We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

16 GRATIS online tools voor privacy

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

Vaak vergeten we hoe belangrijk het is om ervoor te zorgen dat onze online activiteiten anoniem blijven.

In een tijdperk waarin enorm veel activiteiten zoals communicatie en betalingen online plaatsvinden, wordt beveiliging steeds belangrijker.

Het kan een lastige klus zijn om je privacy te beschermen terwijl je internet gebruikt. Daarom hebben we een uitgebreide lijst met de 18 beste tools samengesteld die je kunnen helpen om je te beveiligen als je online bent.

 1. OpenVPN

OpenVPN is een gratis opensource versleutelingsprotocol dat door alle veelgebruikte besturingssystemen wordt ondersteund en door de meeste providers van VPN-diensten wordt gebruikt. Het geeft je de mogelijkheid om verbinding met een VPN-server te maken en biedt goede beveiliging en snelle verbindingen. Je kunt ook je eigen VPN-server aanmaken om ervoor te zorgen dat je anoniem blijft wanneer je een openbaar netwerk gebruikt.

 1. Quickproxy

Het hulpmiddel Quickproxy is een gratis webproxy die je niet hoeft te installeren. Je kunt Quickproxy gebruiken door een URL in de zoekbalk in te voeren. Verder hoef je geen VPN te installeren om met een gemaskeerd IP-adres toegang tot websites te krijgen. Ook worden advertenties geblokkeerd en dit vinden we een groot voordeel.

 1. Panda

Panda is een gratis antivirusprogramma dat weinig geheugen in beslag neemt en over een aantal geweldige functies beschikt die andere antivirussoftware niet biedt. Het biedt onder meer functies om malware te verwijderen, bestanden te versleutelen, wifi-verbindingen te beveiligen en ouderlijk toezicht toe te passen. Je kunt de software op je Mac, pc met Windows of je iOS-/Android-telefoon gebruiken.

 1. LastPass

Als je op zoek naar een eenvoudig te gebruiken wachtwoordbeheerder bent, is LastPass een eenvoudige en gratis plug-in voor je browser die al je wachtwoorden in een versleutelde database (AES-256) opslaat. Deze add-on is compatibel met bijna alle browsers.

 1. iBackup

iBackup is een provider die je de mogelijkheid biedt om op een veilige manier reservekopieën te maken en bestanden in de cloud op te slaan. Als je voor deze gratis dienst kiest, krijg je een opslagruimte van 5 GB die je voor een onbeperkte periode kunt gebruiken. De gratis dienst is beschikbaar voor Mac OSX, Windows, iOS, Android en Windows Phone.

 1.  Guerrilla Mail

Guerrilla Mail is een gratis tool waarvoor je je niet hoeft aan te melden en het biedt gebruikers de mogelijkheid valse e-mailadressen aan te maken. Dit is een handig hulpmiddel als je je voor een website moet registreren en je niet je echte e-mailadres wilt invoeren.

 1. Test voor IP-lekken van vpnMentor

De test voor IP-lekken van vpnMentor is een gratis tool die je kan tonen of je kwetsbaar voor WebRTC-lekken bent. WebRTC is een protocol dat gebruik van JavaScript maakt. Zelfs als je een VPN gebruikt kan dit ervoor zorgen dat je IP-adres wordt gelekt.

 1. uBlock

uBlock is een gratis extensie voor Firefox, Google Chrome en Safari die advertenties blokkeert en gemakkelijk te gebruiken is. Door advertenties te blokkeren, voorkomt de extensie tevens dat tracking software informatie verzamelt over wie de advertenties bekijkt.

 1. I2P

I2P verzendt gegevens via een netwerk van relayservers. Hierdoor wordt de bron die het verzoek verstuurt verborgen op een manier die vergelijkbaar met een VPN is. De dienst is gratis en beschikbaar voor alle veelgebruikte besturingssystemen zoals Windows, Linux, Android en Mac OSX.

 1. Tor Browser

Tor is een populair anoniem netwerk en biedt verschillende functies in de vorm van een afzonderlijke webbrowser. Als je via de gratis TOR-browser websites bezoekt, worden alle verzoeken automatisch via de dichtstbijzijnde server verstuurd.

 1.  StartPage

StartPage zorgt ervoor dat alle gegevens worden verwijderd die kunnen worden gebruikt om je activiteiten te volgen. Dit handige hulpmiddel slaat geen informatie zoals IP-adressen of andere online activiteiten op. Verder kun je dit als je standaard zoekpagina voor browsers je instellen.

 1.  VPN comparison page by vpnMentor

Dit is een eenvoudig hulpmiddel waarmee je maximaal drie VPN-providers met elkaar kunt vergelijken zodat je kunt beslissen welke dienst het beste bij je past. De pagina voor het vergelijken van VPN-diensten is ideaal voor mensen die voor de eerste keer een VPN gaan gebruiken.

 1. GlassWire

Deze geweldige applicatie is beschikbaar voor Windows- en Android-gebruikers. GlassWire bewaakt je netwerk, biedt een goede firewall en stuurt je een waarschuwing als er wordt geprobeerd om in te breken. Het gratis programma verzamelt veel nuttige informatie die in één oogopslag door de gebruiker kan worden bekeken.

 1.  NoScript

NoScript is beschikbaar voor Firefox en zorgt ervoor dat plug-ins alleen scripts kunnen uitvoeren als je de website vertrouwt. De gratis tool helpt om schadelijke aanvallen via deze scripts te voorkomen door je de mogelijkheid te bieden om een witte lijst met vertrouwde websites aan te maken.

 1. Click & Clean

Dit is een gratis extensie voor Google Chrome. Click & Clean scant je browser om ervoor te zorgen dat je privacy wordt beschermd. Bovendien wordt je computer automatisch op schadelijke software gescand en je browsergeschiedenis wordt gewist zodra je Chrome afsluit.

 1. Test voor de Grote Firewall van China door vpnMentor

Deze gratis tool biedt gebruikers de mogelijkheid om in real time te controleren of websites in China worden geblokkeerd. Je hoeft alleen maar een URL in te voeren om te zien of de Grote Firewall van China wordt omzeild.

Deze tools zijn allemaal GRATIS en enorm handig als je je online privacy wilt verbeteren.

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.