We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Welke browser is het veiligst? (BIJGEWERKT IN 2024)

Catherine Ablett Onderzoeker Cybersecurity

Niet alle browsers zijn hetzelfde en het kiezen van de veiligste browser is niet zo eenvoudig als je zou denken.

Je dient met verschillende zaken rekening te houden: hoe goed is de privacy die de provider kan bieden? Van welke technologieën voor tracking wordt er gebruik gemaakt en wat wordt er gedaan met de gegevens die zijn verzameld?

Je wilt ook zeker weten dat je browser geen virussen of malware downloadt en tevens op je Android-toestel of iPhone beschikbaar is.

Maar welke browser is nu het veiligst en welke past het best bij jou? We zullen de populairste browsers doornemen en uitleggen waarom deze niet veilig zijn. We zullen je ook een overzicht geven met browsers die beter zijn.

Dit is de lijst met de populairste browsers die worden gebruikt om op internet te surfen:

browsers vergelijken

 1. Google Chrome

  Google Chrome is zowel onder gebruikers van desktops als mobiele apparaten veruit de populairste browser. Meer dan de helft van de gebruikers wereldwijd maakt van deze browser gebruik. Maar deze browser staat ook bekend om de vele kwetsbaarheden en in 2016 werden er meerdere ontdekt.

  Wist je dat Google eigenaar van vijf van de meest voorkomende hulpmiddelen voor tracking is? En wist je dat er Google-code wordt gevonden op de meeste populaire websites die gebruikers bezoeken?

  Aan de andere kant is het een voordeel dat Chrome de browser met de meeste beveiligingsupdates is en er wordt elke 15 dagen een nieuwe update beschikbaar gemaakt.

  Maar het meest zorgwekkende aspect van Google Chrome is de privacy.

  Het bedrijf staat bekend om het verzamelen en opslaan van alle soorten informatie van gebruikers. Deze gegevens worden voornamelijk via de browser verzameld en vervolgens wordt deze informatie gebruikt om je gerichte advertenties te tonen.

  Als je aan Chrome gehecht bent geraakt en geen andere browser wilt gebruiken, kan een VPN je betere bescherming bieden.

  Je kunt hier een overzicht van de beste VPN's voor Chrome vinden.

 2. Microsoft Internet Explorer

  Microsoft IE is staat wereldwijd op de tweede plaats als het om het marktaandeel voor desktop-gebruikers gaat. Voor gebruik op mobiele telefoons bezet deze browser de vijfde plaats. Van de top vijf meestgebruikte browsers staat IE op plek vier als het gaat om de kwetsbaarheden die in 2016 zijn ontdekt. Dit is een grote verbetering ten opzichte van de voorgaande jaren.

  Maar er wordt slechts een keer in de 30 dagen een beveiligingsupdate beschikbaar gemaakt. Deze periode is twee keer zo lang als bij Google Chrome het geval is en voor oudere versies (ouder dan IE 11) worden helemaal geen beveiligingsupdates meer beschikbaar gemaakt.

 3. Mozilla Firefox

  Mozilla Firefox is de derde populairste browser onder desktop-gebruikers. Op het gebied van kwetsbaarheden zijn er in 2016 ongeveer net zoveel als bij Microsoft IE ontdekt. Ook op het gebied van beveiligingsupdates zijn deze browsers vergelijkbaar omdat Firefox iedere 28 dagen een update uitbrengt.

  Een van de grootste problemen met Firefox is dat het bedrijf in tegenstelling tot andere populaire browsers geen sandbox-technologie gebruikt.

  Verder heeft deze browser regelmatig met problemen te maken zoals plug-ins voor JavaScript die niet op de juiste manier werken. Daarom denken we dat de populariteit van deze browser snel zal dalen.

  Als je ondanks dat Firefox nog steeds wilt blijven gebruiken, kun je deze 20 add-ons bekijken die je beveiliging kunnen verbeteren.

 4. Other popular browsers

  Microsoft Edge en Apple Safari staan ​​respectievelijk op de vierde en vijfde plaats als het om populariteit en marktaandeel gaat. Deze browsers hebben minder dan 10% van het totale marktaandeel onder desktop-gebruikers in handen.

  Maar hierbij dient wel te worden opgemerkt dat Apple Safari met een marktaandeel van iets minder dan 30% de op een na populairste mobiele browser is.

  Hoewel de browser niet heel populair is, zijn er in 2016 bij Apple Safari de minste kwetsbaarheden geconstateerd.

  Maar het duurt 54 dagen voordat er een beveiligingsupdate beschikbaar wordt gemaakt. Op pagina met veelgestelde vragen van Microsoft staat te lezen dat er geen vaste tijdstippen voor updates voor Edge zijn.

Deze andere browsers zijn veiliger (en geheel gratis):

Als je een probleem met het gebrek aan privacy van Google Chrome hebt of vindt dat het bij de andere browsers te lang duurt voordat er beveiligingsupdates beschikbaar worden gemaakt, dan hebben we een oplossing voor je.

In dat geval kun je voor een van deze minder populaire maar zeer veilige en op privacy gerichte browsers kiezen die goede prestaties leveren:

Tor

Deze browser is voor Windows, Mac en Linux beschikbaar. Tor biedt je de mogelijkheid om anoniem te communiceren en beveiligt je persoonlijke gegevens, browsergeschiedenis en locatie. Je kunt hier meer informatie over Tor vinden.

Comodo Dragon

Deze browser is ook voor Windows, Mac en Linux beschikbaar. Comodo Dragon zorgt ervoor dat je activiteiten niet kunnen worden gevolgd en de browser blokkeert cookies en andere manieren om je gegevens op te slaan. Verder biedt Comodo een ingebouwde functie om te testen of domeinen veilig zijn.

Deze functie kan namelijk sterke en zwakke SSL-certificaten onderscheiden. Comodo heeft ook een eigen antiviruspakket waardoor gebruikers tegen malware, virussen en andere bedreigingen worden beschermd.

SRWare Iron

In tegenstelling tot Tor en Comodo kan SRWare Iron ook op Android-toestellen worden gebruikt.

Er wordt geen gebruikers-ID aangemaakt wanneer er een online sessie wordt gestart en de browser verwijdert suggesties, alternatieve foutpagina's en foutrapportages. Verder zorgt de browser ervoor dat RLZ-tracking, Google-updater en URL-tracking wordt uitgeschakeld.

Epic Browser

Deze browser is specifiek voor MAC-apparaten ontwikkeld. De browser maakt geen gebruik van DNS-prefetching en cookies van derden worden geblokkeerd.

Epic slaat je browsegeschiedenis niet op en beschikt niet over DNS- en web-caches of functies voor automatisch aanvullen. Bovendien worden cookies, voorkeuren en gegevens van Silverlight en Flash verwijdert zodra je de browser sluit.

Opera

Opera is een geweldige browser die een ingebouwde adblocker en een VPN biedt. Hoewel je geen torrents kunt gebruiken, kun je online wel anoniem blijven. Opera houdt ook je locatie of zoekgeschiedenis niet bij. Het is alleen beschikbaar voor Windows en Android, maar de Opera mini-app werkt ook op iOS-apparaten.

Al deze vijf minder bekende browsers zullen je online veiligheid en privacy enorm verbeteren. Maar als je een van de populairste webbrowsers wilt gebruiken, dien je een VPN te installeren om ervoor te zorgen dat er geen online activiteiten worden bijgehouden en er geen gegevens worden verzameld. Op deze manier zijn al je activiteiten op internet beveiligd en kun je online volledig anoniem blijven.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 84%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Catherine is een voorstander van netneutraliteit.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.