We rangschikken providers op basis van grondige tests en onderzoek, maar houden ook rekening met feedback van onze lezers en onze commerciële overeenkomsten met providers. Deze pagina bevat affiliatelinks.
Mededeling:
Onze reviews

SafetyDetectives bevat reviews die zijn geschreven door onze community-recensenten. Deze houden rekening met het onafhankelijke en professionele onderzoek van de producten/diensten door de beoordelaars.

Eigendom

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke website, die VPN-diensten beoordeelt en privacy-gerelateerde artikelen publiceert. Ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren blijven lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld.

Affiliate-commissies Advertenties

vpnMentor bevat reviews die voldoen aan de strikte beoordelingsnormen, inclusief ethische normen, die wij hebben aangenomen. Dergelijke normen vereisen dat bij elke review rekening wordt gehouden met het onafhankelijke, eerlijke en professionele onderzoek van de beoordelaar. Desalniettemin kunnen we een commissie verdienen wanneer een gebruiker een actie voltooit met behulp van onze links, zonder extra kosten voor hen. Op pagina's rangschikken we providers op basis van een systeem dat prioriteit geeft aan het onderzoek van elke service door de recensent, maar er wordt ook rekening gehouden met de feedback van onze lezers en onze commerciële overeenkomsten met providers.

Richtlijnen voor reviews

De reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd, zijn geschreven door community-recensenten, die de producten onderzoeken volgens onze strikte beoordelingsnormen. Dergelijke normen zorgen ervoor dat elke review prioriteit geeft aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de beoordelaar, en rekening houdt met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product, samen met de commerciële waarde voor gebruikers. De ranglijsten die wij publiceren, kunnen ook rekening houden met de affiliate commissies die wij ontvangen voor aankopen via links op onze website.

Zijn VPN’s veilig? Niet allemaal (en niet alleen de gratis VPN’s)

Sara Levavi-Eilat Onderzoeker Cybersecurity

Iedereen houdt ervan om dingen gratis te krijgen. Daarom is het geen verrassing dat de populairste VPN's de diensten zijn die aangeven dat deze gratis te gebruiken zijn.

Helaas is niets helemaal gratis en dit geldt ook voor VPN's. Je betaalt weliswaar geen geld, maar als je een gratis VPN gebruikt, zul je hier uiteindelijk een prijs voor moeten betalen.

Zo kun je bijvoorbeeld vervelende advertenties te zien krijgen. Maar in sommige gevallen kun je een hogere prijs betalen en kunnen de gevolgen van het gebruik van een gratis VPN ronduit gevaarlijk zijn.

Hieronder zullen we de mogelijke valkuilen bespreken die je kunt tegenkomen als je een gratis VPN downloadt. Hierdoor kun je een betere en weloverwogen keuze maken en een VPN gebruiken die goed bij je past.

Het zal snel duidelijk worden dat een gratis VPN je geen toegang kan bieden tot inhoud die op basis van je geografische locatie wordt geblokkeerd. Verder kan het gebruik van een dergelijke dienst een gevaar voor je online veiligheid en privacy zijn. Dit is nogal ironisch omdat een VPN juist het tegenovergestelde zou moeten doen.

Snelgids: Hoe je GRATIS gebruik kunt maken van een Premium VPN

  1. Kies een premium VPN die een geld-terug-garantie biedt van 30 dagen. We raden ExpressVPN, aan, de nr. 1 best beoordeelde VPN ter wereld.
  2. Download en installeer de VPN.
  3. Maak verbinding met een server waar ter wereld je je ook bevindt. ExpressVPN heeft 3.000 servers in 105 landen.
  4. Geniet van snellere streaming, minder vervelende advertenties, meer privacy, onbeperkte bandbreedte, enz.
  5. Als je niet tevreden bent, annuleer je je abonnement binnen de eerste 30 dagen. Er wordt geen cent in rekening gebracht.

Probeer ExpressVPN Zonder Risico!

7 verborgen gevaren van gratis VPN's

1. Het brengt je veiligheid in gevaar

Een van de belangrijkste functies van een VPN is om je te tegen hackers te beschermen. Daarom is het des te zorgwekkender dat er een aantal VPN's op de markt zijn die je veiligheid in gevaar kunnen brengen.

Helaas is dit gebleken uit de resultaten van een test waarbij 283 VPN-diensten zijn onderzocht. Uit de resultaten bleek dat onder andere de gratis providers Betternet, SuperVPN en CrossVPN malware bevatten. Het is zelfs zo dat 38% van de VPN’s die zijn onderzocht op een bepaalde manier met schadelijke software waren geïnfecteerd.

