We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Hoe je je computer in 7 eenvoudige stappen kunt opschonen

Sarit Newman Onderzoeker Internet Veiligheid

Het opschonen van je computer kan zeer vervelend zijn, maar uiteindelijk is het altijd de moeite waard. Zorg er aan de hand van deze snelle en eenvoudige tips voor dat je apparaat in topconditie blijft!

Het opschonen van de hardware is een goede manier om te beginnen. Voor veel mensen is dit geen prioriteit, maar het zorgt ervoor dat de snelheid en betrouwbaarheid van je desktop, laptop en randapparatuur enorm zal verbeteren.

Wist je dat januari "de maand voor het opschonen van je computer" is? Als je dit al een tijdje hebt uitgesteld, is het nu een goed moment om je handen uit de mouwen te steken en je apparaat volledig op te schonen.

Dit is zeer eenvoudig als je van tevoren een duidelijk plan hebt. In het vervolg van dit artikel ontdek je hoe je je Mac of pc weer in topconditie krijgt!

1. Het is zeer belangrijk om reservekopieën te maken

Voordat je aan iets begint, is het een goed idee om een aantal voorbereidingen te treffen. Dit geldt ook als je je computer wilt gaan opschonen. Daarom is het belangrijk om reservekopieën van je bestanden te maken voordat je deze gaat verwijderen. Anders loop je het risico dat je per ongeluk een bestand verwijdert dat je nog nodig hebt.

Je kunt een programma gebruiken om een volledig back-up te maken of je kunt ervoor kiezen om alleen reservekopieën van de belangrijkste bestanden te maken. Als je een kopie van je bestanden op een externe schijf plaatst, weet je zeker dat je geen belangrijke documenten kwijtraakt.

2. Gebruik een programma om op te schonen

Het is ongelooflijk hoe snel je computer tijdelijke bestanden, cookies en andere nutteloze rommel bevat. Het verwijderen van deze nutteloze bestanden is een veilige manier om de prestaties van je computer te verbeteren.

Tegenwoordig beschikt elke computer over een programma om je schijven op te schonen. Dit programma kun je uitvoeren om deze nutteloze bestanden te verwijderen.

Als je een registry cleaner wilt gebruiken, raden we je aan om voor CCleaner te kiezen. Dit programma is gratis en levert goede prestaties. Verder biedt het je de mogelijkheid om bijna alle bestanden waaronder browsers en geïnstalleerde apps te verwijderen.

BELANGRIJK: Als je nog nooit van een registry hebt gehoord of niet weet wat het is, kun je je hier beter niet aan wagen. Dit zou je computer mogelijk meer kwaad dan goed kunnen doen. Vaak is het niet nodig om de registry op te schonen, maar je kunt je weinig fouten veroorloven en dit kan schade aan je computer veroorzaken.

3. Verwijder bestanden die je niet nodig hebt

Vaak staan er op je computer veel bestanden zoals afbeeldingen, media en toepassingen die je niet nodig hebt. Je kunt deze bestanden beter verwijderen omdat deze ervoor zorgen dat je harde schijf en het geheugen van je computer langzamer wordt.

Als je naar het configuratiescherm gaat, kun je zien welke programma's je hebt geïnstalleerd en je kunt de programma's verwijderen die je niet gebruikt. Verder kun je waarschijnlijk alle bestanden voor installaties verwijderen omdat je deze niet meer nodig hebt.

Voor alle andere bestanden is CTRL + D je beste vriend. Vergeet niet om de prullenbak leeg te maken als je klaar bent!

We begrijpen dat je mogelijk gehecht aan je grappige foto's van katten bent geraakt en je je muziekcollectie niet wilt verwijderen. In dat geval kun je een externe harde schijf aanschaffen om ervoor te zorgen dat je computer niet onnodig veel bestanden bevat.

4. Onderhoud je browser

Iedereen gebruikt een browser om bijvoorbeeld e-mails te bekijken, zoekopdrachten uit te voeren of online aan documenten te werken. Als er veel bestanden via je browser zijn opgeslagen, zorgt dit ervoor dat je minder efficiënt kunt werken.

Door je browser te onderhouden, zal je computer sneller worden. Verder zullen de laadtijden van pagina's korter zijn en je online werkplek is beter opgeruimd.

Controleer je bladwijzers en verwijder de bladwijzers die je niet gebruikt. Organiseer je bladwijzers zodat je snel toegang tot bladwijzers kunt krijgen als je deze nodig hebt. Controleer vervolgens je opgeslagen wachtwoorden.

We raden je niet aan om gevoelige accountgegevens in je browsers op te slaan, maar het is altijd een goed idee om je wachtwoorden te beheren. Je kunt beter een programma voor wachtwoordbeheerder zoals Keychain (Mac) en Windows Live ID (pc) gebruiken. Als je Chrome gebruikt, kun je Smart Lock opschonen door de volgende stappen uit te voeren: Instellingen -> Geavanceerd -> Wachtwoorden en formulieren -> Wachtwoorden beheren.

