We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Proxies vs VPN - Het verschil begrijpen

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

Het doel van zowel VPN als proxy servers is om de identiteit van de gebruikers te verbergen, om of een geo-locatie te veranderen. Veel VPN aanbieders beiden VPN én proxydiensten aan. Wat echt interessant is, is dat veel openbare proxy diensten gratis te gebruiken zijn. Maar het echte probleem hier is om het verschil tussen een proxy en een VPN vast te stellen. Het is nog belangrijker voor u als u wilt beslissen welke het beste en het betaalbaarste voor u is. Ook al lijken de twee erg op elkaar, ze werken anders en hebben andere consequenties. Dit wordt verder bemoeilijkt door het feit dat er veel verschillende proxydiensten zijn waar u uit kunt kiezen.

Wat zijn Proxy Servers?

VPN1_620

Proxy servers (technisch gezien open proxies) zijn computers die als een intermediair dienen tussen het internet en uw computer. Al het verkeer dat via de proxy servers wordt geleid zal er uit zien alsof het van het IP adres komt van die server, in plaats van uw computer. Anders dan VPN servers hebben proxy servers geen bronnen opzij gezet om het verkeer te versleutelen, en kunnen daarom tegelijkertijd meerdere verbindingen van vele gebruikers tegelijkertijd aangaan. Proxy servers communiceren gewoonlijk met het internet via HTTP of SOCKS.

De Voor- en Nadelen van HTTP en SOCKS Proxy Servers

Om het verschil tussen de twee protocollen beter te begrijpen, is het handig om de voor- en nadelen van elk van de proxy servers te bekijken.

HTTP Proxy Servers

Het HTTP protocol is ontworpen om internetverkeer te interpreteren op het HTTP niveau. Dit houdt in dat ze alleen verkeer met URLs die met shttp:// of http:// beginnen kunnen omleiden, maar ze zijn net zo effectief voor het surfen op het web. Echter, sinds deze servers niks meer doen dan HTTP verzoeken, zijn ze vaak sneller dan de gewone VPN servers of SOCKS proxies.

HTTP proxies zijn vaak goedkoop en zijn net zo effectief in het verbergen van uw IP adres van basiscontroles, waardoor het de perfecte optie is voor toegang krijgen tot geografisch verboden websites en aanmeld-pagina’s. Maar deze proxies zijn alleen nuttig om websites te bezoeken, niks meer.

SOCKS Proxy Servers

SOCKS servers interpreteren netwerkverkeer helemaal niet. Hierdoor zijn ze veel flexibeler, maar tegelijkertijd langzamer. Een van de grootste voordelen van het SOCKS protocol is dat alle soorten internetverkeer ondersteund, waaronder SMTP en POP3 voor e-mails, FTP en torrent bestanden. Maar een van de grootste nadelen is zijn veiligheidsproblemen; die zijn ongeveer hetzelfde als HTTP.

VPNs

VPN

Anders dan proxies maken VPNs (Virtuele Privé Netwerken) versleutelde tunnels tussen de host server en uw computer. U moet in de gaten houden dat de overheid of uw leverancier de mogelijkheden heeft om de VPN server waarmee u bent verbonden te bekijken, maar niks meer. Uw IP adressen en activiteiten blijven verborgen achter een 128-bit versleuteling.

Dat gezegd hebbende hebben VPN servers de mogelijkheid om uw online logboeken te bekijken. Een goede VPN aanbieder houdt dit soort details vaak niet bij. Het hoeft niet gezegd te worden dat het comprimeren van de activiteiten van de gebruiker, wat ze online doen, het hele doel van het gebruiken van een VPN nietig verklaart.

Om een VPN in te stellen, moet u normaal gesproken een VPN programma downloaden en installeren. Gebruikers hebben echter de mogelijkheid om hun computers of mobiele apparaten in te stellen met minimum computerervaring via handleidingen van hun VPN aanbieders. Als alles is ingesteld, wordt al het verkeer, ongeacht van het programma dat u gebruikt, veilig omgeleid via de VPN.

Een van de grootste nadelen van een VPN server is dat ze relatief duur zijn. Daarnaast kunnen de servers exponentieel verlangzamen bij veel gebruik, wat nooit goed is.

Het Vonnis

Het is veilig om te zeggen dat VPN servers duidelijk beter zijn dan alledaagse proxies, nadat u het hier bovenstaande hebt gelezen. Ze zijn niet alleen erg effectief, maar ze zijn het beste in wat ze doen. Omdat uw online anonimiteit beter wordt bewaard, is het een betere manier om ISP verlangzaming tegen te gaan.

De enige reden waarom iemand ooit een proxy boven een VPN server verkiest is als de gebruiker niet bereid is om zo veel te betalen voor een dergelijke dienst. VPN diensten zijn echter niet zo duur als het klinkt; ze zijn al beschikbaar voor $10 per maand.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.