We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Waarom je ECHT moet stoppen publieke wifi te gebruiken

Hilah Mazyar Content Manager & Technisch auteur

Openbare Wifi. Zo'n handige en moeiteloze manier om overal te surfen op iemand anders's kosten. Hoewel ooit zeldzaam, is er tegenwoordig overal gratis WiFi beschikbaar: koffie shops, winkels, luchthavens, hotels, scholen en zelfs op straat. Niemand kan ontkennen hoe handig het is, maar moet u het echt gebruiken?

Openbare WiFi, ook wel bekend als een "hotspot", is een fysieke locatie waar u via een draadloos lokaal netwerk (WLAN) internet toegang kunt krijgen via WiFi-technologie via een router die is aangesloten op een internetprovider. Hoewel dit handig lijkt voor iedereen die de mobiele data niet wil verspillen, is openbare WiFi eigenlijk de makkelijkste plek voor anderen om uw informatie te zien. Wanneer u verbinding maakt met een Wi-Fi-netwerk, verzendt u uw persoonlijke gegevens via websites of mobiele apps. Het is heel eenvoudig voor hackers om uw informatie te onderscheppen en te beschadigen. (Het is zo simpel, dat zelfs een zevenjarige kan het doen).

Om u te laten zien waarom u het gebruik van openbare WiFi moet stoppen, vermelden we 10 manieren waarop u gemakkelijk kan worden gehackt tijdens het gebruik van openbare WiFi.

  1. Onversleutelde netwerken/websites

Encryptie is de sleutel om uw persoonlijke gegevens veilig te houden. Het versleuteld in wezen de informatie die u over het internet stuurt, waardoor het wordt omgezet in een code om te voorkomen dat het door ongewenste derden wordt geopend. Een versleutelde website beschermt de informatie die u verzendt naar en van die site. Een veilig draadloos netwerk versleutelt alle informatie die u verzendt, met hetzelfde netwerk. Het versturen van uw informatie naar sites die niet volledig versleuteld zijn, en het gebruik van mobiele apps die persoonlijke of financiële informatie vereisen, is een zeer riskant spel dat u niet wilt spelen. Als u een onveilig netwerk gebruikt om in te loggen op een ongecodeerde site, kunnen andere gebruikers die dat netwerk gebruiken, zien wat u ziet.

De meeste Wi-Fi hotspots versleutelen niet de informatie die u via internet verstuurt en zijn daarom niet veilig. In feite: als een netwerk geen WPA- of WPA2-wachtwoord nodig heeft, is het waarschijnlijk niet veilig. Dit geldt voor de meeste openbare hotspots.

  1. Onjuiste WiFi configuratie

Gezien alle vooruitgang in de informatietechnologie en steeds efficiëntere hackingsmethoden, zijn eenvoudige gebruikersfouten een van de meest voorkomende bedreigingen op openbare WiFi-netwerken. Er is geen manier om te waarborgen dat de ondernemers of werknemers die het netwerk opzetten alle maatregelen hebben genomen om gegevensbescherming te waarborgen. Het is niet ongewoon dat werknemers gewoon de standaardgebruiker en wachtwoord op een WiFi-router laten, waardoor het netwerk belachelijk gemakkelijk toegankelijk is.

  1. MitM aanvallen

Een van de meest voorkomende bedreigingen op openbare netwerken heet een Man in the Middle (MitM) aanval. In wezen is een MitM aanval een soort van afluisteren. Wanneer een computer of telefoon verbinding maakt met internet, worden gegevens van dat apparaat verzonden naar een service of website. Dat is wanneer diverse kwetsbaarheden een derde in staat stellen om in het midden van deze transmissies te komen en ze allemaal te zien. Tegenwoordig zijn er gratis nieuwe hacking tools online beschikbaar, het is eenvoudig om openbare netwerken te hacken, zelfs voor gebruikers met beperkte technische knowhow. In feite is het zo makkelijk om een MitM-aanval op een openbare WiFi te creëren, alleen maar om dat punt te benadrukken heeft HMA een experiment uitgevoerd waarin een 7-jarig meisje succesvol een openbaar netwerk kon hacken, alleen met haar laptop en een paar Google tutorials. Het hele proces nam het jonge kind minder dan 11 minuten in beslag, op het einde was zij in staat informatie rechtstreeks te stelen uit andere computers die verbonden waren met hetzelfde WiFi-netwerk.

  1. Malware

Dankzij beveiligingsgaten en zwakke plekken in besturingssystemen en softwareprogramma's, kunnen aanvallers malware op uw computer terecht laten komen zonder dat u er zelfs van weet. Gebruik van deze beveiligingslekken is relatief eenvoudig, door code te schrijven gericht op een specifiek beveiligingslek en de malware op uw apparaat te injecteren. Als u nog nooit een malware-aanval heeft gehad, neem dan maar aan dat u dit risico niet wilt lopen.

