We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.
Openbaarmaking advertentie

vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

5 online gevaren tijdens het reizen

Guy Fawkes Anonieme Cybersecurity Experts

Voor veel mensen is reizen een deel van het leven, ongeacht of het om vakantie of een zakenreis gaat. In het verleden namen we belangrijke zaken zoals een tandenborstel, wat kleren en geld in een vreemde valuta mee.

Tegenwoordig kun je hier zaken zoals laptops, tablets en smartphones aan toevoegen.

Vaak is het geen kwestie van kiezen want in veel gevallen heb je deze apparaten gewoon nodig om te kunnen werken of om ervoor te zorgen dat je in contact met andere mensen kunt blijven. Deze apparaten bieden je meer luxe en zijn erg handig, maar als je deze meeneemt op reis ben je ook veel kwetsbaarder voor online bedreigingen.

In dit artikel wordt beschreven welke risico's je loopt als je gebruik van internet maakt als je op reis bent en hoe je je persoonlijke gegevens veilig kunt bewaren.

1. Openbare wifi-netwerken

Wifi-netwerken vormen het grootste beveiligingsrisico. Dit geldt vooral als het om een onbeveiligde hotspot gaat.

Het probleem: iedereen is dol op gratis internet.

Het is zeer gebruikelijk om verbinding met een openbaar wifi-netwerk te maken om een project af te ronden of tijdens een ontspannende wandeling in het park internet te kunnen gebruiken.

Maar veel mensen houden er geen rekening mee dat deze netwerken ook door hackers worden gebruikt om je gegevens in te kunnen zien.

Als je verbinding met een openbare hotspot maakt, heeft iedereen toegang tot het verkeer dat je verstuurt en ontvangt.

In je het ergste geval kunnen deze hackers zelfs je persoonlijk gegevens bemachtigen of je identiteit stelen.

De oplossing: maak geen verbinding met openbare wifi-netwerken!

Door een mobiele hotspot of USB-stick te gebruiken kun je gebruik van internet maken zonde dat je risico loopt.

Als een openbaar wifi-netwerk de enige mogelijkheid is om internet te kunnen gebruiken, kun je een extra beveiligingslaag toevoegen.

Een virtueel privénetwerk versleutelt je verkeer en verstuurt dit via een omweg zodat je privacy altijd behouden blijft. Bovendien heeft een betrouwbare VPN een beleid waarbij geen logboeken worden opgeslagen waardoor je online activiteiten niet kunnen worden ingezien. Dit geldt zelfs wanneer je met een openbaar wifi-netwerk verbonden bent.

2. Neppe gekopieerde hotspots

Zelfs als je een bepaald draadloos netwerk al een keer eerder hebt gebruikt en weet dat deze veilig is, loop je mogelijk nog steeds gevaar. En dit weet je pas zeker als het al te laat is.

Het probleem: je kunt worden misleid waardoor je je persoonlijke gegevens doorgeeft.

Stel je dit scenario voor. Je verblijft voor de zoveelste keer in je favoriete hotel. Inmiddels wordt het wifi-netwerk door je al je apparaten herkend om automatisch verbinding te kunnen maken.

Een paar uur later krijg je allerlei waarschuwingsberichten van sociale mediakanalen, Gmail, enz. Het blijkt dat iemand toegang tot je persoonlijke gegevens heeft gekregen.

Maar wat is er nu fout gegaan?

Je laptop, mobiele telefoon of tablet is door een gekopieerd en nep toegangspunt misleid.

Er is software beschikbaar die opgeslagen draadloze netwerken na kan bootsen.

Een van de bekendste is Pineapple. Het scant de volledige 2,4 GHz-bandbreedte om je favoriete netwerken te zoeken en zich als deze netwerken voor te doen.

Wanneer je verbinding maakt met een netwerk dat lijkt op een netwerk dat je eerder hebt opgeslagen, maak je in werkelijkheid verbinding met een nagebootst toegangspunt. Je uitgaande gegevens zijn nu overgeleverd aan degene die achter deze valse verbinding zit en dit loopt meestal niet goed af.