Daarnaast is het een goed idee om je browsergeschiedenis te verwijderen. Zoals we eerder hebben aangegeven kun je dit handmatig doen, maar je kunt er ook voor kiezen om hier een programma voor te gebruiken.

Als je een nieuwe browser wilt uitproberen, geven we hieronder een overzicht van de beste (en slechtste) browsers op het gebeid van veiligheid.

5. Controleer of je apparaat malware bevat

Er zijn verschillende redenen waarom virussen schadelijk zijn en je dient je computer regelmatig te scannen. Zelfs als je een maand geleden een scan hebt uitgevoerd, kun je van deze gelegenheid gebruikmaken om dit opnieuw te doen.

Je kunt je favoriete antivirussoftware gebruiken om een volledige scan uit te voeren. Je kunt je apparaat verder opschonen terwijl het programma op de achtergrond wordt uitgevoerd.

Om er zeker van te zijn dat alles in orde is, willen we je aanraden om meerdere programma's zoals MalwareBytes en Bitdefender te gebruiken. En ongeacht wat Adobe je probeert te vertellen, is McAfee geen goed programma om je beveiliging te verbeteren.

6. Verwijder het stof

Het fysiek schoonmaken van je apparaat is net zo belangrijk als het opschonen van de software. In een tijdsbestek van slechts een paar maanden bevatten je ventilatoren een aanzienlijke hoeveelheid stof en dit is niet goed voor je computer.

Het letterlijk schoonmaken van de binnenkant van je computer voorkomt oververhitting waardoor je hardware langer in goede staat blijft.

Als je een desktop gebruikt, kun je beginnen door het netsnoer te verwijderen en de zijkant van de computer open te schroeven. Vervolgens kun je het apparaat grondig schoonmaken. Maar gebruik geen stofzuiger! Het mondstuk kan statisch worden en we willen echt niet dat iemand geëlektrocuteerd wordt. Daarom is het een beter idee om één (of twee) bussen perslucht en alcohol aan te schaffen om dit te doen!

Bij laptops kan het schoonmaken wat lastiger zijn en we willen je afraden om je laptop open te maken tenzij je precies weet hoe dit moet. Het goede nieuws is dat bijna alle moderne modellen over een functie voor het verwijderen van stof beschikken en adviseren je om deze functie te gebruiken. Om te voorkomen dat je laptop in de toekomst opnieuw snel veel stof opvangt, kun je een cooling pad aanschaffen zodat er een zich een buffer tussen je bureau en de laptop bevindt.

7. Vergeet de randapparatuur niet!

Je kunt de randapparatuur zien als de organen van computers waarbij monitoren de ogen, toetsenborden en muizen de ledematen en luidsprekers de oren zijn. Deze dienen onderhouden te worden om ervoor te zorgen dat ze schoon blijven en op de juiste manier functioneren.

We willen je aanraden om dit een keer per jaar te doen. Het is altijd een goed idee om een doek over je randapparatuur te halen, zelfs als je dit een week geleden nog hebt gedaan.

BELANGRIJK: zorg ervoor dat je je randapparatuur uitschakelt en loskoppelt voordat je deze schoonmaakt.

Begin aan de bovenkant en maak eerst het scherm schoon. Gebruik geen multifunctionele reinigingsmiddelen of andere producten die niet geschikt voor LCD- of LED-schermen zijn. Doekjes om je scherm schoon te maken, zijn een goede (en goedkope) oplossing. Als je deze niet prettig vindt, kun je altijd een kit aanschaffen om je scherm schoon te maken.

Zodra je de monitor hebt schoonmaakt, kun je alle andere onderdelen oppoetsen! Zorg ervoor dat je metalen oppervlakken grondig schoonmaakt om vlekken en strepen te voorkomen!

Zorg ervoor dat je apparaat schoon blijft en goed blijft functioneren

In januari gaan we ervoor zorgen dat bestanden beter zijn georganiseerd en we gaan computers een schonere omgeving bieden. Voer deze stappen uit om ervoor te zorgen dat je software en je apparatuur er weer als nieuw uitziet en perfect functioneert.

Dit kun je in slechts een paar uur bereiken. Een gloednieuwe computer, zowel vanbinnen als vanbuiten!

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Sarit is een ervaren Internet beveiligingsauteur en een redacteur met een obsessie voor juiste grammatica. Zij heeft voor vele bedrijven geschreven en talrijke teksten, inclusief 300 pagina manuscripten gecorrigeerd. Ze houdt ervan om georganiseerd te zijn, en gelooft dat iedereen het recht heeft op privacy online.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.