We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Hoe je je Gmail-account permanent kunt verwijderen

Kristina Perunicic Hoofdredacteur

Veel gebruikers beweren dat Gmail het beste e-mailplatform is, maar anderen zijn het daar niet mee eens. Of het nu gaat om de e-mails met reclame, de verschillende labels en markeringen of wanneer je je zorgen maakt over je veiligheid, Gmail is voor jou mogelijk niet de beste optie.

Gelukkig is er een eenvoudige manier om je account te verwijderen. Maar aangezien je waarschijnlijk ook Google-diensten op andere platforms gebruikt (zoals YouTube of Google zoeken), is het een goed idee om te controleren dat hierdoor niet de rest van je gegevens ook worden verwijderd.

(Als je al je Google-accounts wilt verwijderen, dan is dit uiteraard ook mogelijk. Maar dit artikel is bedoeld voor mensen die alleen hun Gmail-account willen verwijderen.)

PAS OP: Overal waar je op klikt, alles wat je deelt en downloadt kan en wordt gevolgd, opgeslagen en verkocht door app-makers, internetproviders en telecombedrijven. Alleen een VPN als ExpressVPN kan je beschermen en voorkomen dat deze derde partijen je gevoelige gegevens verzamelen en verkopen.
Krijg VANDAAG NOG betere privacy met ExpressVPN!

Voordat je je Gmail-account definitief verwijdert, is het een goed idee dat je met een aantal dingen rekening houdt:

  1. Als je Gmail-account is gekoppeld aan andere sociale media-accounts, dan kun je de gegevens van je accounts op sociale media niet herstellen of opnieuw instellen. Dit geldt ook voor je accounts van Facebook, YouTube, iTunes, Instagram, enz. Maak voordat je je account verwijdert een alternatief e-mailaccount aan zodat je al je gegevens naar dat e-mailadres kunt overzetten.
  2. Als je bent geabonneerd op nieuwsbrieven die je wilt blijven ontvangen, dan moet je ook je accountgegevens voor deze nieuwsbrieven wijzigen.
  3. Alle contacten of soorten gegevens die via Gmail zijn opgeslagen, zullen verloren gaan. Het is verstandig om je gegevens te downloaden en op een andere locatie op te slaan.
  4. Als je je Gmail-account verwijdert, dan wordt je gebruikersnaam niet vrijgegeven of beschikbaar voor andere gebruikers. Dus als je ooit een nieuw Gmail-account wilt, dan heb je ook een volledig nieuwe gebruikersnaam nodig.
  5. Als je je Gmail-account verwijdert, dan wordt je Google-account niet verwijderd. Na het verwijderen van je Gmail-account kun je dus nog steeds toegang tot Google Drive en andere Google-functies krijgen.

Aangezien je er nu helemaal klaar voor bent, kun je hieronder lezen hoe je je Gmail-account kunt verwijderen. (Je kunt dit ook doen door op je telefoon dezelfde stappen uit te voeren).

Stap 1 – Meld je aan op je account

Meld je aan op je Google-account door naar myaccount.google.com te gaan en klik op Inloggen. Voer je Gmail-gegevens in en klik op Aanmelden.

Sign in to GoogleLog in op je Google-account.

Stap 2 – Ga naar je uw accountinstellingen

Selecteer Accountvoorkeuren op de pagina Mijn accounts. Afhankelijk van de grootte van het scherm wordt deze optie meestal onderaan of aan de rechterkant van de pagina weergegeven. Klik op 'Je account of diensten verwijderen'.

Data & PersonalizationKies Gegevens en Personalisatie op de accountpagina.

Stap 3 – Kies Producten verwijderen

Google biedt je twee opties: een product verwijderen of je hele account verwijderen. Als je alleen je Gmail-account wilt verwijderen, klik je op Producten verwijderen.

DeleteEen service of je account verwijderen. Deletion OptionsKies een Google-service verwijderen of je Google-account verwijderen

Er wordt gevraagd om je wachtwoord opnieuw in te voeren en opnieuw in te loggen.

Confirm account deletionGoogle vraagt je om nog een keer in te loggen.

Stap 4 – Verwijder je Gmail-account

Voordat je doorgaat, ontvang je een laatste waarschuwing met informatie over wat het verwijderen van je account inhoudt

Final ConfirmationDe laatste bevestigingsstappen voor het verwijderen van je account.

Als je klaar bent om door te gaan, klik je op Gmail verwijderen.

Stap 5 – Open een nieuw account

Er verschijnt een bericht met de melding dat je een e-mail kunt openen die naar je nieuwe primaire e-mailadres is verzonden. Klik onderaan het bericht op 'OK'.

Stap 6 – Bevestig je status

Je ontvangt een bevestigings-e-mail. Controleer de gegevens en klik op de bevestigingslink. Er wordt een pagina geopend met de vraag of je wilt bevestigen dat je je Gmail-account wilt verwijderen.

Voer je wachtwoord in en klik op 'Bevestigen'. Tot slot ontvang je een bevestigingsbericht met de melding dat je account is verwijderd.

Het kost wel wat tijd en je moet een aanzienlijk aantal pagina's doorklikken, maar het verwijderen van je Gmail-account is helemaal niet moeilijk.

Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Kristina Perunicic is een voormalig redactrice voor vpnMentor. Ze is een cyberbeveiligingsexpert met interesse in VPN's en hun belang in het digitale privacylandschap.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.