We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Shadowsocks versus VPN's - alles wat je moet weten

Kristina Perunicic Hoofdredacteur

Als je geïnteresseerd bent in de Grote Firewall van China, dan heb je waarschijnlijk ook wel eens van Shadowsocks gehoord. Vaak wordt het ten onrechte aangezien voor een VPN-gebaseerde technologie. Maar hoewel sommige functies overeenkomen, zijn Shadowsocks en VPN's twee totaal verschillende dingen.

Dit artikel helpt je om de verschillende aspecten van de twee technologieën te begrijpen. We bieden je ook een overzicht van de voordelen van beide technologieën en geven voorbeelden van gevallen waarbij of Shadowsocks of een VPN de beste keuze is.

Wat is Shadowsocks?

AShadowsocks is open source SOCKS5-gebaseerd proxyproject en een 'intermediary' die voornamelijk is ontworpen om censuur te omzeilen. Het werd in 2012 voor het eerste door de Chinese programmeur met het pseudoniem 'clowwindy' uitgebracht.

In 2015 kondigde de programmeur aan dat ze met hun activiteiten zouden stoppen omdat de politie contact met hun had opgenomen. Sindsdien is Shadowsocks door talloze medewerkers verder ontwikkeld en onderhouden.

Hoe verschilt Shadowsocks van VPN?

Er is een belangrijke overeenkomst tussen VPN en Shadowsocks: ze bieden je de mogelijkheid om verbinding te maken met bepaalde websites die normaal gesproken verboden zijn vanwege overheidscensuur, blokkades op basis van geolocatie of om een andere reden niet toegankelijk zijn.

Het oorspronkelijke doel is om de grote firewall van China te omzeilen. Daarom richt Shadowsocks zich op het omzeilen van beperkingen voor internetverkeer. Er wordt gebruik gemaakt van HTTPS, waardoor verkeer wordt gemaskeerd en censuur kan worden omzeild.

In tegenstelling tot een VPN is Shadowsocks niet ontworpen voor privacy en anonimiteit. Bij het gebruik van een VPN, wordt al het verkeer versleuteld als de VPN is ingeschakeld. Maar bij Shadowsocks zijn de pakketten met gegevens 'blanco' - dat wil zeggen dat ze niet versleuteld zijn. Het idee hierachter is om je gegevens meer op HTTPS-verkeer te laten lijken, zodat je gegevens zich zonder beperkingen online kunnen bewegen.

Omdat Shadowsocks gebruikt maakt van SOCKS5-proxy's wordt al je online verkeer niet via een server verstuurd zoals bij een VPN het geval is. En in tegenstelling tot traditionele ssh SOCKS5-proxy's, werkt Shadowsocks met meerdere TCP-verbindingen. Dit heeft als resultaat dat de snelheden in vergelijking met alternatieve opties veel hoger zijn.

Voordelen van Shadowsocks

Het grootste voordeel van Shadowsocks is de eenvoudige installatie. De technologie bestaat uit een eenvoudige en goede proxy die snel kan worden geïnstalleerd en perfect werkt als je toegang tot beperkte inhoud wilt krijgen.

Een ander voordeel van Shadowsocks is het feit dat je internetverkeer selectief wordt gemaskeerd. Je kunt dus zelf kiezen welk deel van je verkeer door Shadowsocks wordt gemaskeerd. Daardoor is het mogelijk om toegang tot beperkte inhoud te krijgen. Dit geldt zowel voor inhoud binnen als buiten de grenzen van het land waar je je bevindt.

We nemen het volgende scenario als voorbeeld: je bent in China en je wilt Gmail openen. Door Shadowsocks te gebruiken, kun je ervoor kiezen om het Gmail-verkeer te 'camoufleren', waardoor de blokkering van de Chinese overheid wordt omzeild.

Maar je kunt ook nog steeds toegang krijgen tot de websites die alleen in China bereikbaar zijn. Al je een VPN gebruikt dan is dit niet mogelijk omdat al het verkeer naar de geselecteerde server wordt versleuteld. Daardoor zijn de websites die alleen in China te bereiken zijn niet beschikbaar op hetzelfde apparaat.

En ook zeer belangrijk, het is enorm moeilijk - zo niet onmogelijk - om Shadowsocks te detecteren en te blokkeren. Dit komt vooral omdat het verkeer wordt gemaskeerd zodat het eruitziet als HTTPS.

Aan de andere kant zijn VPN's en de methodes waar VPN's gebruik van maken enorm populair geworden. Daarom is het voor overheden en platforms makkelijker geworden om deze technologie te blokkeren of om grote bedrijven te dwingen om VPN-producten uit hun winkels te verwijderen. (Een voorbeeld hiervan is bijvoorbeeld Apple dat VPN-apps uit de Chinese App Store heeft verwijderd).

