We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

4 beste proxyservices (getest + bijgewerkt in Februari 2024)

Daniel Krohn Gefactcheckt door Kate Veale Onderzoeker Cybersecurity

In uw zoektocht naar een VPN, is het mogelijk dat u proxy servers heeft gevonden. Proxy-servers zijn vergelijkbaar met VPN's in de manier waarop ze werken, maar hebben verschillen die ze zeer ongelijk maken in hun effectiviteit. Een VPN en een proxy zijn gelijkwaardig omdat ze u beide laten zien alsof u verbinding maakt met internet vanaf een andere locatie. Hoe ze deze taak verwezenlijken en de mate waarin ze privacy, encryptie en anonimiteit bieden, varieert echter sterk.

Een proxy server fungeert als tussenpersoon tussen uw computer (of telefoon, tablet, enz.) en het internet. Het lijkt op een VPN doordat het uw IP-adres verandert. Zeg bijvoorbeeld dat u in Engeland woont en een video wilt openen op een website in de VS; u zou een proxyserver kunnen gebruiken om uw locatie te spoofen en toegang te krijgen tot inhoud alsof u in de VS was gevestigd. Dit is een lage risicosituatie, die echt geen encryptie nodig heeft. Een ander voorbeeld zou het internet surfen via een server op een locatie waar de luchtvaartmaatschappij goedkoper kan zijn (ja, luchtvaartmaatschappijen doen dit). Belangrijk om te weten is dat proxy-serververbindingen worden geconfigureerd applicatie-bij-toepassing, niet op de gehele computer, wat betekent dat u uw Torrent-client of webbrowser apart moet configureren om de proxyverbinding te accepteren. Een VPN versleutelt daarentegen alle internet-aangesloten applicaties via één setup; het is computer breed.

Wat een proxy NIET doet, is uw verbinding versleutelen. Terwijl het uw echte IP verbergt, verwijdert het de identificerende informatie niet uit uw transmissies; in wezen zijn er geen privacy- of beveiligingsoverwegingen ingebouwd. Een proxyserver, bijvoorbeeld, zou niet goed zijn voor iemand die zichzelf probeert te beschermen tijdens het gebruik van WiFi. Bovendien, als de gebruiker Flash of Java script tegenkomt, kan hun echte IP gemakkelijk worden gedetecteerd. Daarnaast zijn veel IP-adressen die veel gebruikt worden bekend bij websites, en daardoor geblokkeerd door hen.

Er zijn twee verschillende soorten proxyserver protocollen: HTTP en SOCKS.

HTTP Proxies

De oudere van de twee proxy types, HTTP proxies werken alleen voor web-based verkeer. Om een ​​HTTP-proxy te gebruiken, sluit u de proxyserver in het configuratiebestand van uw webbrowser (of gebruik een browser extensie als uw browser geen proxy's ondersteunt) en al uw webverkeer wordt door de externe proxy aangestuurd. Als u een HTTP-proxy gebruikt om activiteiten met betrekking tot gevoelige gegevens uit te voeren, zoals bankieren of e-mail, moet u een SSL-enabled browser gebruiken en verbinding maken met een website die SSL-encryptie ondersteunt. Dit komt omdat, zoals hierboven vermeld, proxy's niet versleutelen.

SOCKS Proxies

De SOCKS proxy is een uitbreiding van het HTTP proxy systeem dat onverschillig is voor het type verkeer dat erdoorheen gaat, waardoor het handig is voor meer dan alleen web browser verkeer, en kan omgaan met dingen zoals Torrents. SOCKS is helaas langzamer dan HTTP, dat is vooral opvallend als je het gebruikt om Torrents te downloaden.

Het laatste wat we moeten noemen is dat zoals VPN's, niet alle proxy werden gelijk gemaakt. Er zijn meer dan een handvol gratis proxiediensten die u daar kunt gebruiken, maar in onze ervaring, als het gaat om het beschermen van uw informatie, is het elke cent waard. Gratis proxy (en VPN) diensten zijn gratis om een ​​reden; ze hebben over het algemeen slechte uptime, adverteren en hebben veel risisco. Ze worden soms geleid door hackers die uw informatie willen stelen (bijvoorbeeld uw financiële informatie, zoals bank- of creditcardgegevens).

Dus, welke proxies raden we aan om te gebruiken?

IPVanish toegang tot hun privéproxy met een abonnement op hun VPN. Bieden ze alleen SOCKS5 en niet HTTP, dus het werkt met Bittorent-klanten zoals Deluge, Utorrent en Deluge, maar niet met een webbrowser. Dit is ideaal voor Torrent-clients, aangezien u een proxy voor uw Torrent-client kunt gebruiken terwijl u nog steeds IPVanish VPN gebruikt voor andere applicaties. Dit is goed omdat proxies sneller zijn dan VPN (door het gebrek aan versleuteling), en Torrenting is relatief veilig met behulp van een Proxy.

Bekijk aanbiedingen

In tegenstelling tot IPVanish, biedt TorGuard een aparte abonnement op hun Proxy-service, naast hun VPN. U kunt ze ook samen kopen voor marginaal meer dan de kosten van alleen VPN. Torguard biedt een breed scala aan proxyservers - 2.000 IP's in meer dan 50 landen, met SOCKS5 servers in 8 landen, en ondersteunt ook maximaal 5 gelijktijdige verbindingen.

Bekijk aanbiedingen

We houden van PIA omdat ze een zeer goede service bieden tegen een uiterst redelijke prijs. Zoals de eerste twee leveranciers op onze lijst bevat PIA een proxyserver met de aanschaf van hun VPN. En zoals IPVanish, is er alleen een SOCKS5 proxy beschikbaar, dus het werkt alleen met Torrent-clients en niet op internet browsers. Terwijl PIA geen chat ondersteuning biedt, zoals ze - zeker een nadeel - bieden ze toch goede klantenondersteuning en reageren vrij snel, als u problemen hebt.

Bekijk aanbiedingen

Overplay is een SmartDNS en VPN provider. Een SmartDNS-proxyserver is specifiek om gebruikers toegang tot geo-beperkte inhoud te bieden, hoewel u het voor andere doeleinden kunt gebruiken, zoals het surfen op internet. Hoewel een VPN dit ook kan doen, is SmartDNS beter hiervoor omdat het een snellere verbinding mogelijk maakt door het gebrek aan versleuteling. Hoewel we niet gek zijn om geen encryptie te kiezen, biedt Overplay veilige DNS-servers waarmee u verbinding kunt maken. Als u een proxy wilt gebruiken om toegang tot geo-beperkte inhoud te krijgen van bijvoorbeeld Netflix, Kodi, Hulu, enz., raden wij u het gebruik van Overplay aan.

Bekijk aanbiedingen

Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Technisch schrijver met een passie voor online privacy.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.