Afbeelding: Bij gratis VPN's is de kans veel groter dat deze diensten malware bevatten. Over het algemeen wordt een AV-score van meer dan twee beschouwd als een betrouwbare indicator dat een toepassing malware bevat.

De malware is gerelateerd aan advertenties. Dit is logisch aangezien gratis VPN-diensten minder geld dan betaalde VPN-diensten verdienen. Dit is ook de reden waarom een ​​VPN die beperkingen stelt aan de hoeveelheid data die je kunt gebruiken waarschijnlijk minder gevaarlijk is dan een VPN die een gratis product aanbiedt zonder hier een duidelijke tegenprestatie voor te vragen.

Ook de gratis VPN Hola heeft met beveiligingsproblemen te maken. Ten eerste zijn er oplichtingspraktijken waarbij botnets worden gebruikt. Ten tweede wordt je verkeer via de computers van gebruikers (in plaats van via eigen servers) verstuurd. Dit betekent dat iemand anders je IP-adres kan gebruiken om illegale of andere rare activiteiten uit te voeren.

2. Je online activiteiten worden gevolgd

Naar onze mening is dit de grootste fout die een VPN kan maken. En het is zeer verontrustend dat dit het probleem is dat het vaakst voorkomt.

Een belangrijke reden waarom je een VPN gebruikt, is waarschijnlijk om je privacy te beschermen terwijl je op internet surft. Daarom is het buitengewoon ironisch dat uit het hierboven genoemde onderzoek is gebleken dat er bij 72% van de gratis VPN's trackers van derden zijn ingebouwd.

Afbeelding: Slechts 28% van de gratis VPN's bleek niet over een tracker van derden te beschikken. Dit betekent dat 72% van de gratis VPN's gegevens met betrekking tot je online activiteiten verzamelen.

Deze trackers worden gebruikt om gegevens met betrekking je online activiteiten te verzamelen. Meestal wordt dit gedaan zodat adverteerders je gerichte advertenties kunnen tonen.

In plaats van het bieden van privacy, doen deze VPN's in feite precies het tegenovergestelde door je gegevens te verzamelen en deze aan de hoogste bieder te verkopen.

Sommige VPN's verbergen de informatie over het verzamelen van gegeven, maar sommige providers geven in hun eigen privacybeleid aan dat dit inderdaad het geval is. Een voorbeeld:

Dit komt uit het privacybeleid van Psiphon:

Afbeelding: In het privacybeleid van de gratis VPN van Psiphon wordt het volgende expliciet aangegeven: "Soms gebruiken we advertenties die van technologie zoals cookies en online bakens gebruikmaken om onze dienst te ondersteunen. Dankzij het gebruik van cookies door onze advertentiepartners kunnen zij en hun partners op basis van uw gebruikersgegevens advertenties weergeven."

En dit staat in het privacybeleid van Hoxx te lezen:

Afbeelding: Volgens het privacybeleid van de gratis VPN Hoxx: "Gaat u er door de dienst te gebruiken mee akkoord dat wij de informatie die u ons verstrekt mogen verzamelen, verwerken en gebruiken en dat deze informatie alleen door ons en derden zal worden gebruikt…"

Met name betaalde VPN's bleken in slechts uitzonderlijke gevallen over een tracker te beschikken. Dit geldt niet alleen in vergelijking met gratis VPN's, maar ook in vergelijking met andere apps in het algemeen. Dit betekent dat wanneer je een premium abonnement koopt je ​​daadwerkelijk de privacy krijgt waarvoor je betaalt. 

3. Ze kunnen geen inhoud van Netflix deblokkeren

Momenteel is er geen gratis VPN beschikbaar die Netflix altijd kan ontgrendelen.

Af en toe biedt Tunnelbear je de mogelijkheid om inhoud van Netflix te ontgrendelen, maar we kunnen dit zeker niet garanderen. In de meeste gevallen krijg je een foutmelding te zien.

Afbeelding: Foutmelding die VPN-gebruikers meestal te zien krijgen wanneer ze proberen de geografische blokkade van Netflix te omzeilen.

Bovendien krijg je bij het gratis pakket van Tunnelbear een databundel van slechts 500 MB per maand. Dit is niet eens genoeg data om één film te bekijken.

Ook bepaalde servers van Proton VPN kunnen inhoud van Netflix deblokkeren. Maar je internetsnelheid wordt opzettelijk vertraagd waardoor de stream vaak moet bufferen en je waarschijnlijk al bent afgehaakt voordat je een aflevering van Orange is the new black hebt bekeken.

Windscribe en Hotspot Shield bieden je toegang tot Netflix, maar dit is alleen mogelijk voor mensen die voor een betaald abonnement hebben gekozen.

