We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

iOS-gebruikers zijn kritischer dan Android-gebruikers

Kristina Perunicic Hoofdredacteur

Heb je je je ooit afgevraagd waarom je een iPhone hebt, maar je vriend alleen een Android gebruikt of vice versa? Het gaat om meer dan een mooiere doos of betere advertenties.

Volgens meerdere studies onthult de smartphone die je kiest veel over je persoonlijkheid, aangezien dat bepaalt welke je smartphone je kiest.

iPhone-gebruikers zijn over het algemeen financieel beter af en hebben een extraverte persoonlijkheid, terwijl Android-gebruikers meestal bescheidener zijn en de voorkeur geven aan de uniciteit die bij elk Android-apparaat wordt geleverd.

Hoe Beïnvloedt Dit App Beoordelingen?

Interessante plekken waar dit duidelijk te zien is, zijn de App Store en Google Play beoordelingssystemen.

We hebben een aantal van de best beoordeelde apps in zowel de App Store als Google Play bekeken en hebben de reviews en beoordelingen vergeleken.

Voor deze test hebben we een reeks apps geselecteerd, waaronder social media, het delen van bestanden, VPN's, browsers en meer. De apps die we hebben bekeken werken voor beide besturingssystemen en hebben vergelijkbare functies en functionaliteit voor al hun gebruikers. Het enige verschil was eigenlijk het apparaat zelf en de eindgebruiker.

Op basis van de stersystemen en de beoordelingen die we hebben gelezen, was het duidelijk dat Apple-gebruikers over het algemeen veel kritischer tegenover de apps staan dan hun Android-tegenhangers. Een interessante uitzondering op deze bevindingen waren de Google-producten, Gmail en Google Drive, die beiden een hogere score kregen in de App Store dan in Google Play.

Android vs iPhone infographic

Een van de grootste verschillen die we zagen was met de Opera Mini Browser die een verschil van bijna 2 sterren had. Android gebruikers houden van de app, maar Apple gebruikers tolereren het nauwelijks. Er waren een aantal apps, zoals ExpressVPN, die een gelijke beoordeling hadden onder alle gebruikers.

Een Betere Blik Op Sommige Apps

Opera Mini Browser

Zoals we hierboven al zeiden, heeft Opera een verschil van 2 sterren – dat is 47%!

opera android ratingOpera Mini Browser Android Beoordeling

Opera Mini Browser iTunes Rating

Opera Mini Browser iTunes Beoordeling

Dus wat kan zo'n grote discrepantie tussen de twee apps veroorzaken? Kun je een verschil in design zien in de twee screenshots?

Opera Mini Browser's Android and iPhone App

Opera Mini Browser’s Android en iPhone App

Helaas heeft Opera begin 2018 zijn iOS- en Android-apps stopgezet. Als je op zoek bent naar een app met vergelijkbare functies, hebben onze experts een uitgebreide gids geschreven voor de top 5 gratis alternatieven voor Opera.

Facebook

Het is misschien verrassend, maar Facebook - de populaire social media site - heeft minder dan 3 sterren voor hun iPhone app en 4.1 sterren op hun Android app.

Facebook Google Play Rating

Facebook Google Play Beoordeling

Facebook iPhone rating

Facebook iPhone beoordeling

Vanaf januari 2018 logt 95,1% van de Facebook-gebruikers in met hun mobiel, terwijl slechts 31,8% op een computer op Facebook surft.

Zowel Android- als iOS Facebook-apps zijn bijna identiek en bieden dezelfde voordelen en het gemak van het posten. Als je kijkt naar de twee afbeeldingen hieronder, is het enige echte verschil de blauwe header op de iPhone-profielpagina in tegenstelling tot de zoekbalk die over de coverafbeelding in Android staat, en het lettertype. Kunnen dergelijke kleine verschillen leiden tot zo'n groot verschil van 17% in beoordelingen?

Facebook Android and iPhone apps

Facebook Android en iPhone apps

Het is makkelijk om iPhone-gebruikers "snobs" of "elitair" te noemen als ze naar dit soort gegevens kijken, maar de waarheid is misschien iets ingewikkelder.

Wat Betekent Dit

Studies tonen aan dat iPhone-gebruikers uit betere milieus komen, een hoger diploma hebben en uit hogere sociale klassen komen dan Android-gebruikers.

Dit is waarschijnlijk te wijten aan de exorbitante kosten van de iPhone, die niet betaalbaar zijn voor veel mensen in ontwikkelingslanden. In plaatsen zoals Rusland, Iran, Zuid-Afrika, Argentinië en Brazilië is Android de populaire keuze. Terwijl in de Verenigde Staten, Canada en Australië iPhone de markt leidt.

Veel iPhone-gebruikers kijken neer op hun Android-tegenhangers, omdat ze vaak gebruik maken van goedkope telefoons of goedkope diensten die niet beschikbaar zijn voor de iPhone.

Natuurlijk gaat zo’n elitaire houding gepaard met de verwachting dat hun producten perfect of bijna perfect moeten zijn. Ze betalen geen goud geld voor iets dat goed genoeg zou zijn voor een Android. Het moet voldoen aan de hoge standaard die Steve Jobs stelde toen hij de iPhone op de markt bracht.

Dus als je ooit bekritiseerd wordt door geliefden, controleer dan eerst welke telefoon ze hebben, voordat je besluit of je gevoelens echt gekwetst zijn of dat ze gewoon een iPhone-gebruiker zijn.

Meer Lezen:

De Beste VPN's voor iOS
Hoe Bescherm Je Je Privacy Op de iPhone

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Kristina Perunicic is een voormalig redactrice voor vpnMentor. Ze is een cyberbeveiligingsexpert met interesse in VPN's en hun belang in het digitale privacylandschap.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.