We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Hoe online zoeken zonder Google - Alternatieven voor 2024

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

Google is zo populair dat 'iets googlen' een veelgebruikte uitdrukking is. Veel mensen gebruiken Google, maar niet iedereen weet dat Google al je activiteiten volgt – van je favoriete toiletpapier tot je favoriete kleur – Google weet alles over je. Google gebruikt deze gegevens om de advertenties aan te passen die je ziet als je sociale media of een website met Google-advertenties bezoekt.

Als je je zoekopdrachten niet op privé hebt ingesteld, dan weet Google meer over je dan je eigen vriend of vriendin. Vind je dit niet leuk om te horen? Dan zou je misschien iets moeten gebruiken dat je niet bespioneert – iets dat minder zoals Google is.

We bieden je de beste manieren om online zoekopdrachten uit te voeren zonder dat je in de gaten wordt gehouden. Zelfs als privacy niet je grootste zorg is, kunnen deze alternatieven voor Google je helpen als je wilt dat bijvoorbeeld vrienden en familie niet kunnen zien welke gekke of ongebruikelijke zoekopdrachten je hebt uitgevoerd.

Dit zijn de beste zoekmachines die je zoekopdrachten niet volgen:

 1. DuckDuckGo
  DuckDuckGo is een veilige zoekmachine die je geschiedenis niet bijhoudt en een zoekinterface biedt die vergelijkbaar is met die van Google. Het biedt een perfecte zoekervaring en de zoekresultaten worden snel weergegeven.
  Deze zoekmachine biedt verschillende extra functies – DuckDuckGo biedt bijvoorbeeld net zoals Google directe antwoorden, zodat je niet op een link hoeft te klikken om snel antwoord op je vraag te krijgen. Verder kun je in verschillende categorieën zoals internet, afbeeldingen en video’s zoeken. Het heeft ook een categorie voor recepten zodat je de beste recepten kunt vinden die overeenkomen met de zoekterm die je hebt ingevoerd.
  Als je deze zoekmachine gebruikt, worden er geen gerelateerde advertenties op je sociale mediaprofielen weergegeven. En je kunt je zoekinstellingen zelfs opslaan in de cloud.
 1. Startpage
  Startpage biedt de mogelijkheid om op internet te zoeken zonder dat er wordt gevolgd waar je naar zoekt. Als je via Startpage zoekopdrachten uitvoert, wordt er gebruik gemaakt van een proxyserver zodat de websites die je opent je locatie of IP address niet kunnen zien. Je kunt Startpage aan je browser toevoegen om beveiligd te zijn terwijl je internet gebruikt.
 1. Wolfram Alpha
  Wolfram Alpha is niet echt een zoekmachine maar meer een calculator die nauwkeurige antwoorden op je vragen probeert te vinden. Het werkt het best voor vragen die worden gesteld in de vorm 'wat', 'waar' en 'hoeveel', maar werkt minder goed voor vragen die beginnen met 'waarom'. Het houdt je zoekopdrachten niet bij en biedt suggesties voor vragen als je niet precies weet hoe je een vraag moet formuleren. Of je nu op zoek bent naar informatie over gezondheid en medicatie, muziek, financiën of iets wilt berekenen, Wolfram Alpha is de beste plek om nauwkeurige antwoorden op je vragen te krijgen.
 1. PrivateLee
  PrivateLee is een andere optie als je dingen wilt opzoeken zonder online te worden gevolgd. Het biedt een aantal handige 'Power Search-commando's' die het zoeken makkelijker maken.
  Als je bijvoorbeeld naar afbeeldingen wilt zoeken, kun je '/ i' (van images) toevoegen aan je zoekopdracht. Power Search is vergelijkbaar met Google-codes. Dus als je bij het zoeken Google-codes gebruikt, dan is PrivateLess voor jou het beste alternatief voor Google. Het is ook beschikbaar onder een andere naam: Qrobe.it. Qrobe biedt dezelfde functionaliteit als PrivateLee.
 1. Hulbee
  Ook Hulbee biedt snelle zoekresultaten zonder je zoekopdrachten bij te houden. Het heeft een mooie interface en geeft op de startpagina een overzicht van algemene en populaire zoekopdrachten. Daardoor is het mogelijk dat je je zoekopdrachten niet eens hoeft in te typen maar gewoon direct kunt aanklikken. Dit is ook handig als je op zoek bent naar specifieke onderwerpen om meer over te lezen.
  Bij Hulbee worden je zoekopdrachten versleuteld, dus loop je geen risico op gegevenslekken of cyberaanvallen door derden. De zoekmachine houdt ook geen locaties bij. Als je geen locatie selecteert, krijg je daardoor zoekresultaten van over de hele wereld te zien.

Waarom zou je met zoveel andere goede zoekmachines nog vasthouden aan dat onbetrouwbare Google? Het kan even duren voordat je gewend bent aan een nieuwe zoekmachine. Maar als dit eenmaal het geval is, zul je er zeker veel plezier aan beleven.

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.