Dat is erg jammer, maar je krijgt waar je voor betaalt. Het kost veel tijd en inspanning om de blokkades van Netflix te omzeilen en veel VPN-providers zijn eenvoudigweg niet bereid om deze functie gratis aan te bieden.

4. Ze beperken de hoeveelheid data die je kunt gebruiken

Zoals we hierboven hebben vermeld, beperken een aantal van de beste gratis VPN's de hoeveelheid data die je kunt gebruiken als je een gratis abonnement hebt. Dit doen ze zodat je hun dienst gaat uitproberen, maar je zult er al snel achter komen dat je naar een betaald abonnement moet upgraden om de dienst te krijgen die je wilt. Eigenlijk is dit best een slimme tactiek.

Naast Tunnelbear wordt deze tactiek ook door Hide.me gebruikt. Deze provider biedt je namelijk een databundel van 2 GB.

Afbeelding: Hide.me beperkt niet alleen de data die je kunt gebruiken. Daarnaast wordt ook je bandbreedte beperkt en je hebt toegang tot minder serverlocaties, protocollen en gelijktijdige verbindingen dan betalende klanten hebben.

5. Ze vertragen je internetsnelheid

Als je VPN's van slechte kwaliteit gebruikt, zal je internet langzamer worden. En dit is met name vervelend omdat deze diensten je internetsnelheid opzettelijk vertragen.

Dit is een strategie die bijvoorbeeld door Proton VPN wordt gebruikt. Proton VPN biedt uitstekende beveiliging, maar om gebruikers van de gratis dienst te stimuleren om te upgraden naar het betaalde abonnement geven ze hun betaalde abonnees minder prioriteit. Dit betekent in de praktijk dat je internetsnelheid in de meeste gevallen enorm traag zal worden.

Afbeelding: Maar Proton VPN geeft in ieder geval eerlijk aan dat ze de internetsnelheden voor gebruikers van de gratis dienst vertragen.

Gratis VPN's kunnen je internetsnelheid ook vertragen door advertenties weer te geven (zie hieronder) en door je bandbreedte te beperken.

6. Je krijgt enorm veel advertenties te zien

Het is overduidelijk waarom sommige gratis VPN's voor deze aanpak kiezen. Omdat gebruikers geen maandelijkse kosten betalen, moeten deze bedrijven een andere manier bedenken om geld te verdienen.

Betternet is een van de providers die voor deze benadering kiest. Hoewel er op hun website wordt aangeven dat ze je geen vervelende advertenties zullen laten zien, worden er in werkelijkheid wel advertenties weergegeven als je verbinding maakt.

Afbeelding: Betternet beweert dat er geen advertenties worden getoond.

Afbeelding: Gebruikers worden telkens wanneer ze de VPN inschakelen met advertenties geconfronteerd.

Ook via de gratis applicatie van Hotspot Shield worden veel advertenties getoond en dit heeft tot veel klachten van onze lezers geleid.

Advertenties zijn niet alleen vervelend, maar kunnen ook je internetsnelheid vertragen of je naar schadelijke websites doorsturen.

Adverteerders willen bepaalde gebruikers graag gerichte advertenties tonen. Daarom zou je achterdochtig moeten worden als een VPN je advertenties toont. Dit is in ieder geval niet bevorderlijk voor de privacy van gebruikers. Wanneer een VPN je advertenties toont, betekent dit waarschijnlijk ook dat deze dienst gegevens over je online activiteiten met derden deelt.

7. Ze verkopen je bandbreedte

Naast het weergeven van advertenties, heeft Hola een andere manier bedacht om geld aan hun gratis gebruikers te verdienen. Ze laten hun betalende klanten de rekenkracht van je apparaat gebruiken waarmee ze in feite je bandbreedte verkopen om winst te maken.

Dit wordt ook op hun website vermeld, maar ze geven er een veel positievere draai aan:

Afbeelding: Op de website van Hola VPN staat te lezen: "Hola maakt winst door een commerciële versie van de VPN-dienst van Hola VPN aan bedrijven te verkopen (via ons merk Luminati). Dit biedt ons de mogelijk om Hola gratis aan pc- en Mac-gebruikers te kunnen blijven aanbieden. Als je gebruik van het Hola-netwerk wilt maken zonder aan hun inactieve bronnen bij te dragen, is dit mogelijk door voor een prijs van $ 5 per maand (of $ 45 per jaar) lid te worden en de premium service van Hola aan te schaffen."

Maar wat ze niet vermelden, is dat bekend is dat Luminati bij ten minste één botnetaanval betrokken is geweest.

Een botnetaanval houdt in dat een groot aantal afzonderlijke computers met malware is geïnfecteerd waardoor deze kunnen worden samengevoegd om een ​​aanval uit te voeren. Dit betekende dat alle computers binnen het Hola-netwerk (dat wil zeggen alle pc's van de gebruikers van hun gratis dienst) door cybercriminelen werden overgenomen.

