We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Hoe u anderen stopt uw browseractiviteit te volgen

Kristina Perunicic Hoofdredacteur

Terwijl u op internet surft, kunnen uw browseactiviteiten worden gemonitord en verzameld door externe programma’s met of zonder uw toestemming. Het fenomeen staat bekend als browser- of online tracking, waarbij websites en adverteerders samenwerken om uw browsegegevens te verzamelen om een ​​gedetailleerd profiel van uw interesses op te stellen voor commercieel gewin. Het wordt zo heimelijk gedaan dat u zelden het griezelige gevoel krijgt om te worden bekeken; het gevoel dat u krijgt als u zich plotseling realiseert dat veel vreemden door uw ramen naar u gluren of dat u door veel verkopers in een winkel wordt gevolgd.

Meest gebruikte technieken

Ze gebruiken allerlei technieken, zoals webbakens, serverlogboeken, trackingscripts, user-agents, cookies en vingerafdrukken van browsers om uw browse-activiteiten bij te houden.

Webbakens

Webbakens zijn kleine grafische afbeeldingen ingesloten op webpagina’s die de server waarschuwen wanneer de pagina is geladen. Advertentiemaatschappijen gebruiken deze bakens om te vertellen wie een webpagina of e-mail heeft geopend en wanneer. Dit is de reden waarom de meeste e-mailtoepassingen u vragen of u de afzender vertrouwt voordat het deze afbeeldingen weergeeft.

Server logs

Serverlogboeken zijn een andere browsertrackingtechniek die wordt gebruikt om verzoeken bij te houden die webservers ontvangen van browsers, zoals welke pagina werd geladen en wanneer, op welke site de browser was voordat deze naar die pagina kwam (http-verwijzer) en het internet adres (voor locatie-tracking).

Browser user-agents

Browser user-agents zijn kleine applicaties die informatie over de browsereigenschappen en het onderliggende besturingssysteem onthullen. Hierdoor kunnen adverteerders informatie verzamelen over de identiteit van websitebezoekers.

Cookies

Cookies zijn de meest prominente technologieën voor het volgen van browsers die men kent. Een cookie is in feite een kleine reeks tekst die op uw computer wordt opgeslagen door de sites die u bezoekt en die uw browser op unieke wijze identificeert.

Wanneer een website ziet dat de reeks tekst is ingesteld in een cookie, weet deze dat de browser er een is die hij eerder heeft gezien. Adverteerders gebruiken deze technologie om het surfgedrag van gebruikers bij te houden om advertenties te targeten.

Naarmate de gebruiker zich meer bewust werd van de opdringerigheid van cookies, reageerden browserontwikkelaars door de modus "privé browsen" toe te voegen aan hun producten. Onafhankelijke ontwikkelaars zijn ook begonnen met het maken van privacybeschermende plug-ins en gebruikers hebben geleidelijk de controle over hun privacy herleefd door cookieste wissen of te omzeilen.

Net als bij een kat-en-muisspel hebben de reclamebureaus op hun beurt hun toevlucht genomen tot een nieuwe techniek die informatie (cookies) in Adobe Flash verbergt, die kan worden opgeslagen of opgehaald wanneer een gebruiker een pagina opent die een Flash-toepassing bevat.

Flash-cookies

Net als normale-cookies, bevatten Flash-cookies informatie die uw browser eenduidig ​​identificeert en die het wissen van normale cookies kan overleven. De gegevens die zijn verborgen in de Flash-cookies, worden dan gebruikt om de verwijderde normale cookies te herstellen. Reclamebureaus vertrouwden een paar jaar op deze slimme tactiek totdat onderzoekers hun duistere praktijken hebben opgepakt.

Browser-vingerafdruk

In de afgelopen tijd zijn adverteerders overgeschakeld naar een nieuwe, krachtige vorm van bijhouden met meer duurzame informatie over gebruikersidentiteit, zelfs als cookies zijn uitgeschakeld of volledig zijn gewist. Deze nieuwe techniek wordt genoemd browser of device fingerprinting. Hiermee kan een website apparaten of bezoekers van de site identificeren via de configuratie-instellingen van de gebruikersbrowser of andere waarneembare kenmerken. Als u bijvoorbeeld een website gisteren bezocht en deze vandaag opnieuw bezoekt, kunt u worden geïdentificeerd door de vingerafdruk van uw browser, zelfs als u alle cookies hebt gewist en uw IP-adres hebt verborgen.

