We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Hoe VPN’s te deblokkeren in Rusland en China

Kanishk Jain Bijgewerkt op 15-02-2024 Gefactcheckt door Emma Ayres Technisch Onderzoeker
Update 2024: Rusland heeft nu beperkte toegang tot Facebook en kan verdere beperkingen opleggen aan andere sociale mediaplatforms (zoals Twitter of Instagram). Om je sociale media-accounts vrij te kunnen blijven gebruiken, raad ik je aan een betrouwbare VPN (zoals ExpressVPN) aan te schaffen die sterke versleuteling biedt en firewalls kan omzeilen.

Onlangs heeft de Russische president Vladimir Putin een wetsontwerp getekend die het gebruik van Virtual Private Networks (VPN's) verbiedt om hun censuurpogingen te omzeilen. Samen met Rusland heeft China ook een streng standpunt ingenomen tegen het gebruik van VPN's. Het heeft de drie telecomgiganten van het land opdracht om de toegang tot VPN's voor individuen te beperken en Apple heeft ook twee belangrijke VPN-aanbieders verwijderd van de Chinese markt om aan de nieuwe regelgeving te voldoen.

Hoewel we niet weten wat de uitkomst van de nieuwe wet van Rusland, die in november van kracht wordt is,  willen we niet accepteren dat gebruikers geen toegang hebben tot web inhoud. Dus, als u zich afvraagt hoe u het VPN-blok in Rusland en China omzeilt, hebben we de oplossing voor u.

Belangrijk. Het gebruiken van VPN's die niet zijn goedgekeurd door de autoriteiten in China en Rusland, is illegaal. Toch zijn er geen situaties bekend van toeristen die te maken hebben gekregen met repercussies van wetshandhaving voor het gebruik van deze niet-goedgekeurde VPN's. Blijf desondanks op de hoogte van de wetten en gebruik voorzorgsmaatregelen. Mijn team en ik ondersteunen geen illegaal gebruik van VPN's. De betrouwbaarheid van VPN's in China kan wisselen door veranderende regels. Hoewel alle VPN's korte onderbrekingen kunnen hebben, hebben de door ons genoemde VPN's bewezen altijd betrouwbaar te zijn.

Wat is internet censuur?

De overheid en diverse andere organisaties leggen over het algemeen internetcensuur op om de toegang tot gevoelige of gevaarlijke inhoud op het internet te beperken. Sommige regeringen gebruiken het echter om politieke agenda's of religieuze overtuigingen te bevorderen.

Aanvankelijk stond internet als een stevig medium voor de bevordering van de vrijheid van meningsuiting en expressie. In plaats van overheden of officiële organisaties werd het gecontroleerd door de internet gemeenschap. Veel landen voorkomen echter dat gebruikers toegang hebben tot bepaalde populaire social media websites of nieuwswebsites. Soms worden alle websites met een bepaald type inhoud ook geblokkeerd. Op sommige plaatsen kan het op zo’n grote schaal geïmplementeerd worden waarbij het gehele internet van het land gefilterd kan worden. Censuur kan zelfs voor korte tijd optreden als gevolg van bepaalde politiek onstabiele omstandigheden.

Om op de hoogte te blijven van internetcensuur over de hele wereld, kijk op onze live updates pagina.

Hoe helpen VPN’s bij het omzeilen van censuur?

Met VPN's kunt u bijna overal censuur omzeilen. VPN's leiden uw verkeer door vertrouwde toegangspunten en versleutelen uw gegevens, hierbij internetcensuur ontwijkend en het beschermen van uw online privacy. Voor een meer gedetailleerde kijk op VPN's, raadpleeg onze beginnersgids.

Zijn VPN’s legaal?

Hoewel VPN-blokkades zijn geplaatst, zijn de beleidsrichtlijnen voor het ontwijken van deze blokkades niet streng. Gebruik van VPN's zal u bijna nooit in de problemen brengen met het gerechtelijk systeem. U moet echter weten dat, hoewel het gebruik van VPN's en het ontwijken van VPN-blokkades niet illegaal is, de inhoud die u bezoekt onwettig kan zijn.