De openbare Wifi in uw favoriete coffee shop kan gevaarlijk zijn.
  1. Snooping & sniffing

Wi-Fi snooping en sniffing is precies zoals het klinkt. Met behulp van speciale software kits en apparaten die online kunnen worden gekocht, kunnen cybercriminelen gemakkelijk afluisteren op Wi-Fi-signalen. Met deze techniek kunnen de aanvallers toegang krijgen tot alles wat u online doet - hele webpagina's die u heeft bezocht en eventuele informatie die erin is ingevuld, uw inloggegevens voor elk online account, enz., zodat u uw virtuele identiteit kan gebruiken zoals zij dat willen. Denk aan wanneer u inlogt op uw bankrekening. De hacker kan uw gebruikersnaam, wachtwoord en al uw bankrekeninggegevens zien, die u later kunt gebruiken om jezelf in te loggen en uw geld te stelen.

  1. Rogue access points

Rogue-toegangspunten verleiden slachtoffers tot het maken van een verbinding met wat een legitiem netwerk lijkt te zijn, met behulp van een goedaardige naam, zoals een naam van een bedrijf of een hotel waar u verblijft. Aangezien iedereen een netwerk op kan zetten, kan hij het noemen wat hij wil. U kunt zoeken en verbinden met een WiFi-netwerk genaamd "Joe's Cafe", wanneer het officiële legitieme netwerk eigenlijk "Joe's Coffee" is. U zult het verschil nooit kennen en kan zo in de val lopen van een hacker. En voila! u hebt zojuist verbonden met een rogue hotspot opgericht door cybercriminelen die nu alles wat u doet, kunnen zien.

  1. Packet analyzers

Pakketanalysatoren, ook wel pakketsniffers genoemd, zijn relatief kleine computerprogramma's die het verkeer op een netwerk kunnen controleren. Ze kunnen zelfs enkele datapakketten onderscheppen en informatie geven over de inhoud die erin is gevonden. In ieder geval kunnen deze programma's op een ongevaarlijke manier worden gebruikt, alleen voor het verzamelen van gegevens over verkeer. In het slechtste geval kunnen ze echter nog een lacune zijn waardoor hackers naar binnen kunnen glippen om uw info te zien.

  1. Evil twins

Een kwaadaardige tweeling lijkt zeer op een rogue of kwaadaardig toegangspunt, maar veel meer verfijnd om zijn doel te maskeren. Kwade tweelingen zijn gecreëerd eruit te zien en te handelen, als een legitieme toegangspunt. Hackers kunnen eigenlijk een AP klonen die u kent en vertrouwt, waardoor hij identiek is. Zodra u via de tweeling hebt verbonden, gaat uw informatie door naar uw hacker. Openbare Wi-Fi-netwerken zijn bijzonder kwetsbaar voor deze typen aanvallen.

    9. Ad hocs

Ad hoc's zijn P2P-netwerken, die rechtstreeks twee computers verbinden. Ze gebruiken normaal gesproken dezelfde kanalen als draadloze verbindingen. Wanneer u een openbaar Wi-Fi-netwerk gebruikt, zal uw computer waarschijnlijk zijn ingesteld om nieuwe netwerken te ontdekken. Op deze manier kunnen hackers direct op uw telefoon of computer verbinden als ze binnen bereik liggen, omdat de kanalen open zijn voor nieuwe verbindingen. Het is genoeg voor één uiteinde van het WiFi-netwerk om ad hoc-verbindingen mogelijk te maken om hackers toegang te geven tot het gehele netwerk

  1. Worms

Worms zijn veel vergelijkbaar met traditionele computervirussen, maar ze verschillen in één belangrijk aspect: computervirussen hebben een programma nodig om aan te sluiten om te kunnen werken. Worms kunnen eigenlijk op zichzelf propageren. Wanneer er een worm is aangesloten op een openbare WiFi-netwerk, zonder de juiste beveiliging, kan een worm zich in uw computer nestelen afkomstig van een ander apparaat dat is aangesloten op hetzelfde netwerk dat u gebruikt, waardoor er grote storingen op uw apparaat worden veroorzaakt.

Zonder een goede VPN om onze informatie te beschermen wanneer u online gaat, zijn we allemaal ‘sitting ducks’ klaar om misbruikt te worden.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!

Dus, volgende keer dat u in uw hotellobby zit en u een spannend online spel wilt spelen met uw vrienden thuis. Doe het niet. Of, als uwdat moet, doe uzelf een plezier en installeer een juiste VPN voordat u dat doet.

Opmerking van de redactie: We waarderen de relatie met onze lezers en streven ernaar om jullie vertrouwen te verdienen door middel van transparantie en integriteit. We zitten in dezelfde eigendomsgroep als enkele van de toonaangevende producten die op deze site worden beoordeeld: Intego, Cyberghost, ExpressVPN en Private Internet Access. Dit heeft echter geen invloed op ons evaluatieproces, omdat we ons houden aan een strikte manier van testen.

Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Hilah Mazyar is schrijver voor zo lang als zij zich kan herinneren.. Ze heeft jarenlang alscontent schrijver gewerkt, voor onder andere startende ondernemingen, financiële instellingen, ondernemende bedrijven en technische projecten. Hilah sloot zich aan bij het vpnMentor personeel als een inhoudsbeheerder in 2017 met als doel u te helpen veiliger te blijven en uw online privacy te beschermen.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.