We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Welk VPN-protocol moet ik gebruiken? (Gids - Bijgewerkt 2024)

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

Virtual Private Networks (VPN’s) zijn een onschatbare oplossing voor een veel voorkomend probleem van vandaag – het behoud van uw anonimiteit en veiligheid terwijl u op het internet bent. De nieuwsgierige groep onder de miljoenen VPN-gebruikers is hoogstwaarschijnlijk niet alleen geïnteresseerd in het verkrijgen van een VPN, maar ook om meer te leren over de ins en outs. Dit artikel is bedoeld voor diegenen onder u die een beter beeld willen krijgen van de VPN-protocollen en voor welke u moet kiezen en waar u op moet letten.

We hebben al een uitvoerige uitleg gegeven over de verschillende VPN-protocollen, samen met hun voor- en nadelen. Als u ze in detail wilt leren kennen, neem dan een kijkje. Dit artikel biedt meer beknopte informatie voor diegenen die een snel en eenvoudig antwoord willen op de vraag wat het beste algehele VPN-protocol is.

Basisprincipes van het protocol

In het geval dat u helemaal opnieuw begint, is een VPN-protocol in de eenvoudigste bewoordingen waar het om draait bij elke VPN-service. Ze vormen de backbone die bestaat uit transmissieprotocollen en versleutelingsstandaarden die u snelle en veilige toegang tot VPN-servers en terug bieden. Er zijn vijf belangrijke VPN-protocollen: OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2en SSTP. Naarmate de tijd verstreek, hebben de voordelen van sommige diensten hen op de voorgrond geplaatst, terwijl de tekortkomingen van anderen ze hebben gemarkeerd als te vermijden. Er zijn echter gevallen waarin een protocol superieur is aan andere. Hier is een korte samenvatting:

 • OpenVPN moet uw startprotocol zijn. Het is de beste  optie en levert een perfecte balans tussen snelheid, beveiliging en betrouwbaarheid - in feite gebruiken de meeste VPN-services deze standaard.
 • IKEv2 is geweldig op mobiele apparaten vanwege de mogelijkheid om automatisch opnieuw verbinding te maken in het geval u de verbinding met internet verliest (bijvoorbeeld een bergpas passeren of door een tunnel gaan). Snelheid is een groot voordeel voor dit protocol, maar het gaat ten koste van een beperkt aantal platforms en een uitdagend installatieproces.
 • L2TP / IPSec is een goed alternatief als u om de een of andere reden OpenVPN niet kunt gebruiken. Het ideale voorbeeld van een alleskunner, maar geen topper, dit protocol is een solide keuze voor niet-kritieke doeleinden.
 • SSTP kan alles zijn wat u nodig hebt voor zover VPN-protocollen werken, mits u Windows gebruikt. Als onderdeel van het besturingssysteem is het volledig geïntegreerd en eenvoudig te gebruiken - en het heeft Microsoft-ondersteuning. Het instellen van een SSTP-protocol op andere platforms is echter uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk. Het feit dat het de eigen, niet open,  technologie van Microsoft is, kan voor sommigen ook zorgen baren.
 • PPTP - Probeer dit protocol niet te gebruiken, tenzij u absoluut moet. Het is het meest gedateerde protocol en het heeft de tand des tijds slecht doorstaan.  Ondanks zijn behoorlijke snelheid, is beveiliging praktisch niet-bestaand. Vermijd dit VPN-protocol als u waarde hecht aan uw privacy.

Protocoldetails

Dit zijn de belangrijkste aspecten van elk VPN-protocol:

OpenVPN

 • Relatief nieuw open-sourceprotocol, beschouwd als de "gouden standaard" vanwege zijn betrouwbaarheid.
 • Zeer populair bij services van derden, geen native support op enig platform.
 • Ondersteunt een breed scala aan algoritmen, voor het beste beveiligingsniveau.
 • Een van de snelste beschikbare protocollen - de snelheid is afhankelijk van het coderingsniveau, maar regelmatige gebruikers zullen zich in de meeste gevallen niet gehinderd voelen.
 • Setup lijkt op het eerste gezicht misschien lastig, maar elke waardevolle VPN-service wordt geleverd met een geautomatiseerd proces dat minimale gebruikersinvoer vereist.

