We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Hoe kun je de beveiliging van je VPN testen

Kanishk Jain Technisch Onderzoeker

Als je een VPN-dienst gebruikt, is het belangrijkste doel je gegevens beveiligen. Maar hoe kun je zeker weten dat je VPN je ook daadwerkelijk beveiliging biedt? Er zijn verschillende stappen die uitgevoerd moeten worden om een VPN in te stellen. Het is dus mogelijk dat er zich fouten voordoen waardoor je gegevens kunnen lekken en je IP-adres wordt weergeven, zelfs als je met een VPN verbonden bent.

In dit artikel zullen we de verschillende hulpmiddelen bespreken die kunnen worden gebruikt om VPN-verbindingen te verifiëren en verschillende soorten datalekken te kunnen detecteren. Met alle hulpmiddelen die we in dit artikel bespreken, kun je testen of je VPN je daadwerkelijk beschermt of niet.

 1. Test voor DNS-lekken

DNS is niets anders dan het systeem voor domeinnamen. Het wordt gebruikt om je makkelijker toegang tot websites te bieden door domeinnamen in de bijbehorende IP-adressen om te zetten. Vpnmentor.com heeft bijvoorbeeld het IP-adres 104.25.7.109 gekregen.

Over het algemeen wordt je domeinnaam naar een bijbehorende IP-adres omgezet door je internetprovider, zoals KPN, T-mobile of Telfort.. Maar als je een VPN gebruikt, wordt je echte IP-adres verborgen waardoor anderen je locatie niet kunnen zien.

Soms lekken deze opdrachten voor het omzetten van de domeinnaam uit de zogenaamde VPN-tunnel. Hierdoor kan de buitenwereld je IP-adres en de locatie van je internetprovider zien. Als je een test voor DNS-lekken wilt uitvoeren, hoef je alleen maar verbinding te maken met een VPN waarvan de server zich niet in je eigen land bevindt. Vervolgens kun je voor het uitvoeren van de test een hulpmiddelen zoals dnsleaktest.com gebruiken. Als het IP-adres, de locatie en andere gegevens overeenkomen met de gegevens van je internetprovider, dan weet je dat er een DNS-lek is.

Houd er rekening mee dat het niet zo is dat je IP-adres door een DNS-lek zichtbaar wordt. Door het DNS-lek wordt namelijk alleen het IP-adres en de locatie van je internetprovider zichtbaar en deze informatie kan eenvoudig worden gebruikt om je IP-adres te volgen.

Om DNS-lekken te voorkomen, kun je een VPN met een eigen versleuteld DNS-systeem gebruiken.

 1. Test voor IP-adreslekken

De meeste VPN’s beweren dat ze je IP-adres beschermen, maar de realiteit is heel anders. Uit een onderzoek naar VPN-apps voor Android is gebleken dat het echte IP-adres van de gebruiker bij 84% van de VPN’s wordt gelekt.

Om je VPN op IP-adreslekken te testen, kun je ons hulpmiddel voor het testen van IP-adreslekken gebruiken.

Houd er rekening mee dat je een VPN-dienst op IP-adreslekken moeten testen als de VPN-verbinding actief is, maar ook wanneer de verbinding opnieuw tot stand wordt gebracht. Als een VPN je IP-adres lekt, dan gebeurt dit meestal op het moment dat er opnieuw verbinding wordt gemaakt nadat de verbinding was verbroken.

Voor het geval de VPN-verbinding wegvalt, moeten VPN’s over een kill switch beschikken zodat al het internetverkeer meteen volledig wordt geblokkeerd.

Hoe je een VPN kan testen op IP-adreslekken op het moment dat er opnieuw verbinding wordt gemaakt:

 1. Verbreek de verbinding met internet terwijl je VPN verbonden en ingeschakeld blijft.
 2. Zodra de verbinding is verbroken, maak je opnieuw verbinding en voer je een zogenaamde rapid-fireIP-testreeks uit. Dit kun je doen door meerdere tabbladen van de IP-testpagina te openen en deze vervolgens zo snel mogelijk opnieuw te laden.
 3. Zodra de VPN opnieuw verbinding heeft gemaakt, stop je met het vernieuwen van de tabbladen en kun je de testresultaten bekijken.
 4. Als je echte IP-adres in enkele tabbladen wordt weergegeven, dan heb je een verbindingslek.

