We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Waarom u geen Wifi van Airbnb zou moeten gebruiken

Sarit Newman Gefactcheckt door Eric Raue Onderzoeker Internet Veiligheid

Voor hen die veel reizen is Airbnb een fantastische website om accommodaties te boeken. Niet alleen krijg je een redelijke prijs (lees: goedkoper dan een hotel), maar je krijgt ook een grotere kans om de cultuur en de mensen te ervaren. Eén van de essentiële voorzieningen in bijna elke Airbnb tegenwoordig is Wifi. Binnen enkele minuten krijgen gasten het Wifi wachtwoord en, hoewel daar niets mis mee is, kan het gebruik van die Wifi gevaarlijk zijn.

Of u nou een gast bent of de gastheer, uw informatie en accounts kunnen gemakkelijk gehackt worden. Verderop leggen wij u uit hoe u zichzelf kan beschermen als gastheer of als reiziger.

Wifi Beveiliging is een belangrijk punt van zorg

Heeft u zich ooit afgevraagd met wie u uw Wifi verbinding deelt tijdens een vakantie? Wij zeggen niet dat Airbnb gastheren onderdeel zijn van een commune van hackers, maar het Wifi wachtwoord van zulke accommodaties wordt met een grote groep mensen gedeeld en de wachtwoorden worden niet vaak gewijzigd.

U kunt wel verbonden zijn met een gehackt netwerk van een vorige bezoeker, of misschien deelt de eigenaar zijn netwerk wel, wat de Wifi nog minder veilig maakt.

Doordat gastheren vaak hetzelfde Wifi netwerk gebruiken als hun gasten, brengen zij zichzelf in gevaar. (Hier zijn nog 10 redenen waarom u moet stoppen openbare Wifi te gebruiken).

Een Airbnb netwerk hacken is heel makkelijk

Hoewel de meeste Wifi netwerken versleuteld zijn, zijn ze heel makkelijk te hacken.

Alle routers kunnen worden bestuurd vanuit een browser en iedereen met een beetje verstand van computers kan heel makkelijk het IP adres achterhalen. Als je het IP adres van de router in de zoekbalk van een browser intypt kun je snel de login gegevens vinden en de controle van de router en het netwerk overnemen.

En dat is nog niet alles. Zodra u de toegang tot de router heeft, kunt u ook toegang krijgen tot de gateway en die aanpassen. Bijvoorbeeld, u kunt een Raspberry Pi zo instellen dat al het netwerk verkeer via uw apparaat gaat.

Als u uw eigen DNS server op dit apparaat heeft staan, kunt u webpagina's maken die heel erg lijken op die van Gmail of Facebook. Zodra u dat doet is het heel makkelijk wie het netwerk dan ook gebruikt te overtuigen hun inlog gegevens in te voeren. Zij zouden het verschil niet eens merken, maar u zou nu alle informatie hebben om hun identiteit te stelen.

Hoewel dit een overdreven scenario is, kan het nog steeds gebeuren. Het is heel simpel voor welke Airbnb bezoeker dan ook om een apparaat te verbergen dat door zou gaan met het verzamelen van inloginformatie totdat hij wordt ontdekt of het Wifi wachtwoord verandert.

Met het delen van een netwerk, worden ook andere dingen gedeeld

Zelfs zonder hacken kan iedereen die ingelogd is op het hetzelfde netwerk alles zien wat u heeft gedeeld, zoals vakantiefoto's, spreadsheets, documenten, Pdf’s, muziek en video's.

Hoewel het handig (en vaak ongevaarlijk) is om uw kalender te delen met iedereen op het netwerk - zeker wanneer u een gastheer bent en het uw thuisnetwerk is - een willekeurige Airbnb bezoeker die op dat netwerk inlogt, kan dat dan ook zien.

Als u geen apart netwerk voor uw bezoekers kan maken, zorg dan in ieder geval dat er geen informatie opstaat waarvan u liever heeft dat zij die niet zien.

VPN bescherming voor reizigers

Als u regelmatig Airbnb's bezoekt en openbare netwerken of Wifi verbindingen gebruikt, is een VPN (virtual Private Network) noodzakelijk. Een VPN versleutelt uw data en verschaft een hoeveelheid beveiliging die u beschermt tegen wie dan ook op hetzelfde netwerk. Het is bijna onmogelijk om te hacken, en het is een must-have wanneer u uw online data en informatie wilt beschermen.

Veel VPNs geven u de mogelijkheid meerdere apparaten tegelijkertijd te gebruiken, dus u hoeft zich geen zorgen te maken als u uw telefoon of laptop meeneemt op uw reizen. Of wanneer u thuis bent, u meerdere mensen de VPN moet laten gebruiken.

VPNs hebben een aantal geweldige beveiligingsfuncties ingebouwd, zoals een kill-switch, die onmiddellijk uw apparaat ontkoppelt als de verbinding is verstoord om welke reden dan ook. VPNs hebben nog wat handige functies, zoals toegang krijgen tot geografisch geblokkeerde inhoud, welke gelijktijdige verbindingen toestaan en server locaties over de hele wereld hebben.

Niet alle VPNs hebben deze functies (en sommige verschaffen zichzelf toegang tot uw data), dus is het best om een door ons aanbevolen VPN te gebruiken. Onze beste VPNs hebben zeer hoge beveiligingskwaliteit en hebben servers over de hele wereld, dus u kunt verbinding maken, waar uw reis u ook brengt.

Uzelf beschermen als Airbnb gastheer

Als Airbnb gastheer is het ook belangrijk om uw eigen online data te beschermen. Hoewel Airbnb wel een screening proces heeft, is het toch, zoals wij hierboven hebben uitgelegd, heel makkelijk voor iemand om uw netwerk te hacken en door te gaan met het gebruiken van uw netwerk lang nadat zij zijn vertrokken.

De beste manier om uzelf te beschermen, is een apart Wifi netwerk te hebben voor uw gasten en het wachtwoord regelmatig te veranderen.

Als u hetzelfde netwerk deelt met uw gasten, is een VPN een goede investering. Niet alleen verschaft het u toegang tot alle inhoud van Netflix (pluspunt!), het versleutelt ook uw data, waarmee het u beschermend tegen welke verdachte gast dan ook.

Hoewel u niet altijd weet wie er in uw Airbnb zal zitten, kunt u er zeker van zijn dat uw data en informatie veilig blijft door middel van een VPN.

Om samen te vatten, zijn hier de beste VPN's in 2024...

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 77%!
3
9.5 /10
9.5 Onze Score
Bespaar 84%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Sarit is een ervaren Internet beveiligingsauteur en een redacteur met een obsessie voor juiste grammatica. Zij heeft voor vele bedrijven geschreven en talrijke teksten, inclusief 300 pagina manuscripten gecorrigeerd. Ze houdt ervan om georganiseerd te zijn, en gelooft dat iedereen het recht heeft op privacy online.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.