IKEv2 (Internet Key Exchange v2)

 • Op IPsec gebaseerd tunnelingprotocol, ontwikkeld door Microsoft en Cisco.
 • Stabiel en veilig dankzij herverbindingsmogelijkheden en ondersteuning voor verschillende algoritmen.
 • Levert in op het gebied van snelheid. Het is wel relatief sneller dan L2TP, SSTP en PPTP.
 • Ondersteunt Blackberry-apparaten, maar verder een beperkte beschikbaarheid van platforms
 • Eigen technologie, dus uw mening hangt af van uw algemene sentimenten ten aanzien van Microsoft; er zijn echter identieke opensource-versies.

L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol)

 • Afkomstig van Cisco’s L2F en Microsoft’s PPTP.
 • Bevat geen beveiliging op zichzelf, daarom wordt deze meestal gekoppeld aan IPSec.
 • Ingebouwd op alle moderne VPN-compatibele apparaten / besturingssystemen.
 • Een fatsoenlijk totaalprotocol, maar recente lekken wijzen erop dat het door de NSA in gevaar wordt gebracht.
 • Biedt geen echte voordelen in vergelijking met OpenVPN.

SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol)

 • Voor het eerst geïntroduceerd in Windows VIsta SP1 door Microsoft.
 • Volledig geïntegreerd in Windows - andere platforms kunnen het mogelijk niet gebruiken.
 • Overbrugt de meeste firewalls met gemak.
 • Als Microsofts eigen technologie biedt het weinig zekerheid over waar uw gegevens naartoe gaan.
 • Snel en relatief veilig, maar kwetsbaar voor backdoors maakt het een van de minst aansprekende protocollen.

PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol)

 • Het eerste VPN-protocol dat wordt ondersteund door Windows.
 • Ondersteund door elk VPN-compatibel apparaat.
 • Zeer snel vanwege de lagere versleutelingsstandaard.
 • Zeer onveilig - bekend dat het voor lange tijd gemakkelijk door de NSA kan worden gekraakt;
 • Ondanks Microsoft-patchen van PPTP, raden ze toch aan andere protocollen te gebruiken, zoals SSTP of L2TP / IPSec.

Conclusie

Kortom, voor alledaags niet-kritiek gebruik kunt nu niet de mist in gaan met OpenVPN, L2TP / IPsec of IKEv2. SSTP kan ook voor u werken (als u Windows gebruikt), maar we zouden op onze hoede zijn om er gebruik van te maken vanwege mogelijke exploits. Hetzelfde geldt voor L2TP en IKEv2 - de waarheid is dat, beveiligingsbewust, deze protocollen slechts zo sterk zijn als uw vertrouwen in Microsoft. Zelfs als u een fan van Microsoft bent, behandel ook dan PPTP als een laatste redmiddel; het vermogen om uw privacy te beschermen is zeker niet goed.

De enige manier om uw veiligheid volledig te garanderen, is door een protocol te kiezen dat al lang bekend staat om zijn gebrek aan bekende zwakheden. OpenVPN is momenteel de enige optie die in deze categorie past. Het is ook een van de weinige beveiligde protocollen die op verschillende platforms beschikbaar is.

Maar weten wat het beste VPN-protocol is, is niets waard als u geen service kiest die dit ondersteunt. Daarom hebben we een lijst samengesteld met de beste VPN’s die op de markt beschikbaar zijn - elk van hen heeft OpenVPN en andere snelle, veilige protocollen die volledig zijn geïntegreerd in hun services, samen met eenvoudige installatieprocessen voor een soepele VPN-ervaring die voldoet aan uw verwachtingen. Kijk eens hier:

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 77%!
3
9.5 /10
9.5 Onze Score
Bespaar 84%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.