We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

10 feiten over VPN's die je waarschijnlijk niet wist

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

VPN's worden door veel mensen gebruikt omdat dit een van de meest betrouwbare en vertrouwde diensten is om online privacy en persoonlijke gegevens te beveiligen. Hoewel het gebruik van VPN's voortdurend toeneemt, zijn veel mensen nog steeds niet op de hoogte van verschillende interessante feiten over VPN's.

Steeds meer particulieren en organisaties gebruiken VPN's om hun gegevens op internet en andere openbare netwerken te beveiligen. Uit recente cijfers blijkt dat maar liefst 1 op de 4 mensen ter wereld gebruik van VPN-servers maakt. Dit zijn 10 interessante feiten over VPN's die je waarschijnlijk niet wist.

 1. VPN-providers houden je gegevens voor zichzelf
  Een veelgehoorde misvatting is dat VPN-providers logboekbestanden van klanten bewaren om deze aan de overheid over te dragen. Dit is dus niet waar! De gegevens worden door VPN-providers gebruikt om mogelijke problemen in het netwerk op te sporen of om hun diensten te verbeteren. Er zijn echter een aantal landen waar overheden kunnen eisen dat providers deze logboekbestanden overdragen.
 2. Een VPN is vergelijkbaar met een firewall. Het verschil is dat een VPN niet te traceren is
  Firewalls lijken op een "sifter" die datapakketten controleert die van en naar een netwerk worden verstuurd (en je tevens tegen virussen beschermen). VPN's werken een beetje anders. VPN's maken gebruik van tunnelversleuteling om je informatie te beveiligen die tussen servers wordt verstuurd. Dit maakt het voor bijvoorbeeld virussen moeilijker om je netwerk of computer te bereiken. Beide functies beschermen verschillende zaken en zijn even belangrijk. Firewalls beschermen netwerken door "sifting" en VPN's beschermen netwerken doordat deze niet traceerbaar zijn. Net als een WAN (Wide Area Network), wijzigen VPN's onze IP-adressen en geolocaties, waardoor je beveiligde toegang tot elke website hebt.
 3. PPTP is het oudste VPN-protocol
  Gurdeep Singh-Pall, een softwareontwikkelaar van Microsoft, heeft PPTP (Peer-to-Peer Tunneling Protocol) midden jaren 90 ontwikkeld en maakte zo de weg voor VPN's vrij. Veel mensen beweren dat PPTP het snelste protocol is. Maar oorspronkelijk was dit protocol bedoeld voor toegang via inbelverbindingen en het protocol heeft het laagste niveau van versleuteling. De standaardversie van IPsec werd in 1996 geïntroduceerd.
 4. Door een VPN te gebruiken ben je niet volledig anoniem
  Hoewel sommige VPN-diensten garanderen dat je via je webbrowser anoniem op internet kunt surfen, is dit niet volledig anoniem. Zelfs als je voor het gebruik van een VPN-dienst geen gegeven hoeft in te voeren, kunnen ze je nog steeds aan de hand van je IP-adres identificeren. Maar je je hier geen zorgen over te maken aangezien het niet hun doel is om je identiteit te onthullen.
 5. Met een VPN kun je nog steeds worden gehackt
  Maar het is gewoon extreem moeilijk om te doen. Hoewel een VPN je IP-adres kan wijzigen, je kan verbergen voor derden en je gegevens kan versleutelen, is het nog steeds mogelijk om door cybercriminelen gehackt te worden. VPN-versleuteling maakt het echter bijna onmogelijk om dit te doen. En zelfs als dit mogelijk is, dan is het gebruik van een VPN aanzienlijk veiliger dan wanneer je geen VPN gebruikt.
 6. Met VPN's kun je geld besparen op abonnementen
  Abonnementen op streamingdiensten of andere internetwebsites passen hun prijzen aan afhankelijk van je locatie. Het gebruik van een VPN om je IP-adres te wijzigen, kan de prijs van een online abonnement verlagen. Bekijk hoe we lagere kosten voor een maandabonnement van Eurosport hebben gekregen toen we het tennistoernooi Wimbledon wilden bekijken.
 7. VPN's geven je toegang tot geblokkeerde inhoud
  Als je op internet surft, is het mogelijk dat bepaalde internetproviders gebruikers blokkeren zodat ze geen toegang tot websites kunnen krijgen. Internetproviders, overheden of zelfs websites blokkeren soms inhoud op basis van je locatie. VPN-diensten zorgen er niet alleen voor dat dergelijke beperkingen niet gelden en je volledige toegang tot de inhoud hebt, maar ze bieden je ook de mogelijkheid om die inhoud moeiteloos via internet te downloaden.
 8. Met VPN's kun je ook geld op hotels en vluchten besparen
  Websites wijzigen de prijzen voor vliegtickets en aanbiedingen op basis van je geolocatie. Met een VPN kun je je "virtuele" locatie wijzigen en geld op je volgende reis besparen. Om locaties te wijzigen, moeten de cookies van je browser worden gewist of worden ingesteld op privémodus. Maar je moet VPN's vermijden als je internetbankieren of PayPal gebruikt, aangezien er gevallen bekend zijn waarbij accounts werden vergrendeld vanwege een vermoeden van frauduleus gebruik.
 9. VPN's kunnen je soms een hogere internetsnelheid geven
  Over de hele wereld beperken internetproviders het internetverkeer van mensen waardoor het internet minder snel is dan dan door de providers wordt beweerd. Dit komt vaak voor bij handelingen waarbij een hoge bandbreedte wordt gebruikt, zoals tijdens het streamen van video’s in HD-kwaliteit. Als je een VPN gebruikt die goed versleuteld is, dan voorkom je dat een internetprovider de snelheid van een bepaalde websites kan beperken. Dankzij een VPN kan een internetprovider je verkeer niet scheiden en bepalen of je een snelle of langzamere verbinding krijgt. Daardoor worden ze gedwongen om al het internetverkeer de snelheid te bieden waarmee ze adverteren.
 10. Van de 196 landen hebben 30 landen VPN's verboden
  In landen met autoritaire wetten is het verboden om via een VPN toegang tot internet te krijgen. Autoriteiten verbieden VPN's om volledige controle over de online handelingen van hun burgers te hebben. Websites die andere opvattingen verkondigen worden om verschillende redenen gecensureerd. Dit kan bijvoorbeeld zijn om de nationale veiligheid te handhaven, sociale waarden op te leggen en de politieke stabiliteit in het land te behouden. Noord-Korea, China, Iran, Saudi-Arabië, Vietnam, Myanmar, Syrië en Rusland behoren tot de 30 landen waar VPN's zijn verboden.

VPN-technologie is een efficiënte manier om op internet te surfen zonder dat je je zorgen hoeft te maken over het feit dat je persoonlijke gegevens bij het publiek bekend zijn. Dit maakt het tot een must-have voor onze dagelijkse apparaten zoals mobiele telefoons, desktopcomputers en laptops. Kies een van onze VPN-providers met de hoogste beoordelingen:

Om samen te vatten, zijn hier de beste VPN's in 2024...

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.