we hier dus servers in Nederland selecteren.

3. Abonneer je op Nederlandse tv aanbieders

Wanneer je tv wilt kijken op je smartphone, tablet of laptop is het noodzakelijk dat je een abonnement hebt op een van de apps of websites van de Nederlandse tv aanbieders. Deze platformen bieden immers live tv aan, zodat je overal onderweg tv kan kijken. Populaire televisie aanbieders zijn:

  • Ziggo Go
  • KPN met iTV
  • Telfort
  • TV Anywhere van T-Mobile

Ook zijn er verschillende zenders die je de mogelijkheid bieden om tv terug te kijken. Zo kan je je favoriete programma’s die je gemist hebt (wegens het tijdverschil of andere activiteiten) op een later ogenblik terugkijken. Tv aanbieders met deze diensten zijn bijvoorbeeld NPO Start, SBS6 en RTL XL – maar ook hier heb je een VPN-verbinding voor nodig aangezien deze content in het buitenland geblokkeerd wordt.

Waarom je een VPN nodig hebt om in het buitenland TV te kunnen kijken

Zoals we al eerder vermeld hebben, wordt de inhoud van de websites van bovenstaande tv aanbieders in het buitenland geblokkeerd. Dit is omwille van auteurs- en gebruiksrechten, en mag dan wel een vervelend probleem zijn – het is gelukkig snel omzeild door een VPN te gebruiken.

Met een VPN verbinding lijkt het alsof je in Nederland bent, aangezien je geolocatie gewijzigd wordt. Hierdoor geven de apps van de verschillende Nederlandse tv aanbieders je weer volledige toegang tot hun programma’s. Let er echter wel op dat je een VPN uitkiest die een goede snelheid heeft voor het streamen, en die bovendien werkt op het apparaat waarop je tv wilt kijken (zoals laptop, smartphone of computer).

Kies de juiste VPN

Om Nederlandse tv te kunnen kijken in het buitenland, is het belangrijk de juiste VPN te kiezen. Er zijn verschillende mogelijkheden, maar wij sommen alvast onze favoriete VPN’s op:

1. ExpressVPN

ExpressVPN heeft verschillende servers in Nederland, en deze servers zijn uiterst snel. Dit betekent moeiteloos streamen zonder haperingen. De software werkt zowel op je smartphone als tablet (iOS en Android) en kan bovendien ook op je laptop gebruikt worden. De prijs van ExpressVPN ligt wel wat hoger, maar dit houdt de veel gebruikers niet tegen om ExpressVPN te installeren.


2. Goose VPN

Goose VPN is een Nederlandse VPN aanbieder met alle software in het Nederlands, waardoor het een van de favoriete VPN’s is voor gebruikers in Nederland en België. De software is erg gebruiksvriendelijk en is beschikbaar voor Android, Windows, iOS en OS X. Ook de klantenservice is in het Nederlands, wat erg handig is bij eventuele vragen of problemen.


3. CyberGhost

CyberGhost is een transparante VPN en erg gemakkelijk in het gebruik. Ze hebben een grote selectie aan servers, met maar liefst meer dan 100 servers in Nederland. Hierdoor is een goede snelheid dus altijd gegarandeerd, zodat je zonder probleem kan genieten van je favoriete programma’s. Er is zelfs een uitgebreide gratis service ter beschikking, waarbij je tot 3 uur per sessie gebruik kan maken van hun diensten. Niet voldoende voor een hele dag bingewatchen, maar prima als je gewoon ’s avonds even het NOS journaal wilt bekijken. Hun volledige dienst is ook beschikbaar tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Het is voor ons een van de beste VPN’s op de markt, en de reviews liegen er niet om.


5. Hide.me

hide.me is een veilige VPN-dienst met 3 serverlocaties: Singapore, Canada en Nederland. Ideaal dus om programma’s op Nederlandse websites te kunnen kijken. Ze hebben echter wel maar een beperkte datalimiet – van 2GB per maand – dus er is wel een snelheidslimiet. Hier staat dan wel weer tegenover dat het een gratis VPN is, wat natuurlijk ook een groot voordeel is voor veel Nederlanders.

Samenvatting

Als je je favoriete tv-programma’s ook op reis naar hartenlust wilt blijven volgen, zijn er voldoende VPN’s beschikbaar die je daarbij kunnen helpen. Door een VPN-verbinding in te stellen met een server in Nederland, laat je het lijken alsof je in Nederland bent, waardoor de geblokkeerde content gewoon weer beschikbaar wordt – zelfs al bevind je je aan de andere kant van de wereld.

Bij het uitkiezen van een geschikte VPN voor tv kijken in het buitenland is het belangrijk dat je erop let of ze servers beschikbaar hebben in Nederland en dat hun software werkt op het toestel en besturingssysteem waarmee je tv wilt kijken. Bovendien is ook een goede verbindingssnelheid erg belangrijk, aangezien je live tv gaat streamen. Wij raden persoonlijk ExpressVPN aan – en hebben net een interessante deal voor je!

Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Alida is a freelance editor, writer, and business owner from South Africa. Her current mission is to make the world a friendlier, more secure, and more understandable place, one article at a time.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.