We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Internettrends 2024. Statistieken & feiten in de VS en wereld

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

Hoewel we toegewijd zijn aan VPN's en online privacy kwesties, is vpnMentor ook jouw bron voor internettrends en data.

Daarom hebben wij de meest betrouwbare onderzoekssites uitgekamd om je de volgende reeks grafieken te laten zien. De onderstaande informatie, gegroepeerd per algemeen onderwerp, bevat de meest recente gegevens over de belangrijkste internettrends.

Voel je vrij om deze statistieken te delen, of het nu het hele artikel is of slechts een enkele grafiek - graag wel met bronvermelding.

Wereldwijde internettrends

Aantal websites in 2021

In 2021 zijn er over de hele wereld meer dan 1,83 miljard websites.

There are over 1.83 billion websites all over the world in 2021

Statistieken web-groei

Het snelst groeiende segment van het internet is het aantal gebruikers van mobiele sociale media.

The fastest growing segment of the internet is the number of mobile social media users

Gebruik mobiel internet

Zuid-Korea is koploper met 71,5% van de bevolking die mobiel internet gebruikt.

Statistieken internetverkeer

In januari 2021 waren er 4.803.660.196 internetgebruikers.

Azië is goed voor bijna de helft van de internetgebruikers ter wereld.

Internet Traffic Statistic in Asia account

Vergelijkingen smart apparaten

Percentage van mobiel internetverkeer

Een verbazingwekkende 61,09% van het totale webverkeer in Azië is afkomstig van mobiele apparaten.

Aantal gebruikers van smartphones

In verschillende voorspellingen werd 2014 het jaar van de revolutie genoemd, waarin mobile-only gebruikers desktop-only gebruikers zouden overtreffen, maar het blijkt dat de voorspelling in de US in 2015 eindelijk werkelijkheid werd. Sinds het begin van 2017 heeft mobiel het desktopgebruik overtroffen en dat blijft zo in 2020, met een voorsprong van 55,73%.

Share of Web Traffic by Device

US platformtrends

Vanaf 2021 zijn er wereldwijd 3,8 miljard actieve smartphone-gebruikers, waarbij China en Azië-Pacific meer dan een kwart van het totaal uitmaken.

Internetgebruik op tablet

Desktop is goed voor 48,56% van het internetgebruik, mobiel voor iets minder met 47,46% en tablet voor slechts 3,98% - een getal dat aanzienlijk is afgenomen sinds 2017.

Desktop vs Mobile vs Tablet vs Console Market Share United States of America

Desktop vs mobiel vs tablets in de UK

In de UK is het aantal mensen dat een desktop gebruikt in slechts één jaar gestegen van 44,24% naar 46,74%, terwijl mobiel met 46,83% net de desktop voorbijstreeft.
Desktop vs Mobile vs Tablet Market Share UK

VPN-gebruik 

Natuurlijk zijn VPN-gebruik en gegevensprivacy sterk met elkaar verbonden. Door toegang te krijgen tot een afzonderlijke server voor internetgebruik, maken VPN's het hackers en derden veel moeilijker om online activiteiten te traceren. In de volgende grafieken wordt de huidige stand van het VPN-gebruik over de hele wereld onderzocht.

Topmarkten voor VPN-gebruik

Sinds 2016 maakt de VPN-markt een voortdurende groei door, die in 2021 de som van 31,1 miljard dollar zal bereiken.

Websiteprestaties

Hoe laadtijd invloed heeft op het verlaten van webpagina's

Hoewel webpaginafuncties zoals plug-ins, pop-ups en streaming video kunnen helpen om je boodschap over te brengen, belemmeren ze de laadtijd van de pagina. Zoals uit de volgende grafieken blijkt, loopt een pagina die er langer dan 3 seconden over doet om te laden, een groot risico om te worden verlaten.

internet trends - vpnMentor

Wereldwijde trend internetsnelheid

Goed nieuws: de internetsnelheid over de hele wereld heeft hun hoogste piek ooit bereikt met Thailand, Singapore, Hong Kong en Roemenië als koplopers.

Global Internet Speed Trend

Search en sociale media

Wereldwijd aantal gebruikers van sociale media

In 2021 zal het aantal gebruikers van sociale media naar schatting meer dan 3,5 miljard bedragen. Een aantal dat in de nabije toekomst zal blijven stijgen.

Social Media Statistic 2021

Populairste Amerikaanse social media-platforms

Youtube is de meest gebruikte sociale mediasite op het internet - meer dan 73% van de Amerikaanse volwassenen maakt er gebruik van.

