We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Zijn VPN's legaal? Waar zijn ze illegaal? Complete gids 2024

Harsh Maurya Senior Expert Techniek

We bekijken de wettigheid van VPN's en of en waar ze legaal zijn

Voordat iemand beslist welke VPN-provider gekozen moet worden, is de eerste vraag die opkomt, of VPN's legaal zijn of niet. Het is een veel voorkomende vraag die mensen stellen in online forums, en gezien de implicaties van het overtreden van een wet, is het een goed idee om het volledig te begrijpen.

De antwoord op de vraag, verschilt echter van land tot land. Dat is omdat sommige landen, zoals Rusland en China, VPNs onwettig hebben verklaard. Toch staan andere landen nog steeds het gebruik ervan toe.

Voordat we ingaan op de rechtmatigheid van VPN's, is het belangrijk om te weten dat VPN's legaal kunnen zijn, maar dat illegale activiteiten ermee niet zijn toegestaan. Als u iets illegaals doet over een VPN, dan kunt u zeker gerechtelijk vervolgd worden volgens de wetten van uw land. Dus, terwijl een VPN u kan helpen uw identiteit te verbergen; is het verkopen van drugs, auteursrechtelijk beschermd materiaal, het verspreiden van virussen enz. nog steeds illegaal en kan u in de problemen brengen.

Omdat sommigen, jammer genoeg, VPNs voor onwettige kwesties gebruiken krijgen veel mensen de indruk dat VPNs niet zijn toegestaan Dit is echter verre van de waarheid Er zijn zoveel legitieme manieren voor het gebruik van VPN die simpelweg de negatieve overschaduwen. Hieronder staan enkele van de meest voorkomende en populaire toepassingen van een VPN:

 1. Overheidsorganisaties en bedrijven gebruiken VPN's om hun werkplek te beveiligen. Het is erg belangrijk voor hen om een extra laagje beveiliging toe te voegen om gevoelige data te beschermen die anders zouden leiden tot ernstig verlies van intellectueel eigendom. In veiliger omgevingen - zoals investeringsbanken - mogen medewerkers hun werkstations niet rechtstreeks vanuit huis benaderen, maar in plaats daarvan een VPN gebruiken met RSA-technologie om ervoor te zorgen dat hun gegevens veilig blijven.
 2. Mensen die zich zorgen maken over hun privacy, gebruiken VPN om anoniem te blijven en weg te blijven van spiedende ogen van de overheid en andere organisaties. Sommige auteurs en verslaggevers schrijven over gewaagde en gevoelige onderwerpen. Het gebruik van een VPN beschermt hen tegen vergelding en dus een persoonlijke beveiliging. Sommige mensen willen niet dat zoekmachines hun zoekgeschiedenis bijhouden en gerichte advertenties weergeven. Het gebruik van een VPN zorgt ervoor dat uw IP-adres veilig blijft en dat zoekmachines de echte persoon achter de VPN niet kunnen identificeren.
 3. Gebruik van openbare wifi wordt als gevaarlijk beschouwd als het gaat om de beveiliging van uw persoonlijke gegevens. Over het algemeen moet openbare WiFi worden gebruikt om alleen op internet te surfen en nooit voor beveiligde transacties Het is ongelooflijk gemakkelijk om je verbinding met malware af te luisteren, te hacken of te besmetten. Als u een VPN gebruikt om al uw gegevens via een beveiligd netwerk te tunnelen, wordt u beschermd wanneer u een onbeveiligde wifi-installatie gebruikt.
 4. Als u VoIP-services gebruikt, is het belangrijk voor u om te weten dat het vrij gemakkelijk is geworden om dergelijke communicatievormen af te luisteren. U moet een VPN gebruiken als u zich zorgen maakt of de communicatie door iemand wordt afgeluisterd.
 5. U kunt een VPN gebruiken om geo-beperkingen te omzeilen. U kunt bijvoorbeeld Netflix of HULU buiten de VS gebruiken of toegang krijgen tot een andere service die voor een bepaald land is bedoeld. Houd er echter rekening mee dat dit meestal valt onder een grijs gebied. Hoewel het niet gebruikelijk is dat deze serviceproviders de gewone man aanklagen, valt het ruimschoots onder hun recht om uw account te verbieden en te voorkomen dat u in de toekomst toegang krijgt tot hun inhoud.

