We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Zijn Blockchain en Bitcoin echt onveranderlijk?

Harsh Maurya Senior Expert Techniek

We kijken in detail naar het concept blockchain, hoe het van toepassing is op Bitcoin, en of ze onveranderlijk zijn of niet.

Wanneer we over blockchain praten, is onveranderlijkheid het volgende wat ter sprake komt. Er zijn verschillende standpunten met betrekking tot dit onderwerp, maar als het erop aankomt, is iedereen op zoek naar een antwoord op een enkele vraag - zijn blockchain en Bitcoin onveranderlijk? Het korte antwoord is - Nee, blockchain en Bitcoins kunnen niet worden gewijzigd. Het lange antwoord is dat je nog steeds de redenen achter dat antwoord moet kennen om de implicaties te begrijpen.

Voordat u in het onderwerp duikt, is het belangrijk om de basisbegrippen van blockchain te begrijpen. Echter, we gaan niet in op de technische details, omdat dat een onderwerp op zichzelf is. Dus, wat is blockchain? Veel mensen gebruiken wisselend de termen blockchain en Bitcoin, maar ze zijn niet hetzelfde. Blockchain is een concept, een idee. Bitcoin is de eerste en belangrijkste implementatie van dat idee. Er kunnen andere verschillende implementaties bovenop blockchain zijn die nergens gerelateerd zijn aan Bitcoin. In feite is er fatsoenlijke vooruitgang geboekt op andere gebieden, zoals slimme contracten, interbancaire afspraken, enz., welke interessanter zijn dan Bitcoin.

In zijn essentie is blockchain gewoon een gedistribueerd grootboek. In tegenstelling tot algemene paradigma's waar een centrale vertrouwde autoriteit is om dingen te controleren, biedt blockchain een netwerk waar er geen enkel machtspunt bestaat. Het is niet nodig om iemand te vertrouwen, want het systeem maakt het bijna onmogelijk voor iemand om de controle over te nemen. Deze decentralisatie is wat het zo krachtig maakt en aantrekkelijk maakt voor gewone mensen.

Bitcoin is een crypto-valuta gebaseerd op blockchain welke door niemand gereguleerd wordt. De transacties zijn onmiddellijk en er is een kleine vergoeding verbonden aan een transactie, waardoor het zeer populair is voor wereldwijde betalingen. Er is echter geen intrinsieke waarde van de valuta, aangezien het niet door iets wordt ondersteund. De waarde ervan hangt alleen af van hoeveel mensen bereid zijn te betalen en rechtstreeks correleert het met het vertrouwen dat mensen in het systeem hebben. Daarom zie je de prijs van Bitcoin naar beneden gaan wanneer er negatief nieuws in verband met de blockchain komt. (U kunt hier meer over Bitcoin lezen.)

Nu, wat is onveranderlijkheid en waarom is dat voor u belangrijk? In het algemeen verwijst onveranderlijkheid naar iets dat niet na de creatie kan veranderen. Degenen die afkomstig zijn van de softwareprogrammeringswereld kennen het belang van onveranderlijke objecten. In de context van blockchain heeft onveranderlijkheid een soortgelijke betekenis, maar veel belangrijker. Om uit te leggen waarom het zo belangrijk is, laten we concreet kijken naar het voorbeeld van Bitcoin.

De Bitcoin-transacties - die over de hele wereld plaatsvinden - worden op een gedistribueerde manier over het netwerk opgeslagen met meerdere exemplaren van de informatie die er rond drijft. Het is letterlijk een kettingblok gekoppeld aan elkaar. Welnu, als die blokken te veranderen zijn dan is het mogelijk voor elke kwaadwillende om de transactiegeschiedenis te veranderen en super rijk te worden door gewoon de records te wijzigen. Daarom is de onveranderlijkheid van de blokken zo belangrijk. Laten we de details bespreken:

Om een nieuwe transactie te starten, verzendt u een bericht met de transactiegegevens, zoals 'betaal Bob 9 BTC.' Maar hoe weet de wereld dat u het bent en niet iemand anders die de transactie uitvoert? Daarvoor maakt de Bitcoin-software / -portemonnee een digitale handtekening van uw privé-sleutel, welke alleen bij u bekend is (uw systeem) en welke uniek is per transactie. Anderen zullen een overeenkomstige publieke sleutel gebruiken om het bericht te decoderen. Het onderstaande diagram legt de stroom op een hoog niveau uit:

Echter, aangezien de transactie via netwerken en computers gaat, die niet kunnen worden vertrouwd, hoe zorgt u ervoor dat het bericht onveranderlijk is en iemand de gegevens niet verandert? De manier waarop een digitale handtekening werkt, is dat als het bericht veranderd is, de hele handtekening ongeldig wordt en daarmee weet iedereen dat er mee geknoeid is. Vervolgens gaat uw transactie naar een pool van onbevestigde transacties. Mensen die deelnemen aan het Bitcoin-netwerk kiezen een aantal van deze transacties en proberen deze toe te voegen in het bestaande blok. Om de transactie toe te voegen moet echter een wiskundige puzzel opgelost worden (SHA256 Hash, om precies te zijn). Het vinden van de oplossing voor deze puzzel kost tijd, wat een zeer belangrijk kenmerk in de Bitcoin-infrastructuur is, zoals we later zullen zien. Nu zullen meerdere mensen die puzzel oplossen. Wie deze het eerst kan oplossen, krijgt de transactie naar het bestaande blok en voegt een klein percentage Bitcoin toe als beloning. Hieronder staat het diagram om het uit te leggen. Merk hierbij op dat de laatste transactie een aanwijzer heeft naar de oudere transactie die een blok vormt.

Vanwege de aard van de Bitcoin-infrastructuur kunnen er meerdere vertakkingen van de blockchain zijn die conflicterende informatie bevatten. Hoe weet je wie je moet vertrouwen? De regel is dat de langere vertakking de juiste is en de kortere tak gaat terug naar de poel van onbevestigde transacties. Daarom is er een afkoel periode na het uitvoeren van een transactie, en voor de eerste periode is het over het algemeen riskant en onbevestigd. Sommige portefeuilles markeren de transactie in rood om dit aan te duiden.

Nu komt onze vraag weer. Is het blok echt onveranderlijk? Is het mogelijk dat een kwaadwillende aanvaller het blok in zijn / haar voordeel aanpast? Het antwoord is dat het niet 100% onveranderlijk is, maar de wiskundige puzzelbenadering die we eerder besproken hebben, maakt het nagenoeg onmogelijk. Voor een aanvaller om te slagen moet hij een ketting van blokken maken die langer zijn dan de bestaande. De verdeling en tijdrovende aard van het proces maakt het praktisch onmogelijk voor iemand om dat te doen.

Maar hoe zit het met het reeds geaccepteerde blok? Is het vatbaar voor wijzigingen? Ja, maar nogmaals, aangezien de knooppunten worden verdeeld, zou een aanvaller de controle van een groot aantal computers in het netwerk over moeten nemen. Waarschijnlijk zou de aanvaller 51% van de deelnemende computers moeten overnemen, vandaar de naam "51% aanval". Maar dan zou een logisch argument zijn dat als iemand over zoveel computers beschikt, het beter zou zijn om Bitcoin te verdienen door te minen en het eerlijk te spelen in plaats van het systeem te bedriegen.

Al met al zou het verstandig zijn om te zeggen dat blockchain zo goed als onveranderlijk is, zolang er een groot aantal deelnemers is. Maar het is ook belangrijk om de reden te begrijpen omdat sommige mensen er paranoïde over zijn en misschien wel terecht

 

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Harsh Maurya is een groot fan van technologie, die een groot aantal open source en gratis tools heeft geleverd aan het publiek. In zijn vrije tijd maakt hij graag mensen bewust van het belang van netwerkbeveiliging en hij is auteur van het boek ‘How Not To Get Hacked’.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.