En we weten niet eens zeker of dit een eenmalig incident was. Er zijn momenteel geen mogelijkheden om te controleren hoe Luminati-gebruikers het netwerk gebruiken. Hierdoor is het een perfecte ingang voor cybercriminelen.

Als je de gratis VPN-dienst van Hola gebruikt komt het er in het kort op neer dat je het bedrijf de rekenkracht van je apparaat laat verkopen. Daarnaast kan je computer ook voor zeer schadelijke doeleinden worden gebruikt.

Kunnen gratis VPN's veilig zijn? Alleen als je de kleine lettertjes leest

Sommige gratis VPN's houden logboeken bij, maar er zijn ook veel betaalde VPN’s die dit doen. Ongeacht het type dat je kiest, een VPN kan alleen als veilig worden beschouwd als je de kleine lettertjes in de voorwaarden en het privacybeleid hebt gelezen. Controleer altijd wat voor soort data een VPN bewaart, anders worden je data mogelijk gedeeld met de overheid of derden.

De veiligste opties staan in ons artikel over VPN's, die geen logboeken bijhouden, waaronder ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access. Alle VPN's, die in dit artikel worden genoemd, zijn vrij van logs en staan bekend om hun sterke beveiligingsmaatregelen.

Je hoeft niet enorm veel geld uit te geven om een goede VPN te krijgen

Gelukkig zijn niet alle premium diensten duur. ExpressVPN is bijvoorbeeld een van de populairste VPN's die er op de markt zijn. Deze prijzen zijn niet hoog en de dienst wordt regelmatig met korting aangeboden.

Je kunt ook deze andere VPN's van hoge kwaliteit bekijken. Al deze diensten zorgen ervoor dat je geo-blokkades kunt omzeilen, hoge snelheden kunt gebruiken en de veiligheid en privacy krijgt die je van een VPN mag verwachten.

Veelgestelde vragen

Hoe kies ik de juiste VPN?

Het belangrijkste bij het kiezen van een VPN, gratis of betaald, is ervoor te zorgen dat machtigingen en privacybeleid legitiem zijn. Uiteraard hebben VPN's toegang tot je netwerk en internet nodig, maar sommige vragen om onnodige machtigingen voor mobiele functies, zoals de mogelijkheid om de telefoonstatus of identiteit te lezen. Dit type toegang kan je informatie in gevaar brengen. Andere VPN’s delen je browsegeschiedenis met derden, zoals marketingbedrijven.

Maak je geen zorgen, we hebben een handleiding, die je helpt bij het kiezen van een VPN, zelfs als je een beginner bent in online beveiliging. Op die manier kun je een weloverwogen keuze maken.

Wat is de beste gratis VPN?

Dat hangt af van waar je de VPN voor nodig hebt. Ik adviseer je om ons artikel te lezen over de 10 beste gratis VPN’s die in 2023 nog steeds werken.

Het artikel bevat informatie over de beste gratis VPN's, die allemaal persoonlijk zijn getest door ons team en veilig zijn gebleken. Door gebruik te maken van hun geld-terug-garantie kun je zelfs een paar premium VPN’s zonder risico zelf uitproberen.

Waarom beperken gratis VPN's hun services?

Gratis VPN's beperken data, bandbreedte en snelheid om de bedrijfskosten laag te houden. Het onderhouden, upgraden en repareren van VPN's kost geld. Gratis VPN's bieden net genoeg servers en andere functies om je een fatsoenlijke service te bieden en andere gebruikers aan te trekken. Het doel is uiteindelijk om je betrouwbare ondersteuning en services te bieden, zodat je overstapt naar de betaalde versie.

Hoe irritant het ook is, services zoals Proton VPN en Windscribe, die servertoegang en data op de gratis versie beperken, zijn veiliger dan een service die alles onbeperkt levert. Bovendien hebben deze twee providers een strikt beleid zonder logboeken en bieden ze een aantal redelijk fatsoenlijke beveiligingsfuncties op de gratis versie.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
Bespaar 49%!
2
9.7 /10
Bespaar 69%!
3
9.5 /10
Bespaar 82%!
4
9.4 /10
Bespaar 84%!
5
9.3 /10
Bespaar 83%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We rangschikken providers op basis van grondige tests en onderzoek, maar houden ook rekening met feedback van onze lezers en onze commerciële overeenkomsten met providers. Deze pagina bevat affiliatelinks.

Over de Auteur

Sara is al lange tijd schrijver en redacteur en heeft een passie voor cybersecurity en een enorme kennis op het gebied van Bitcoin.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.