Op het gebied van beveiliging tijdens het gebruik van een VPN beschermen de meeste VPN-providers hun gebruikers met een strikt geen logboekenbeleid Dit betekent dat uw gegevens niet worden bijgehouden en dat uw online activiteit niet wordt gecontroleerd. Dit is zodat overheden uw informatie niet kunnen verkrijgen, zelfs als ze verklaren dat de VPN-provider dit moet melden.

De meeste providers moeten echter voldoen aan de regels van de autoriteiten van het land waarin ze hun bedrijf hebben geregistreerd. Zo kunnen zij de logboeken indien nodig aan de overheidsinstanties overdragen. Om dit tegen te gaan, zijn sommige VPN-services actief in landen waar dergelijke nalevingsregels ontbreken of erg zwak zijn. Op deze manier kunnen ze wegkomen door zich met kracht aan de regelgevende autoriteiten te houden, omdat er geen wet is op grond waarvan zij daartoe verplicht zijn.

Zoals we hierboven vermeldden, verschilt de rechtmatigheid van een VPN van land tot land Terwijl de VS, Canada en het VK VPN's toestaan, doen andere landen dat niet. Hieronder bekijken we de landen waar het gebruik van een VPN gedeeltelijk of volledig verboden is:

 1. China: Het gebruik van een VPN is illegaal in China. VPN-providers kunnen nog steeds werken als ze een licentie van de overheid verkrijgen, maar de algemene voorwaarden waarmee ze moeten instemmen, gaan hun doel voorbij.
 2. Irak: Om ISIS op te sporen en te stoppen, heeft Irak het gebruik van VPN's volledig verboden. Hoewel de intentie misschien goed is, gaat dit ten koste van de burgers.
 3. VAE: Het gebruiken van een VPN in de V.A.E kan u veel kosten aangezien de boetes (tot £412,240) zeer zwaar zijn. De belangrijkste motivatie achter het verbod zijn VoIP-diensten die de winst van telecombedrijven ondergraven. Dus om deze industrieën te ondersteunen, heeft de overheid een dergelijke stap gezet.
 4. Turkije: Om het gebruik van sociale media te beteugelen, heeft de Turkse overheid verschillende websites geblokkeerd, waaronder degenen die VPN-services bieden.
 5. Wit-Rusland: In 2015, in de voetsporen van Rusland, besloot Wit-Rusland om het gebruik van Tor- en VPN-diensten te blokkeren. ISP 's zijn nodig om de dagelijkse lijst van de door de overheid verbannen diensten te controleren.
 6. Oman: Het land verbiedt en censureert actief de media, met inbegrip van internet, en belemmert ook het gebruik van een VPN.
 7. Iran: De wet betreffende het gebruik van VPN stelt dat u er één kunt gebruiken, maar alleen als deze afkomstig is van providers die een licentie hebben bij de overheid, die indirect het doel van de VPN zelf tart.
 8. Rusland: De Russische regering heeft een wet aangenomen die VPN's verbiedt. U kunt hier meer lezen over hoe dit verhaal zich ontwikkel.

Dit is geen uitputtende lijst en de wetten veranderen voortdurend, dus het is altijd een goed idee om de nieuwste regelgeving van uw land te controleren. Onze pagina met Live Updates bevat al het actuele nieuws over online censuur en VPN's.

Conclusie

De meeste landen staan het gebruik van een VPN toe, dus er is geen probleem zolang er niets illegaals wordt gedaan via de VPN.

Persoonlijk ben ik voorstander van netneutraliteit en vind ik dat internet voor iedereen beschikbaar moet zijn. Er mag geen beperking of voortrekkerij door de ISP zijn als het gaat om het aanbieden van inhoud via internet. Het helpt het internet voor iedereen transparant, nuttig en eerlijk te houden.

Het gebruik van technieken zoals het blokkeren van een VPN verwijst alleen naar een groter probleem dat bij de wortels moet worden aangepakt in plaats van een verbod in te stellen dat op zijn best slechts een tijdelijke oplossing is.

Misschien vind je dit ook leuk:

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Harsh Maurya is een groot fan van technologie, die een groot aantal open source en gratis tools heeft geleverd aan het publiek. In zijn vrije tijd maakt hij graag mensen bewust van het belang van netwerkbeveiliging en hij is auteur van het boek ‘How Not To Get Hacked’.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.