Hoe worden VPN’s geblokkeerd?

Er zijn veel manieren om een VPN te blokkeren, maar er zijn ook manieren om het te omzeilen. Hoewel we niet weten hoe Rusland VPN's gaat blokkeren, kunnen we ervan uitgaan dat het een of meer van de volgende methoden is:

 1. Blokkeren toegang tot de website van VPN providers

Om het gebruik van VPN's te voorkomen, beperken veel organisaties of overheden de toegang tot een website van een VPN-provider. Dit voorkomt dat u hun software aanmeldt en gebruikt.Blokkeren van IP s van bekende VPN servers

Een andere gebruikelijke methode is de IP-adressen van een VPN te identificeren en te blokkeren. Dit is echter alleen succesvol bij grotere VPN-bedrijven; Kleinere hebben de neiging om er tussendoor te glippen

2. Deep Packet Inspection (DPI)

Deep Packet Inspection (DPI) is een methode van pakketfiltering in de applicatielaag van het Open System Interconnection (OSI) referentiemodel. DPI kan specifieke datapakketten identificeren, classificeren en blokkeren, die bepalen of de verzonden gegevens door een VPN-protocol zijn versleuteld. Hoewel een DPI de datapakketten kan identificeren, kan het ze niet blokkeren

3. Blokkeren specifieke poorten

OpenVPN, een erg populair VPN protocol, gebruikt poort1194 voor UDP, wat een manier is voor computer systemen om met elkaar te communiceren. Andere protocollen zoals PPTP of L2TP gebruiken verschillende poorten. Firewalls kunnen deze poorten blokkeren waardoor VPN niet kunnen functioneren.

Hoe VPN blokkades te omzeilen

Als u zich zorgen maakt over het kopen van een VPN zodra de wet in werking treedt, is het nu het beste moment om een VPN te kopen. U heeft (meest waarschijnlijk) toegang tot uw VPN. Echter, als uw VPN door een van de verschillende methoden is geblokkeerd, hier is wat u moet doen.

1. Wissel van VPN provider

Het bijhouden van een lijst van alle IP-adressen die bij elke VPN-dienstverlener behoren is een onophoudelijke taak. Overschakelen naar een VPN-provider die niet geblokkeerd is, is één oplossing. U kunt ook proberen om over te schakelen naar een ander IP-adres dat mogelijk niet wordt geblokkeerd

2. Draai uw eigen VPN server

Het draaien van een eigen VPN-server is een zeer effectieve optie als u probeert toegang te krijgen tot inhoud vanuit een gecensureerde locatie. Aangezien de VPN-dienst aan u behoort, ontvangt u de gebruikelijke voordelen en andere diensten die verband houden met commerciële VPN-aanbieders. In plaats daarvan krijgt u een uniek VPN IP-adres dat niet door de autoriteiten wordt geblokkeerd. Echter, het creëren van een eigen VPN is erg technisch en we raden het u niet aan om het te proberen als u geen IT-kennis heeft.

3. Gebruik het Tor Netwerk

Tor is de afkorting voor The Onion Router. Het is een non-profit organisatie met als doel mensen in staat te stellen om anoniem te surfen op internet en nieuwe en robuuste online privacy tools te ontwikkelen. Het Tor-netwerk maskeert uw identiteit door uw verkeer door een aantal Tor-servers te verspreiden over de hele wereld. Het is ook in elk stadium versleuteld en opnieuw gecodeerd, zodat u er zeker van kan zijn dat niemand u kan traceren. U kunt Tor Bridges gebruiken om IP-blokkades van Tor-nodes te omzeilen. Tor Bridges zijn Tor relais die niet geïndexeerd zijn in de hoofd directory van Tor. Dus, zelfs als uw internetprovider alle bekende Tor-relais blokkeert, kunt u de censuur nog steeds ontwijken, omdat het niet mogelijk is om alle Tor-Bridges te blokkeren. Bridges mogen echter alleen gebruikt worden als de normale Tor niet werkt.

