We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Alles wat je over ICO moet weten in 2024

Amakiri Welekwe Technisch Schrijver en Onderzoeker Technologie

ICO betekent Initial Coin Offering en het is een manier om via crowdfunding een cryptovaluta op de markt te brengen. Deze methode wordt door start-ups gebruikt om financiën te genereren, maar het succes is afhankelijk van het feit of de start-up zal groeien. ICO is een eenvoudige manier om een digitale valuta in de vorm van tokens in de markt te zetten. Lees verder om meer over ICO's te weten te komen.

Wat is een ICO?

Een Initial Coin Offering (ICO) is een niet-gereguleerd alternatief voor crowdfunding waarbij buiten het traditionele financiële systeem om een nieuwe digitale cryptovaluta op de markt wordt gebracht. De afgelopen tijd is de populariteit enorm toegenomen en voor start-ups is het een belangrijke manier geworden om kapitaal te genereren.

De eerste ICO's verschenen in 2013 in de vorm van Omni Layer (formeel Mastercoin) en sinds 2014 in de vorm van Ethereum. Sindsdien zijn er veel verschillende ICO's op de markt gebracht.

Alleen al dit jaar is er meer dan $ 3,2 miljard ingezameld door digitale valuta aan beleggers te verkopen. Op deze manier kunnen veel ondernemingen en start-ups de financiering rond krijgen om hun bedrijf te kunnen opstarten.

De twee snelgroeiende start-ups Filecoin en Tezos hebben momenteel het grootste aanbod met een waarde van respectievelijk $ 257 en $ 232 miljoen.

Hoe werkt een ICO?

Start-ups zamelen geld in door hun eigen digitale valuta in de vorm van zogenaamde tokens te gebruiken en te verkopen. Qua opzet en kenmerken zijn deze vergelijkbaar met grote digitale valuta's zoals Bitcoin en Ether.

Het creëren en in de markt zetten van je eigen digitale valuta is niet zo ingewikkeld als het lijkt. ICO's vinden meestal op het Ethereum-netwerk plaats. Dit is namelijk de meest gebruikte blockchain (de technologie achter digitale valuta's) en het meest gebruikte platform voor ICO's.

De software achter zowel Ethereum als Bitcoin is op basis van open source ontwikkeld. Dit betekent dat de broncode gratis beschikbaar is en iedereen met behulp van het Ethereum Smart Contract een eigen digitale valuta kan aanmaken.

Dit is een computerprotocol dat volgens de overeengekomen handelsvoorwaarden de overdracht van digitale valuta tussen partijen mogelijk maakt. Als je zelf de code niet wilt aanpassen, zijn er bedrijven die dit voor een kleine vergoeding voor je kunnen doen.

Investeerders kopen de nieuwe munten of tokens meestal door de ontwikkelaars van de nieuwe digitale valuta in Bitcoin of Ether te betalen. Dit zijn de twee meestgebruikte digitale valuta binnen het Ethereum-netwerk. De aangekochte tokens worden uitsluitend gebruikt via een computerdienst die de ontwikkelaars hebben gebouwd of zullen gaan bouwen.

Een start-up voor het streamen van films kan er bijvoorbeeld voor kiezen om voor de lancering tokens te verkopen om klanten te motiveren om de dienst te promoten zodra deze beschikbaar wordt gemaakt.

Maar vaak is het lastig om investeerders te overtuigen om je token of munt te kopen omdat het bijna onmogelijk te voorspellen is wat de toekomstige waarde zal zijn. En veel start-ups gaan al failliet voordat deze ook maar enige waarde vertegenwoordigen.

Waarom investeren mensen in deze munten?

De mensen die door middel van een ICO geld inzamelen, beloven de kopers van de tokens dat ze toegang tot de toekomstige online dienst of het nieuwe platform zullen krijgen.

De tokens die ze verkopen, kun je zien als de toegangstickets tot het platform. In vrijwel alle gevallen worden er geen concrete producten of diensten aangeboden, maar wordt er alleen een garantie gegeven.

Bovendien investeren mensen in deze munten omdat ze hopen dat de waarde zal stijgen zodra de door de ontwikkelaars beloofde diensten beschikbaar zijn gemaakt waardoor er vraag naar de tokens ontstaat.

Wat is de relatie tussen IPO en ICO?

Hoewel Initial Coin Offerings (ICO's) op Initial Public Offerings (IPO's) zijn gebaseerd, is het in werkelijkheid iets anders.

ICO's bieden investeerders geen aandelen en voor veruit de meeste projecten achter ICO's geldt dat er nog geen product of dienst is ontwikkeld.

Toch zijn ICO's een goedkoper alternatief voor een beursgang omdat deze niet van de beurskoers afhankelijk zijn en er geen papierwerk bij komt kijken.

Als start-up kun je via een ICO's veel meer geld dan via de beurs of durfkapitalisten inzamelen.