Most Popular US Social Media Platforms

Trends contentmanagementsysteem

WordPress blijft het marktaandeel voor contentmanagement winnen met meer dan 64,1%. De nummer 2 is nu Shopify met een marktaandeel van 5,2%.

Content Management System Trends: WordPress is King!Wordpress Usage Statistic

Percentage gebruikers van internetbrowsers

Als het gaat om gebruikte webbrowsers, blijft Google Chrome het goed doen. Volgens de laatste cijfers is het meer dan vier keer zo populair dan de eerstvolgende concurrent (Safari).

Percentage of Internet Browser Users

Percentage van de internettijd die wordt besteed aan zoekmachines/sociale media

Er zijn drie hoofdactiviteiten waarvoor mensen hun smartphone gebruiken: maps, instant messenger en muziek.

Percentage van meest bezochte socialemediaplatforms

Facebook gaat aan de leiding als het meest bezochte socialemediaplatform met meer dan 2,7 miljard actieve gebruikers, gevolgd door YouTube en WhatsApp.

Most Visited Social Media Platforms

Trends in e-commerce wereldwijd en in de US

Statistieken over internetonderzoek vóór aankoop per leeftijdsgroep

Mensen tussen 18-29 jaar zijn het meest geneigd een product online te kopen, terwijl slechts iets meer dan de helft het product van tevoren onderzoekt.

Feiten en statistieken over productrecensies

Denk je dat recensies belangrijk zijn? Je hebt gelijk! 53% van de shoppers leest klantenbeoordelingen voordat ze een product kopen.

E-commerce bestedingen via mobiel

Als het gaat om online aankopen, doen mensen in 2021 meer aankopen op mobiel dan op tablets of desktops.

E-commerce Spending via Mobile

Wereldwijde statistieken over e-commerce

E-commerce heeft een aanzienlijke stijging van de omzet gezien met een groei van 3535 miljard dollar in 2019 naar een geschatte 4206 miljard dollar in 2020. Het ziet ernaar uit dat de trend zich zal voortzetten met een verwachte omzetstijging van de e-commerce van nog eens 700 miljard dollar in 2021.

World E-commerce Statistics

Digitale wereldwijde kopers in 2021

Het aantal online kopers wordt voor 2020 op 2,05 miljard geraamd en zal naar verwachting in 2021 tot boven de 2 miljard stijgen.

Wie gebruikt het internet om te winkelen?

Het Verenigd Koninkrijk staat aan de leiding wat betreft de uitgaven voor e-commerce per hoofd van de bevolking, gevolgd door de Verenigde Staten en Zuid-Korea.

2021 online winkelen in de US en de UK

Op het gebied van e-commerce in de VS en het VK laat een toevloed van groeiende e-commerce platforms zien dat Shopify de markt niet langer domineert. WooCommerce Checkout is het nummer één platform met een marktaandeel van 24,3% in de US en 26,3% in de UK.

US Ecommerce PlatformsUK Ecommerce Platforms

Voorspellingen en trends voor 2021 en daarna

Momenteel brengen mobiele gebruikers meer dan twee keer zoveel tijd door in apps als op mobiele webpagina's. Wij denken dat dit verschil in de komende jaren nog groter zal worden.

Mobiele app vs. mobiel web

Average time spent per day with mobile internet

Voel je vrij om deze statistieken op je site te gebruiken, of het nu het hele artikel is of slechts een enkele grafiek - graag met bronvermelding.

Internettrends: Gebruikte bronnen

  • www.internetlivestats.com/
  • www.statista.com/statistics/271411/number-of-internet-users-in-selected-countries/
  • www.statista.com/statistics/330695/number-of-smartphone-users-worldwide/
  • www.gs.statcounter.com/platform-market-share/desktop-mobile-tablet
  • www.speedtest.net/global-index
  • www.statista.com/statistics/278414/number-of-worldwide-social-network-users/
  • www.w3techs.com/technologies/overview/content_management
  • www.trends.builtwith.com/cms
  • www.oberlo.co.uk/statistics/browser-market-share
  • www.statista.com/statistics/272014/global-social-networks-ranked-by-number-of-users//
  • www.statista.com/statistics/379046/worldwide-retail-e-commerce-sales//
  • www.trends.builtwith.com/shop
  • www.population.un.org/wup/DataQuery/
  • www.worldometers.info/world-population/
  • www.datareportal.com/global-digital-overview
We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.