We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Hoe online zoeken zonder Google - Alternatieven voor 2024

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

Google is zo populair dat 'iets googlen' een veelgebruikte uitdrukking is. Veel mensen gebruiken Google, maar niet iedereen weet dat Google al je activiteiten volgt – van je favoriete toiletpapier tot je favoriete kleur – Google weet alles over je. Google gebruikt deze gegevens om de advertenties aan te passen die je ziet als je sociale media of een website met Google-advertenties bezoekt.

Als je je zoekopdrachten niet op privé hebt ingesteld, dan weet Google meer over je dan je eigen vriend of vriendin. Vind je dit niet leuk om te horen? Dan zou je misschien iets moeten gebruiken dat je niet bespioneert – iets dat minder zoals Google is.

We bieden je de beste manieren om online zoekopdrachten uit te voeren zonder dat je in de gaten wordt gehouden. Zelfs als privacy niet je grootste zorg is, kunnen deze alternatieven voor Google je helpen als je wilt dat bijvoorbeeld vrienden en familie niet kunnen zien welke gekke of ongebruikelijke zoekopdrachten je hebt uitgevoerd.

Dit zijn de beste zoekmachines die je zoekopdrachten niet volgen:

 1. DuckDuckGo
  DuckDuckGo is een veilige zoekmachine die je geschiedenis niet bijhoudt en een zoekinterface biedt die vergelijkbaar is met die van Google. Het biedt een perfecte zoekervaring en de zoekresultaten worden snel weergegeven.
  Deze zoekmachine biedt verschillende extra functies – DuckDuckGo biedt bijvoorbeeld net zoals Google directe antwoorden, zodat je niet op een link hoeft te klikken om snel antwoord op je vraag te krijgen. Verder kun je in verschillende categorieën zoals internet, afbeeldingen en video’s zoeken. Het heeft ook een categorie voor recepten zodat je de beste recepten kunt vinden die overeenkomen met de zoekterm die je hebt ingevoerd.
  Als je deze zoekmachine gebruikt, worden er geen gerelateerde advertenties op je sociale mediaprofielen weergegeven. En je kunt je zoekinstellingen zelfs opslaan in de cloud.
 1. Startpage
  Startpage biedt de mogelijkheid om op internet te zoeken zonder dat er wordt gevolgd waar je naar zoekt. Als je via Startpage zoekopdrachten uitvoert, wordt er gebruik gemaakt van een proxyserver zodat de websites die je opent je locatie of IP address niet kunnen zien. Je kunt Startpage aan je browser toevoegen om beveiligd te zijn terwijl je internet gebruikt.
 1. Wolfram Alpha
  Wolfram Alpha is niet echt een zoekmachine maar meer een calculator die nauwkeurige antwoorden op je vragen probeert te vinden. Het werkt het best voor vragen die worden gesteld in de vorm 'wat', 'waar' en 'hoeveel', maar werkt minder goed voor vragen die beginnen met 'waarom'. Het houdt je zoekopdrachten niet bij en biedt suggesties voor vragen als je niet precies weet hoe je een vraag moet formuleren. Of je nu op zoek bent naar informatie over gezondheid en medicatie, muziek, financiën of iets wilt berekenen, Wolfram Alpha is de beste plek om nauwkeurige antwoorden op je vragen te krijgen.
 1. PrivateLee
  PrivateLee is een andere optie als je dingen wilt opzoeken zonder online te worden gevolgd. Het biedt een aantal handige 'Power Search-commando's' die het zoeken makkelijker maken.
  Als je bijvoorbeeld naar afbeeldingen wilt zoeken, kun je '/ i' (van images) toevoegen aan je zoekopdracht. Power Search is vergelijkbaar met Google-codes. Dus als je bij het zoeken Google-codes gebruikt, dan is PrivateLess voor jou het beste alternatief voor Google. Het is ook beschikbaar onder een andere naam: Qrobe.it. Qrobe biedt dezelfde functionaliteit als PrivateLee.
 1. Hulbee
  Ook Hulbee biedt snelle zoekresultaten zonder je zoekopdrachten bij te houden. Het heeft een mooie interface en geeft op de startpagina een overzicht van algemene en populaire zoekopdrachten. Daardoor is het mogelijk dat je je zoekopdrachten niet eens hoeft in te typen maar gewoon direct kunt aanklikken. Dit is ook handig als je op zoek bent naar specifieke onderwerpen om meer over te lezen.
  Bij Hulbee worden je zoekopdrachten versleuteld, dus loop je geen risico op gegevenslekken of cyberaanvallen door derden. De zoekmachine houdt ook geen locaties bij. Als je geen locatie selecteert, krijg je daardoor zoekresultaten van over de hele wereld te zien.

Waarom zou je met zoveel andere goede zoekmachines nog vasthouden aan dat onbetrouwbare Google? Het kan even duren voordat je gewend bent aan een nieuwe zoekmachine. Maar als dit eenmaal het geval is, zul je er zeker veel plezier aan beleven.

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht met als doel VPN-diensten te evalueren en privacygerelateerde artikelen te bespreken. Op dit moment helpt ons team van honderden cybersecurity-onderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers nog steeds bij het verdedigen van hun online vrijheid. Dit doen we in samenwerking met Kape Technologies PLC, dat ook eigenaar is van de volgende producten: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access en Intego, die op deze website kunnen worden beoordeeld. We gaan ervan uit dat de reviews die op vpnMentor worden gepubliceerd accuraat zijn op de datum van elk artikel, en ze zijn geschreven volgens onze strenge beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan een professioneel en eerlijk onderzoek door de recensent, waarbij de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers worden overwogen. Bij de ranglijsten en reviews die we publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het eerder genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies die we verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en we gaan ervan uit dat de informatie accuraat is op de datum van elk artikel.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.

Voel je vrij om een reactie te geven over hoe dit artikel kan worden verbeterd. Jouw feedback is waardevol!

Laat een reactie achter

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Naam moet minimaal 3 letters bevatten

Dit veld mag niet meer dan 80 letters bevatten

Sorry, links zijn in dit veld niet toegestaan!

Geef een geldig e-mailadres op

Bedankt voor het geven van een reactie %%name%%!

We controleren alle reacties binnen 48 uur om er zeker van te zijn dat ze echt en niet aanstootgevend zijn. Voel je vrij om dit artikel in de tussentijd te delen.