We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Seedbox: Download torrents sneller en op een veilige manier

Guy Fawkes Bijgewerkt op 19-02-2024 Anonieme Cybersecurity Experts

Torrents zijn een uitkomst als je op zoek bent naar een snelle en betrouwbare manier om grote bestanden via internet te downloaden. Maar zoals voor zoveel goede dingen in het leven geldt dat er een aantal risico's aan torrenting verbonden zijn.

Als je torrents downloadt heb je bijvoorbeeld met risico's te maken met betrekking tot hackers en malwareaanvallen, gegevensprivacy en wetgeving indien deze torrents auteursrechtelijk beschermd materiaal bevatten.

Gelukkig kan een seedbox in combinatie met andere hulpmiddelen een oplossing voor al deze problemen op het gebied van torrenting bieden. Een seedbox is een speciale externe server binnen een snel datacentrum die je kunt gebruiken om torrentbestanden met extreem hoge snelheden veilig te downloaden en uploaden.

Lees verder om erachter te komen hoe je een seedbox kunt gebruiken om sneller torrentbestanden te downloaden terwijl je gegevens en apparaten op de best mogelijke manier worden beveiligd.

Wat is een Seedbox en hoe werkt het?

Om te beginnen heeft een seedbox niets met tuinieren te maken! In BitTorrent-jargon staat een gebruiker die een volledige kopie van een bestand heeft en deze deelt, bekend als een 'seed' of 'seeder'

Seeders die regelmatig torrentbestanden delen worden met hogere downloadsnelheden beloond. Maar als je via je thuisverbinding grote bestanden uploadt verbruik je veel bandbreedte waardoor je activiteiten kunnen worden gevolgd en je internetsnelheid kan worden beperkt.
Krijg toegang tot de seedbox.

Met een seedbox maak je verbinding met een computer die over een ongelooflijk snelle internetverbinding beschikt en alleen voor het downloaden en uploaden van torrents wordt gebruikt. Dit betekent dat je enorm snel bestanden kunt delen en kunt profiteren van downloadsnelheden tot 10 Gbps (1250 MB/s).

Je kunt via de webinterface van een torrent-client toegang tot de seedbox-dienst krijgen. Zodra je verbinding hebt gemaakt, kun je je torrentbestanden naar de seedbox-computer uploaden. Je kunt bandbreedte besparen omdat je het bestand maar één keer hoeft te uploaden, zelfs als meerdere gebruikers het bestand downloaden.

Om een bestand naar de seedbox te downloaden, hoef je alleen maar een torrentbestand te selecteren. De bestanden blijven in de seedbox zodat je deze op elk gewenst moment anoniem naar je pc kunt downloaden.

De meeste gebruikers downloaden torrents vanuit de seedbox via een FTP- of SFTP-verbinding om te voorkomen dat internetaanbieders torrent-verkeer kunnen volgen. Maar er is een veel betere manier om jezelf te beschermen: met behulp van een virtueel particulier netwerk of VPN.

We zullen in het vervolg van dit artikel uitleggen hoe een VPN ervoor zorgt dat je P2P-activiteiten worden beveiligd. Maar eerst zullen we bespreken waarom je altijd voorzorgsmaatregelen dient te nemen om je privacy te beschermen als je torrents gebruikt.

Zijn er risico's aan het gebruik van een seedbox verbonden?

Het is overal toegestaan om torrents te gebruiken voor bestanden die legaal gedeeld mogen worden. Maar het is belangrijk om te weten dat piraterij met betrekking tot auteursrechtelijk beschermd materiaal in principe in elk land illegaal is. Sommige landen hebben torrentwebsites zelfs uit de lucht gehaald omdat er veel piraterij plaatsvond.

VpnMentor wil het illegaal downloaden of verspreiden van auteursrechtelijk beschermd materiaal niet stimuleren of ondersteunen, maar we zien het als onze taak om je betrouwbare informatie te verlenen en je de mogelijkheid te bieden om je eigen keuzes te maken.

Er bestaat een risico dat rechthebbenden contact met rechtshandhavingsinstanties opnemen om gebruikers op te sporen die illegale torrents delen. Hoewel dit op afstand gebeurt, is dit wel degelijk een reëel gevaar. En wanneer beheerders van torrentwebsites een rechterlijk bevel krijgen om de identiteit van hun klanten bekend te maken, moeten ze dit honoreren om het risico te vermijden zelf vervolgd te worden.

