We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Altijd een VPN gebruiken? Dat is afhankelijk van deze 7 dingen

Kate Veale Senior redactrice

Zoals u misschien weet is een VPN een tussen-server die al uw webactiviteit verbergt en verhindert dat uw internet service provider uw internetverkeer kan volgen.

VPN’s werden vroeger ingezet door grote bedrijven om hun informatie aan externe medewerkers te versleutelen. Maar het gebruik van VPN’s is de afgelopen jaren sterk toegenomen, vooral om de online censuur in verschillende landen tegen te gaan.

Voor gebruikers van VPN’s rijst nu de vraag of deze altijd aan moet staan of niet.

Het antwoord op deze vraag is niet eenduidig. Afhankelijk van uw behoefte kunt u de VPN continu aanzetten of alleen tijdelijk. Om u te helpen bij deze keuze bespreken we verschillende scenario’s waarin uw VPN aan moet staan (en wanneer u hem beter een pauze kunt gunnen.)

Als u het internet gebruikt om te browsen, voor torrents, of om toegang te krijgen tot content die niet beschikbaar is in uw geografische locatie…

Als u films streamt of websites probeert te bekijken die geblokkeerd zijn in uw land, dan is het zeker aan te raden om uw VPN aan te laten staan. Zonder VPN is het niet mogelijk om toegang te krijgen tot deze content. Maar zodra u klaar bent met streamen of met het bekijken van de sites dan is het een goed idee om uw VPN tijdelijk uit te zetten.

Als u bezorgd bent over uw online privacy…

Als online veiligheid uw belangrijkste reden is om een VPN te gebruiken, laat hem dan continu aan staan. VPN’s versleutelen uw internetverkeer en dat maakt het extreem moeilijk om uw informatie te hacken. Een VPN verbergt ook uw IP-adres, zodat regeringen en ISP’s uw web activiteiten niet kunnen volgen.

Als u geld wilt besparen…

VPN’s zijn handige hulpmiddelen om geld te besparen. De meeste websites houden uw locatie en zoekgeschiedenis bij en baseren daarop de prijzen die zij aanbieden. Het gebruik van een VPN – die uw locatie verbergt – kan lagere prijzen opleveren. (Met een VPN hebben wij £616 bespaard op een verblijf van een week in een hotel.) Een vlucht of hotel boeken duurt ongeveer een uur, als dat de enige reden is om een VPN te gebruiken dan kan hij uitgezet worden zodra u de boeking heeft bevestigd.

Als uw ISP uw bandbreedte beperkt…

Soms kunnen ISP’s de snelheid van uw bandbreedte reduceren om opstopping in een netwerk tegen te gaan en hun verkeer te reguleren. Van andere ISP’s is bekend dat zij de internetsnelheid reduceren om u te verleiden om een duurder abonnement af te sluiten. Als u merkt dat de snelheid opeens afneemt, dan kan het helpen om een VPN aan te zetten. Dit is wel alleen een tijdelijke oplossing. Neem contact op met uw ISP als er problemen zijn met de verbinding.

IAls u gebruik maakt van een openbare WiFi…

Als u op het web surft via een openbaar Wi-Fi Hotspot netwerk dan is het zeer aan te raden om een verbinding met een VPN te maken. Openbare WiFi is bijzonder gevaarlijk en de makkelijkste plek om gehackt te worden. Dus als u gewend bent om iedere keer op WiFi te gaan als u een koffie bestelt in uw favoriete café, houd dan uw apparaat altijd verbonden met een VPN.

Als u geld overmaakt…

Als u financiële transacties doet dan is het mogelijk dat uw bank u blokkeert als u gebruik maakt van een VPN. Zelfs veelgebruikte betaalplatforms zoals PayPal kunnen uw account bevriezen als zij het gebruik van een VPN detecteren. Daarom is het aan te raden om VPN’s uitgeschakeld te laten bij het doen van financiële transacties.

Als uw internet langzaam is…

Als u verbinding maakt met een VPN server die geografisch dicht in de buurt ligt, dan zal de internet snelheid gemiddeld met 10% dalen. Dit komt omdat het versleutelen en ontgrendelen van uw informatie meer rekenkracht en tijd vergen. Als VPN’s uw internet snelheid erg beïnvloeden, probeer deze dan tijdelijk uit te schakelen.

VPN’s zijn heel erg nuttig, maar niet per se op ieder moment. Als de meeste websites die u bezoekt op een veilig netwerk staan en voor u toegankelijk zijn dan is er geen reden om continu verbonden te zijn met een VPN.

Als je een VPN wilt waar je op kunt rekenen, bekijk dan onze top vijf lijsten voor een aantal geweldige keuzes. Ze hebben allemaal gratis proefperiodes of geld-terug-garanties, zodat je ze zonder risico kunt uitproberen.

Mis onze regelmatig bijgewerkte kortingspagina niet voor een aantal ongelooflijke deals, die je heel wat geld kunnen besparen.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Kate schrijft en redigeert sinds 2018 voor vpnMentor. Ze wordt gedreven door haar passie om mensen te helpen zichzelf te beschermen tegen online bedreigingen.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.