We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Wat is bloatware & hoe verwijder je het in 2024 [in seconden]

Kristina Perunicic Hoofdredacteur

Is het je opgevallen dat je telefoon of computer een stuk langzamer draait? Als je het ooit hebt geprobeerd te onderzoeken, heb je misschien ontdekt dat je apparaat vol zit met apps of software waarvan je je de installatie niet eens herinnert.

Dit is bloatware en dat kan in het beste geval vervelend zijn of in het slechtste geval gevaarlijk.

Lees onze gids om te leren hoe bloatware op jouw apparaat terecht is gekomen en hoe je deze kunt verwijderen.

Hoe moet je bloatware verwijderen: snelle gids

  1. Download gratis anti-bloatware software. We raden aan: Moet ik het verwijderen?
  2. Voer een systeemscan uit.
  3. Deïnstalleer de apps of software die in de scan als bloatware zijn geïdentificeerd.

Wat is bloatware?

Bloatware verwijst naar alle apps of software op je apparaat die zo groot of inefficiënt zijn dat ze je systeem vertragen en/of je batterij leegmaken.

Sommige software wordt bijvoorbeeld voortdurend bijgewerkt totdat het overbelast raakt met functies, waardoor het veel ruimte in beslag neemt en je apparaat niet goed werkt.

Andere bloatware wordt vooraf geïnstalleerd op je apparaat - of je dat nu wilt of niet - zoals muziekapps of videobewerkingssoftware van de maker van je apparaat, of ‘trialware’ van derden die je gedurende een bepaalde tijd gratis kunt gebruiken voordat je moet betalen.

Maar wat erger is: bloatware kan soms op een kwaadaardige manier op je apparaat komen. Je kunt onbewust bloatware downloaden door verdachte websites te bezoeken of te klikken op links en advertenties van onbeveiligde bronnen. Soms kan het ook verborgen zijn in andere schijnbaar legitieme downloads.

Normaal gesproken is bloatware alleen vervelend. Het neemt ruimte in beslag in het geheugen van je apparaat en kan leiden tot slechte prestaties. Maar het kwaadaardige type kan vervelende spyware, zoals malware of adware, bevatten.

Hoe moet je bloatware verwijderen

Het verwijderen van bloatware hangt af van je apparaat en het soort bloatware waarmee je te maken hebt.

Als de bloatware zichtbaar is, kan het proces eenvoudig zijn. ‘Trialware’ en andere apps van derden kunnen bijvoorbeeld vaak worden verwijderd in je apparaatinstellingen.

Als je een vooraf geïnstalleerde app van een smartphone wilt verwijderen, kan het echter zijn dat je er achter komt dat door de fabrikant gemaakte apps niet kunnen worden verwijderd. Het beste wat je in dit geval kunt doen, is de app uitschakelen. Afhankelijk van je apparaat kun je dit via je instellingen doen.

Sommige technologiebedrijven verkopen wel ‘schone’ apparaten, zoals de Windows Signature Edition PC's. Deze komen zonder vervelende add-ons of ongewenste apps van derden. Je moet daar echter wel flink meer voor betalen.

De beste oplossing is om je apps te controleren en een anti-bloatware scan uit te voeren op elk nieuw apparaat om er zeker van te zijn dat niets het vanaf het begin vertraagt.

Als je apparaat echt moeite heeft, raden we je aan om onze gratis topaanbevelingen voor anti-bloatware-software te bekijken:

Al deze programma's voeren een scan op je apparaat uit om potentiële bloatware te identificeren. Je kunt de bloatware dan via het programma of handmatig verwijderen.

Beschermd blijven tegen kwaadaardige bloatware

Antivirussoftware helpt bij het beschermen van je computer tegen onbedoelde downloads.

Je kunt er ook voor kiezen om een VPN te gebruiken met ingebouwde anti-malware en adware mogelijkheden. CyberGhost beschikt bijvoorbeeld over unieke CyberSec software die verdachte websites of downloads blokkeert en je beschermt tegen spyware.

Voorkom bloatware met CyberGhost!

Conclusie en verder lezen

Bloatware is meestal alleen vervelend - totdat het je cyberveiligheid bedreigt. Zorg ervoor dat je ongewenste software die je apparaat vertraagt, verwijdert en bescherm jezelf tegen kwaadaardige bloatware met behulp van een goed VPN.

Maak je je zorgen dat er al malware op je apparaat staat? Lees onze uitgebreide gids voor spyware en hoe je deze binnen enkele minuten kunt verwijderen.

Als je meer wilt weten over CyberGhost, kun je hier echte gebruikersbeoordelingen lezen.

Wil je hulp bij het kiezen van een VPN om je te beschermen tegen bloatware? Lees onze gids voor het kiezen van het beste VPN.

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Kristina Perunicic is een voormalig redactrice voor vpnMentor. Ze is een cyberbeveiligingsexpert met interesse in VPN's en hun belang in het digitale privacylandschap.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.