Als je een seedbox gebruikt, wordt het veel moeilijker om op je op te sporen omdat je gebruikmaakt van een openbaar IP-adres dat bij een datacentrum hoort. De computers en servers van het datacentrum hebben meerdere beschermingslagen die moeten worden doorbroken om te kunnen achterhalen wie de eindgebruiker is.

Toch kan een ervaren onderzoeker of hacker je seedbox-activiteit naar jou herleiden. De bestanden die je downloadt kunnen zonder dat je het weet auteursrechtelijk beschermd materiaal bevatten. Daarom moet je ernaar streven om volledig anoniem te blijven wanneer je torrents gebruikt.

Door een seedbox in combinatie met een VPN te gebruiken, weet je zeker dat je torrent-activiteiten nooit gedetecteerd kunnen worden.

Waarom je een VPN moet gebruiken om tijdens het gebruik van torrents anoniem te blijven

Als je een VPN gebruikt worden al je online activiteiten via een versleuteld kanaal naar een externe server verstuurd. De server verzendt je verzoek en haalt de gegevens op die je nodig hebt. Vervolgens worden deze gegevens versleuteld en weer naar jou gestuurd.

Zo kunnen je internetprovider en andere instanties alleen zien hoeveel gegevens je verstuurt en ontvangt, maar je online activiteiten blijven volledig anoniem. De beste VPN's gebruiken zelfs methoden voor gegevenscompressie waardoor je internetprovider zelfs geen inzicht in de hoeveelheid gegevens kan krijgen.

Als je torrents wil gebruiken, dien je voor een VPN te kiezen die beschikt over versleuteling van militaire kwaliteit, functies voor het voorkomen van tracking en een kill-schakelaar. Deze laatstgenoemde functie zorgt ervoor dat het verzenden van gegevens onmiddellijk wordt onderbroken als de verbinding met de VPN-server wegvalt. Hierdoor kunnen je gegevens nooit via het openbare internet lekken.

VPN's beschikken over steeds geavanceerdere beveiligingsfuncties. Een dienst met een dubbele VPN versleutelt je verbinding bijvoorbeeld via meer dan twee verschillende servers die zich op verschillende locaties bevinden. Hierdoor wordt er een extra beveiligingslaag toegevoegd en is je privacy nog beter beschermd. Onion over VPN en DoubleVPN zijn functies die veel worden gebruikt om deze extra beveiliging mogelijk te maken.

Tot slot is het belangrijk dat de VPN die je kiest razendsnelle verbindingen kan bieden zodat je snel torrentbestanden kunt downloaden.

Beste VPN's voor torrenting met een Seedbox

Dit zijn de betrouwbaarste en beste VPN's voor torrenting met een seedbox. Deze diensten bieden alle functies die je nodig hebt om snel bestanden te kunnen downloaden en anoniem te blijven.

1. ExpressVPN

ExpressVPN is perfect voor zowel het downloaden van torrents als het livestreamen van video's. Naar eigen zeggen biedt de provider de snelste VPN die er op de markt is. ExpressVPN beschikt over een VPN-snelheidstest zodat je de snelste server kunt selecteren die er op dat moment beschikbaar is.

Omdat het bedrijf op de Britse Maagdeneilanden is gevestigd, hoeft de provider zich niet aan wetten met betrekking tot het bewaren van gebruikersgegevens te houden. ExpressVPN maakt hier maximaal gebruik van en heeft een strikt beleid waarbij geen logboeken worden opgeslagen zodat online activiteiten van torrent-gebruikers altijd anoniem blijven.

ExpressVPN is iets duurder dan andere VPN's van topkwaliteit, maar vanwege de hierboven genoemde voordelen is het een van de populairste providers onder gebruikers.

  • Geld-terug-garantie: 30 dagen
  • Gratis proefperiode: 7 dagen, alleen voor Android- en iOS-apps

2. CyberGhost

CyberGhost biedt zeer goede beveiliging voor het downloaden van torrents en beschikt over het speciale van tevoren geconfigureerde profiel "Torrent Anonymously" waarmee je verbinding kunt maken met servers die het delen van P2P-bestanden toestaan. Al deze servers bevinden zich op locaties waar er geen wettelijke beperkingen voor torrenting van toepassing zijn.