Inzicht in het dreigingsmodel

Hoewel Shadowsocks een geweldige technologie is om inhoudsbeperkingen te omzeilen, is de verdere functionaliteit van deze technologie beperkt. Daarom is deze superproxy alleen een geschikte optie als deze past bij een bepaald dreigingsmodel: je internetprovider.

Wat is een dreigingsmodel? Simpel gezegd is dit de reden waarom je überhaupt naar een VPN-, VPS- of DNS-proxy op zoek bent. Er zijn veel onderdelen van het internet waarbij er mogelijk een hoger beveiligingsniveau noodzakelijk is. Voorbeelden van bedreigingsmodellen zijn bijvoorbeeld openbare wifi-hotspots of aan de internetprovider gerelateerde problemen zoals gegevensbewaking, het verbergen van je online identiteit en het opslaan van je logboekbestanden.

Door het gebruik van Shadowsocks wordt je online privacy en beveiliging niet verbeterd. Daarom is het een goed idee om deze technologie alleen te gebruiken als je censuur wilt omzeilen.

Als het gaat om andere bedreigingen en je wilt dat je identiteit goed verborgen blijft als je online bent, dan heeft Shadowsocks weinig te bieden. Als je zegt dat het daar ook niet voor ontworpen is, dan zijn we het daarmee eens. Dit zijn de gebieden waarop VPN's veel beter zijn dan Shadowsocks.

Wanneer is een VPN de betere keuze?

In vergelijking met Shadowsocks is VPN de technologie die veel vaker wordt gebruikt. Verder zijn VPN's veel bekender en deze technologe heeft bewezen dat het echt werkt.

Als je op zoek bent naar een technologie die je online identiteit beschermt en ervoor zorgt dat er op internet geen persoonlijke gegevens van je te achterhalen zijn, dan is een VPN het hulpmiddel waar je voor moet kiezen. Het spreekt voor zich dat niet elke VPN de ideale oplossing kan bieden. Het feit dat er enorm veel providers zijn, bewijst dat er zowel zeer goede als zeer zwakke VPN-diensten op de markt zijn.

Maar als je een beetje onderzoek doet, kun je ervoor zorgen dat je de juiste keuze maakt. We hebben een aantal van de beste VPN's die er momenteel beschikbaar zijn beoordeeld en we hebben een lijst samengesteld met de meest betrouwbare providers. Zo weet je zeker dat je privacy op internet is beschermd en je toegang tot alle online inhoud hebt.

Het komt erop neer dat een VPN van goede kwaliteit je alles biedt wat je nodig heb om veilig, anoniem en onbeperkt op het web te surfen.

Hoewel VPN-blokkades nog steeds bestaan (en we denken niet dat deze binnenkort zullen verdwijnen), zijn er meerdere providers die hebben bewezen dat ze manieren blijven vinden om gebruikers over de hele wereld te geven wat ze willen. Of het nu gaat om toegang tot platforms die op basis van geolocatie worden beperkt zoals Netflix, HBO en BBC of een methode om overheidscensuur in landen als China en Rusland te omzeilen.

Als je meer wilt weten over de vele mogelijkheden van een VPN, dan willen je we aanraden om onze beginnershandleiding te lezen.

Al met al is Shadowsocks een geweldige manier om digitale censuur te omzeilen. Het is ontwikkeld in een land waar dit een vrij groot probleem is, maar tegenwoordig wordt het dankzij het open sourceprincipe en het gebruiksgemak overal ter wereld gebruikt.

Op de lange termijn is een VPN echter een veel geschiktere optie als je veel waarde hecht aan identiteitsbescherming en anonimiteit op het moment dat je internet gebruikt.

Om samen te vatten, zijn hier de beste VPN's in 2024...

Rang
Aanbieder
Onze Score
Korting
Bezoek site
1
medal
9.9 /10
9.9 Onze Score
Bespaar 49%!
2
9.2 /10
9.2 Onze Score
Bespaar 83%!
3
9.7 /10
9.7 Onze Score
Bespaar 84%!
Privacywaarschuwing!

Je data wordt blootgesteld aan de websites die je bezoekt!

Uw IP-adres:

Uw locatie:

Uw internetprovider:

De bovenstaande informatie kan worden gebruikt om u te volgen, u te targeten voor advertenties en te controleren wat u online doet.

VPN's kunnen u helpen deze informatie voor websites te verbergen, zodat u te allen tijde bent beschermd. Wij raden ExpressVPN aan - de nummer 1 VPN van meer dan 350 providers die we hebben getest. ExpressVPN biedt versleuteling van militair niveau en privacyfuncties die uw digitale veiligheid garanderen en heeft momenteel 49% korting.

Bezoek ExpressVPN

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Kristina Perunicic is een voormalig redactrice voor vpnMentor. Ze is een cyberbeveiligingsexpert met interesse in VPN's en hun belang in het digitale privacylandschap.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.