Zijn ICO's legaal of is het oplichterij?

Omdat wetgeving altijd achterloopt op technologische ontwikkelingen, is het onvermijdelijk dat er hiaten in de wet zijn.

In de meeste landen is dit zeker het geval als het om ICO's gaat en alleen in China en Zuid-Korea is dit volledig verboden.

Sommige landen zoals de VS en het VK willen het toezicht op ICO's verhogen door dezelfde wetten toe te passen die voor aandelen en obligaties gelden. Maar zolang dit niet het geval is, is het inzamelen van geld via ICO's volledig legaal en niet-gereguleerd.

ICO's kunnen voor veel verschillende activiteiten worden gebruikt. Hierbij kan het bijvoorbeeld om geldinzameling voor start-ups, bedrijfsfinanciering, maar helaas ook om fraude gaan. Het kan voor de gemiddelde belegger lastig zijn om gedegen onderzoek te doen om erachter te komen of een ICO een kans of oplichterij is.

De Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) heeft investeerders onlangs gewaarschuwd voor oplichters die via ICO's gebruik van zogenaamde "pump and dump"-strategieën maken.

Bij deze strategie zorgen oplichters ervoor dat de prijs van een token kunstmatig stijgt door valse positieve uitlatingen over het achterliggende project naar buiten te brengen. Hierdoor worden de tokens gewild en stijgt de prijs.

Als de prijs het hoogtepunt heeft bereikt, worden alle tokens in een keer verkocht en daalt de waarde naar het nulpunt.

Wat zeggen financiële instellingen over ICO's?

Ongeacht of je een voor- of tegenstander bent; het wordt voor traditionele investeerders steeds moeilijker om digitale valuta te negeren. De meeste financiële instellingen zijn manieren aan het onderzoeken om blockchain-technologie in hun traditionele systemen te integreren. Klanten zijn steeds meer geïnteresseerd in digitale munten en eisen van financiële instellingen dat deze ontwikkelingen op de voet worden gevolgd om in de toekomst in cryptovaluta te kunnen handelen.

Naar verluidt overlegt Goldman Sachs met experts op het gebeid van cryptovaluta om ​​een mogelijkheid voor het handelen in Bitcoin op te zetten. Tiffany Galvin is woordvoerder van het bedrijf en zei hierover: "Omdat klanten veel interesse in digitale valuta hebben getoond, onderzoeken we de mogelijkheden om op de beste manier aan de behoeftes van deze klanten te voldoen."

Aan de andere kant deed Jammy Dimon, CEO van JPMorgan Chase, een zeer opvallende uitspraak door Bitcoin een vorm van fraude te noemen. Dit is met name verrassend omdat zijn bank nog steeds de huidige prijs van Bitcoin weergeeft. Volgens Reuters zei Dimon: "Het is zakelijke gezien onmogelijk om mensen te vertellen dat ze heel slim zijn als ze munten kopen die zomaar uit het niets zijn ontstaan. Als handelaren van JPMorgan in cryptovaluta's handelen, zou ik ze om twee redenen meteen ontslaan: het is in strijd met onze regels en het zowel dom als gevaarlijk om te doen.

Anderen, zoals Chris Dixon van Andreessen Horowitz (een Amerikaans bedrijf voor risicokapitaal), vinden dat tokens een manier kunnen bieden om open, gedecentraliseerde netwerken en gedeelde computerbronnen (computer, databases en bestandsopslag) te creëren. Volgens Chris kan dit helpen helpen om het gecentraliseerde netwerk via internet terug te draaien.

Moet ik in ICO's investeren?

Denk goed na voordat je in een ICO investeert. Het is meestal niet eenvoudig om te bepalen of het zakelijk en technologisch gezien mogelijk is dat een project succesvol zal worden.

Veel mensen die ICO's in de markt zetten, beloven rendementen die onhaalbaar zijn. Aan de andere kant zijn er investeerders die enorm veel geld hebben verdiend omdat de waarde van hun munten enorm is gestegen. Volgens deskundigen wordt de markt echter nog steeds door een zeer hoge mate van volatiliteit gekenmerkt.

Daarom roepen sommige toezichthouders op hard op te treden tegen mensen die op een onverantwoordelijke manier een ICO in de markt zetten. Aangezien er op dit moment weinig wetgeving op ICO's van toepassing is, is de kans groot dat investeerders hun geld verliezen als het misgaat.

Daarom is het zoals altijd verstandig om nooit geld te investeren dat je niet kunt missen.

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Amakiri is een technologieconsultant die in het Verenigd Koninkrijk heeft gestudeerd. Hij heeft meer dan 10 jaar ervaring in het beheren van IT-diensten, computernetwerken en informatiebeveiliging. Hij gebruikt zijn passie graag om het grote publiek bewust te maken van cyberveiligheid en schrijft regelmatig over veiligheid en technologie.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.