U kunt ook obfsproxy gebruiken om webverkeer voor Deep Packet Inspection (DPI) te verbergen. Het verpakt het verkeer van Tor met een encryptie met behulp van een handdruk die geen identificeerbare bytepatronen heeft. Pluggable Transports transformeert het verkeer zodanig dat censoren die het verkeer tussen de klant en de brug bewaken, het als aanvaardbaar zullen ervaren in plaats van de daadwerkelijke Tor-verkeer.

4. Wijzigen van poort nummers

Veel VPN service providers laten u de standaard gebruikte poort nummers aanpassen. TCP poort 80 en TCP poort 443 are zijn de twee meest gebruikte poorten.

TCP poort 80

Deze poort wordt gebruikt voor HTTP, dat is het meest gebruikte protocol voor al het internetverkeer. Als deze poort is geblokkeerd, kan het gehele internet geblokkeerd worden. Dus over het algemeen wordt deze poort nooit gestopt. Het is echter gemakkelijk voor DPI-technieken om VPN-verkeer te identificeren welke deze poort gebruikt.

TCP poort 443

Deze poort wordt gebruikt voor HTTPS, en al het VPN-verkeer op deze poort wordt door middel van de TLS-encryptie gerouteerd. Aangezien HTTPS alle beveiligde websites beveiligt, zijn de bank- en e-commerce operaties erop gebaseerd.

Als uw VPN-provider u niet toelaat om poortnummers te wijzigen, kunt u hier naartoe overstappen middels een gemakkelijke bewerking in het OpenVPN-configuratie (.ovpn) bestand. U kunt ook het STTP-protocol gebruiken omdat het standaard TCP-poort 443 gebruikt

5. Gebruik Tunneling

Bepaalde gevoelige DPI-technieken kunnen pakketgrootte en timing analyseren om OpenVPN's kenmerkende handdruk te detecteren, zelfs als het onder HTTPS verborgen is. De twee basis manieren die u kunnen helpen om dergelijke VPN-blokkades te ontwijken zijn SSL Tunneling en SSH Tunneling.

SSL Tunneling

SSL Tunneling, ook wel Stunnel genoemd, is een open source programma dat TLS / SSL tunnels maakt. HTTPS gebruikt TLS / SSL voor encryptie. Daarom is het heel moeilijk om het VPN-verkeer te filteren van het reguliere HTTPS-verkeer wanneer het via TLS / SSL tunnels wordt vervoerd. In dit mechanisme wordt de OpenVPN-data verder verpakt in een andere laag TLS / SSL-encryptie. DPI-technieken die worden gebruikt om VPN's te identificeren, kunnen deze laag van encryptie niet breken en daarom blijft de OpenVPN-encryptie binnen onopgemerkt.

SSH Tunneling

In SSH worden de VPN-gegevens verpakt in een Secure Shell laag. Shell accounts op Unix systemen worden benaderd via SSH. In zeer technische termen gebruikt SSH tunneling de PuTTY telnet of SSH client. PuTTY is een gratis en open source terminal emulator welke als client voor SSH kan optreden. Dit stelt u in staat om ongemerkt toegang te krijgen tot inhoud.

Conclusie

Hoewel het met de nieuwe wet van Rusland, die VPN's blokkeert, lijkt als het einde van de toegang tot content, kan de regering het gebruik van VPN's niet volledig blokkeren. De meeste VPN-blokkades kunnen gemakkelijk worden omzeild door gebruik te maken van een andere VPN welke onopgemerkt kan blijven. Voor gevoelige Deep Packet Inspection Techniques, SSH Tunneling, SSL Tunneling of services zoals obfsproxy kunnen u helpen om de blokkade gemakkelijk te omzeilen.

Als u een VPN wilt gebruiken, bekijk dan onze meest aanbevolen VPN's.

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 83%!
4
9.5 /10
9.5 Onze Score
Bespaar 82%!
5
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 85%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Kanishk is een part-time blogger en een full-time technologie nerd die graag over technologie schrijft.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.