We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Stap voor stap versnellen van torrents & blokkeren beperkingen

Kanishk Jain Gefactcheckt door Eric Raue Technisch Onderzoeker

Heb je wel eens meegemaakt dat je internet prima werkt als je meerdere toepassingen tegelijk gebruikt, maar dat de verbinding frustrerend traag is als je torrents downloadt? Dan ben je niet de enige.

Veel internetproviders beperken met opzet de snelheid van je peer-to-peer-verbindingen. Met peer-to-peer (P2P) kunnen twee of meer computers bestanden en bronnen delen zonder dat daar een aparte server voor nodig is.

Internetprovider configureren de hoeveelheid bandbreedte die je kunt gebruiken, waardoor je online geen torrents kunt downloaden of video's in HD-kwaliteit kunt bekijken.

Bij deze techniek wordt webverkeer in verschillende categorieën verdeeld en vervolgens afhankelijk van de bron vertraagt. Dit fenomeen wordt throttling genoemd. In het Nederlands staat dit bekent als het afknijpen van de bandbreedte.

Waarom knijpen internetproviders je bandbreedte af?

Er zijn veel verschillende redenen waarom internetproviders je verbindingssnelheid beperken. Over het algemeen moet dit ervoor zorgen dat hun systemen minder data tegelijkertijd hoeven te verwerken waardoor het netwerk minder wordt belast.

Door deze aanpak hoeven ze hun bestaande apparatuur niet te upgraden om aan de toenemende vraag aan data te voldoen. Maar meestal blokkeren internetproviders alleen verkeer dat afkomstig is van bepaalde bronnen, met name torrents.

Torrents gebruiken op hun netwerk een grote hoeveelheid bandbreedte. In 2004 bestond ongeveer 40% van het totale internetverkeer uit het gebruik van torrents. En tegenwoordig bestaat nog steeds maar liefst 6% van het totale online verkeer uit torrents.

Torrent-bestanden kunnen enorm groot zijn (40 GB of meer) en zijn veel groter dan de andere bestanden die je over het algemeen downloadt. Door je snelheid te verlagen, beperken internetproviders de belasting van hun bandbreedtecapaciteit.

Helaas zijn er veel mensen die auteursrechtelijk beschermd materiaal via torrents downloaden. Daarom oefenen verschillende organisaties - zoals de Recording Industry Association of America (RIAA) en Motion Picture Association of America (MPAA) - druk uit op internetproviders om torrent-activiteiten te blokkeren. Door de bandbreedte te beheersen, kunnen providers dus hogere kosten voor internetabonnementen in rekening brengen zonder dat ze hun bandbreedte hoeven te vergroten.

Hoe werkt het afknijpen van de bandbreedte?

Alle gegevens die je verzendt en ontvangt, gaan via je internetprovider. Daarom hebben ze rechtstreeks toegang tot alle gegevens die je verzendt. Vervolgens analyseren ze met behulp van de zogenaamde technologie Deep Packet Inspection afzonderlijke pakketten met je gegevens.

Met Deep Packet Inspection kunnen ze nagaan waar de gegevens naartoe gaan, wat voor soort gegevens het zijn en bij welke website de gegevens horen. Op basis van de soorten gegevenstypen filteren internetproviders selectief gegevens en sorteren ze deze in verschillende categorieën.

Zodra internetproviders je internetgedrag inspecteren, vertragen ze bepaalde soorten data door de bandbreedte te beperken. Dit geldt bijvoorbeeld voor het gebruik van torrents of het streamen van video's in HD-kwaliteit.

Hoe kun je het afknijpen van bandbreedte stoppen en torrents versnellen

Het afknijpen van de bandbreedte door internetproviders omzeilen via Windows

 1. Klik op het menu Start en open de opdrachtprompt (cmd). Hiermee wordt 'Editor Beleid Lokale Groep' geopend.
 2. Voer de volgende stappen uit: Computerconfiguratie > Beheersjablonen > Netwerk > QoS-pakketplanner > Beschikbare bandbreedte beperken.
 3. Stel de bandbreedtelimiet (%) in op 0 en klik vervolgens op 'OK'.
 4. Klik op 'Adapterinstellingen wijzigen' in het linkermenu. Klik vervolgens met de rechtermuisknop op 'Verbinding Lokale Omgeving' en open de eigenschappen van deze optie.
 5. Vink het vakje Internet Protocol Versie 4 aan
 6. Klik op Eigenschappen en klik vervolgens op het tabblad Algemeen. Pas nu je DNS-serverinstellingen aan, zoals hieronder wordt getoond.

Gewenste DNS-server: 8.8.8.8

Alternatieve DNS-server: 8.8.4.4

Als je dit hebt gedaan, zul je merken dat je een aanzienlijk hogere internetsnelheid hebt.

Een van de meest gebruikte manieren om te voorkomen dat internetproviders je bandbreedte beperken, is door een VPN te gebruiken. VPN's versleutelen alle gegevens die van en naar je computer worden verzonden en zorgen ervoor dat deze gegevens voor internetproviders onleesbaar zijn. Als je op zoek bent naar een geschikte VPN, moet je controleren dat:

 • Je internetprovider geen logboekbestanden bijhoudt van je VPN-activiteit
 • Je VPN beschikt over een 'kill switch' waardoor je internetverbinding meteen wordt verbroken als de VPN niet werkt.

(Dit zijn acht andere zaken waar je op moet letten als je een VPN gaat kiezen.)

Het afknijpen van de bandbreedte door internetproviders omzeilen via iPhone/Android

De beste optie om het afknijpen van de bandbreedte op smartphones te voorkomen, is door een VPN-dienst te gebruiken. Hierdoor wordt de beperking van de bandbreedte door je internetprovider uitgeschakeld en zul je een stabiele internetsnelheid ervaren. Om je internetsnelheid te verbeteren, kun je de volgende stappen uitvoeren.

 1. Kies een betrouwbare VPN-dienst. Je kunt hier de lijst bekijken met VPN's die we aanbevelen.
 2. Ga naar de officiële website van een VPN en meld je aan om van hun diensten gebruik te kunnen maken.
 3. Download de applicatie op je iPhone of Android-apparaat.
 4. Maak vervolgens verbinding met de juiste VPN-server.

Als je Android-apparaten gebruikt, heb je tevens de optie om de modus 'Gegevensbesparing' in te schakelen. Hierdoor daalt het algehele gebruik van de bandbreedte en zal je internetsnelheid toenemen.

Om dit in te schakelen, kun je de volgende stappen uitvoeren

 • Open je browser en klik op 'Instellingen'
 • Selecteer de optie 'Gegevensbesparing' en schakel deze in

Het gebruik van VPN's is een van de eenvoudigste en meest effectieve manieren om te voorkomen dat de bandbreedte tijdens het gebruik van torrents wordt beperkt.

Veel internetproviders beperken je online activiteiten zodat ze hier zelf voordeel van hebben. Dit is niet alleen moreel onjuist maar ook een grote zorg voor veel internetgebruikers. Daarom bieden we je een aantal manieren om beperkingen van de bandbreedte met VPN's te omzeilen en je internetsnelheid te herstellen.

Om samen te vatten, zijn de beste VPN's voor torrenting...

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 84%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Kanishk is een part-time blogger en een full-time technologie nerd die graag over technologie schrijft.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.