Deze uitstekende functies worden aangevuld door zeer goede netwerkbeveiliging. Zo heeft CyberGhost een beleid waarbij geen gegevens van gebruikers worden opgeslagen en de provider biedt een kill-schakelaar en bescherming tegen IP- en DNS-lekken.

Mede dankzij de gebruiksvriendelijke en duidelijke interface is deze provider ideaal voor zowel beginnende als ervaren VPN-gebruikers.

  • Geld-terug-garantie: 45 dagen voor abonnementen met een lange looptijd; 30 dagen voor andere abonnementen
  • Gratis proefperiode: 7 dagen voor iOS en Android; proefversie van 1 of 3 dagen voor Windows beschikbaar

3. IPVanish

IPVanish is uniek omdat je via alle servers de mogelijkheid hebt om torrents te downloaden. Dit is een groot voordeel omdat servers overbelast kunnen raken als er slechts een aantal servers geschikt voor het delen van P2P-bestanden zijn. In dit geval kun je op alle servers P2P-bestanden delen waardoor je geen last van lagere snelheden hebt.

Net als alle andere VPN-providers van topkwaliteit op deze lijst biedt IPVanish klanten een onbeperkte bandbreedte waardoor je grote bestanden snel kunt downloaden. IPVanish biedt je de mogelijkheid om bestanden te delen door zowel het uTorrent- als het BitTorrent-protocol te gebruiken. In beide gevallen zijn er geen diensten die worden geblokkeerd.

IPVanish biedt zeer goede functies op het gebied van netwerkbeveiliging en privacybescherming. Maar het is wel belangrijk om te vermelden dat de dienst in de VS is gevestigd omdat er in dit land strenge wetten op het gebied van het bewaren van gebruikersgegevens gelden. Uit een eerder strafrechtelijk onderzoek is bovendien gebleken dat de provider mogelijk logboeken van gebruikers bijhoudt.

Hoewel IPVanish een zeer populaire dienst is, is het om deze reden wellicht niet de beste keuze als je online volledig anoniem wilt blijven.

  • Geld-terug-garantie: 30 dagen voor alle abonnementen
  • Gratis proefperiode: Nee

4. Hotspot Shield

HotSpot Shield is een van de beste VPN-providers om je gegevens te verbergen en te beschermen. Deze dienst biedt zowel AES 128-bit-versleuteling als AES 256-bit-versleuteling zodat je zelf de ideale balans tussen snelheid en beveiliging kunt bepalen.

Als je uitlogt wordt je IP-adres automatisch verwijdert en door een IP-adres van de provider vervangen zodat al je online activiteiten volledig anoniem blijven.

Verder beschikt Hotspot Shield over het unieke Catapult Hydra-protocol voor datacompressie dat ervoor zorgt dat je gegevens veel sneller wordt verzonden. Daarnaast wordt het risico vermindert dat je hoge dataverbruik vanwege het downloaden van torrents door je internetprovider wordt opgemerkt.

Om te zien wat HotSpot Shield gebruikers van torrents in combinatie met een seedbox nog meer te bieden heeft, kun je de recensies van gebruikers bekijken.

  • Geld-terug-garantie: 45 dagen voor alle abonnementen
  • Gratis proefperiode: Geen, maar er is wel een beperkte gratis versie van de dienst beschikbaar

Samenvatting

Zelfs als je een seedbox voor het downloaden van torrents gebruikt, is het van groot belang om je anonimiteit volledig te beschermen. Als je de nodige voorzorgsmaatregelen neemt, hoef je je hier geen zorgen om te maken en kun je de bestanden die je nodig hebt snel downloaden.

Als je een seedbox in combinatie met een VPN gebruikt, kun je torrents met ongelooflijk hoge snelheden downloaden en tegelijkertijd anoniem en onzichtbaar blijven.

De beste VPN's zijn niet gratis, maar we zijn altijd op zoek naar de beste aanbiedingen zodat je zo goedkoop mogelijk gebruik van deze diensten van topkwaliteit kunt maken. Bekijk onze pagina's met kortingscodes om erachter te komen hoe goedkoop volledige privacybescherming kan zijn!

Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.