Om het lekken van het IP-adres te voorkomen, moet je ervoor zorgen dat je een beveiligde VPN aanschaft. Je kunt de IPv6-connectiviteit op je apparaat handmatig uitschakelen als je hebt gemerkt dat je IPv6-lekken hebt. Onthoud ook dat als je VPN ondersteuning voor IPv6 biedt, je ook automatisch bescherming tegen IPv4 krijgt.

 1. Test voor WebRTC-lekken

WebRTC is een API-definitie die voornamelijk voor webbrowsers zoals Firefox, Chrome en Opera wordt gebruikt. Hiermee kunnen P2P-bestanden worden gedeeld en het biedt de mogelijkheid om spraak- en videochats via de webbrowser te activeren, zonder dat hier externe plug-ins of extensies voor nodig zijn. Er zijn verschillende plug-ins beschikbaar om WebRTC-ondersteuning extern aan Internet Explorer en andere browsers toe te voegen.

Wanneer je IP-adres lekt via WebRTC-API’s, dan is er een WebRTC-lek. Je kunt je VPN op WebRTC-lekken testen door naar de website Perfect Privacy WebRTC Test te gaan.

Om dit lek te voorkomen, kun je WebRTC uitschakelen in de browser die je gebruikt.

VPN-snelheidstest

Naast privacy en beveiliging is snelheid een van de belangrijkste aspecten van iedere VPN-dienst. Er zijn veel factoren die van invloed zijn op de snelheid van VPN. In de onderstaande lijst benoemen we een aantal van deze factoren.

 1. Beperkingen die door je internetprovider worden opgelegd

Hoe snel je VPN ook is, de snelheid zal nooit hoger zijn dan de snelheid die je internetprovider biedt. Je internetprovider beheerst namelijk de algehele snelheid van je internet.

 1. Niveau van versleuteling

Naarmate het niveau van versleuteling hoger wordt, begint de snelheid van je VPN te dalen. Het L2PT-protocol is veiliger dan het PPTP-protocol, maar is aanzienlijk minder snel. Als er bij de meeste taken die je op internet uitvoert geen hoog niveau van versleuteling nodig is, dan is het een goed idee om gebruik te maken van een VPN met een lager niveau van versleuteling.

 1. Fysieke afstand tussen de gebruiker en de VPN-server

Dit is het aspect dat het vaakst invloed op de VPN-snelheid heeft. Als je in India bent en je een VPN-server gebruikt die zich in de Verenigde Staten bevindt, zul je lagere internetsnelheden ervaren. Dit probleem kun je oplossen door een VPN-dienst te kiezen met een server die zich in de buurt van jouw locatie bevindt.

 1. Aantal actieve gebruikers op de VPN-server

Bij veel populaire VPN-providers zijn de servers overbelast, waardoor je een lagere internetsnelheid krijgt. Voordat je een VPN koopt, is het verstandig om te controleren of de VPN-dienst beschikt over een pagina voor de status van de server met gegevens over de bandbreedte die in realtime wordt bijgewerkt.

 1. Firewall-instellingen

Je Firewall-instellingen mogen het VPN-verkeer of de CPU-prestaties niet beïnvloeden, omdat dit een grote invloed op de snelheid kan hebben.

 1. Verwerkingsvermogen van je apparaat

Wanneer een VPN op je computer of mobiele apparaat actief is, werkt je apparaat voortdurend op de achtergrond om de mappen met gegevens te versleutelen en te ontsleutelen. Hier is een aanzienlijke hoeveelheid verwerkingsvermogen voor nodig. Hoe hoger de internetsnelheid, hoe meer verwerkingsvermogen er nodig is.

Dus zelfs als je een snelle VPN hebt en je over een goede standaard internetverbinding beschikt, is het mogelijk dat je CPU je volledige snelheidsvermogen beperkt.

Om de snelheid van je VPN te testen, kun je naar de website Speedof.me gaan.

Wat moet je doen als je een lek hebt?

Als je een VPN-lek hebt, kun je contact opnemen met de klantenservice van de VPN-dienst en kunnen ze proberen om het probleem op te lossen. Aan de andere kant kun je er ook voor kiezen om over te schakelen naar een VPN-dienst van hoge kwaliteit zodat je geen last van gegevenslekken hebt. VPN-diensten richten zich over het algemeen op onervaren gebruikers en proberen deze gebruikers met hun marketingstrategieën over te halen om voor hun VPN-dienst te kiezen.

Dit is een lijst met VPN’s die we aanbevelen.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Kanishk is een part-time blogger en een full-time technologie nerd die graag over technologie schrijft.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.