Browser-fingerprinting komt voort uit het concept van menselijke vingerafdrukken dat wordt gebruikt als een unieke langetermijnmarker voor menselijke identiteit. De veronderstelling is dat het ook mogelijk zou zijn om een ​​uniek onderscheid te maken tussen alle computers op internet, zonder de uitdrukkelijke toestemming van de gebruikers zelf.

Dit wordt gedaan door informatie te verkrijgen over de browseromgeving van een gebruiker, zoals scherminstellingen, browsernaam, versienummer, geïnstalleerde plug-ins, lettertypen en andere eigenschappen om een ​​unieke "vingerafdruk" van de computer van een gebruiker te maken. De combinatie van deze eigenschappen is uniek voor de overgrote meerderheid van browsers.

Vingerafdrukken zijn niet altijd onaangenaam, het kan worden gebruikt om klikfraude te bestrijden of om gebruikersverificatie en fraudepreventie te voorkomen, vooral in internetbankieren en winkelsites. Maar vingerafdrukken vormen ook een potentiële bedreiging voor de online privacy van gebruikers, omdat het een nieuw front vormt in een langlopende strijd om het surfgedrag van gebruikers bij te houden, wat behoorlijk opdringerig kan zijn als het wordt gekoppeld aan persoonlijk identificeerbare informatie.

In het verleden was browser-vingerafdrukken beperkt tot enkele browsers. Begin 2017 ontwikkelden onderzoekers echter een state-of-the-art vingerafdruktechniek die bekend staat als cross-browser-fingerprinting die nauwkeuriger is en werkt in meerdere browsers op hetzelfde apparaat. De implicatie is dat zelfs als u van browser wisselt, de advertentiebedrijven u nog steeds kunnen herkennen en volgen.

Hoe u uw privacy kunt beschermen

Het beveiligen van uw apparaat tegen vingerafdrukken kan erg moeilijk te realiseren zijn. Als u JavaScript en Flash uitschakelt met tools zoals NoScript of ScriptSafe, kunt u uw blootstelling aan vingerafdrukken aanzienlijk verminderen. De uitdaging is echter dat de meeste websites erop vertrouwen dat ze goed functioneren.

Een effectievere manier om het risico van een unieke vingerafdruk te verkleinen, is om ervoor te zorgen dat uw browserconfiguratie naadloos aansluit bij de rest. Hoe meer uw browserconfiguratie-instellingen nauw aansluiten op andere internetpagina’s, hoe moeilijker het is u te identificeren.

Dit gebeurt al met browsers voor mobiele apparaten, die niet uniek kunnen worden aangepast voor zover browsers dat kunnen. Tor browsers zijn ook erg effectief gebleken tegen het nemen van vingerafdrukken tussen browsers. U kunt tools gebruiken zoals AmIUnique (vingerafdrukken van enkele browsers) en Uniquemachine (cross-browser-vingerafdrukken) om te achterhalen hoe herkenbaar u bent op internet. De Panopticlick -tool van de EFF kan u ook laten zien hoe goed uw browser is beveiligd tegen vingerafdrukken en tracking in het algemeen.

U kunt ook een VPN-service gebruiken om uw IP adres te maskeren en uw browsegegevens te coderen.

heeft in deze context een voordeel omdat het beweert anti-fingerprinting te hebben dat indien ingeschakeld kan helpen om vingerafdrukken van browsers te verminderen. Hoewel VPN’s uw IP-adres maskeren, zullen ze u niet noodzakelijkerwijs beschermen tegen onzichtbare trackers en advertenties. Gebruik adblockers zoals uBlock origin of Ghostry en trackingblockers zoals DoNotTrackMe, PrivacyBadger of Disconnect om u te beschermen tegen alomtegenwoordige advertentietracking.

Kortom, zolang reclame een vitaal onderdeel van het internetbedrijfsmodel blijft, is het voldoende om te zeggen dat browser-tracking in het algemeen en vingerafdrukken in het bijzonder hier blijven. U hebt geen andere keus dan privacyconserverende technologieën (inclusief VPN) te omarmen als u echt om uw privacy geeft.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Kristina Perunicic is een voormalig redactrice voor vpnMentor. Ze is een cyberbeveiligingsexpert met interesse in VPN's en hun belang in het digitale privacylandschap.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.