De oplossing: zorg ervoor dat je apparaten alle opgeslagen netwerken "vergeten" voordat je op reis gaat.

Automatisch verbinding maken is een geweldige functie, maar doe dit alleen bij privénetwerken die je volledig vertrouwt. Het is zeer vervelend om later handmatig toegangspunten te moeten toevoegen, maar we kunnen je verzekeren dat dit een stuk beter is dan verbinding met een nagebootst netwerk maken.

Je kunt ook verifiëren of het netwerk veilig is door dit aan de mensen te vragen die het netwerk hebben aangemaakt. Wees niet verlegen, want zoals het gezegde luidt: "voorkomen is beter dan genezen".

3. Gebruik van openbare computers

Openbare computers vormen een groot risico voor je online veiligheid. Gelukkig wordt er tegenwoordig minder gebruik van openbare computers gemaakt. Maar het is altijd een goed idee om na te gaan welke handelingen je wel en niet moet uitvoeren als je een openbare computer gebruikt terwijl je op reis bent.

Het probleem: openbare draadloze netwerken vormen een ernstige bedreiging voor je persoonlijke gegevens, maar dit geldt nog meer voor openbare computers.

De meeste mensen zullen geen vertrouwelijke informatie doorgeven, maar in bepaalde gevallen gebeurt dit toch nog steeds.

Je kunt nooit weten wat voor soort bestanden er op een openbare computer zijn opgeslagen. Zo kunnen er bijvoorbeeld bestanden op staan die "goedaardige" malware bevatten, maar er kunnen ook zeer ernstige bedreigingen zoals keyloggers en phishing-software op de pc zijn opgeslagen. Als dat laatste het geval is, kunnen anderen de persoonlijke bestanden inzien die je opent terwijl je een openbare computer gebruikt.

Het is kortom het beste om op geen enkel account in te loggen als je een openbare pc gebruikt.

De oplossing: Het gebruik van openbare computers kan in een aantal situaties zeer riskant zijn. Maar als je geen gebruikersnaam of wachtwoord invoert, kan er weinig verkeerd gaan.

Als je internet gebruikt, betekent dit niet automatisch dat je persoonlijke gegevens kunnen worden ingezien. Zolang er tijdens je online sessie alleen gegevens worden gebruikt die via vertrouwde bronnen rechtstreeks beschikbaar zijn (werktijden, transportschema's, enz.), loop je geen enkel gevaar.

Als je geen andere optie hebt en alleen via een openbare pc toegang tot accounts kunt krijgen, dien je ervoor zorgen dat de browser die je gebruikt niet automatisch inloggegevens opslaat.

Maar de meest veilige optie is het gebruik van een VPN.

In dat geval is je versleutelde verkeer onmogelijk te ontcijferen waardoor het veel veiliger is om online te surfen. Uiteraard moet je de VPN wel aanschaffen voordat je naar het hotel of internetcafé gaat. Anders dien je je voor een VPN-dienst aan te melden op een computer die mogelijk is geïnfecteerd.

4. Problemen aan de grens

passport

Deze bedreiging heeft niets met malware of hackers, maar met inbreuk op je privacy te maken.

Het probleem: sommige mensen zullen denken dat dit waarschijnlijk niet zal gebeuren. Maar personen die veel reizen, weten dat veiligheidscontroles een reis kunnen maken of breken.

Vanwege de recente toename op het gebied van cyberaanvallen en het feit dat de meeste reizigers minimaal één smartphone bij zich hebben, kunnen beveiligingsmedewerkers je elektronische apparaten altijd controleren.

We nemen de Verenigde Staten als voorbeeld. Hoewel reizigers die een grens willen passeren rechten hebben, geldt dit ook voor beveiligingsmedewerkers.

Ze kunnen onder andere naar je wachtwoorden en activiteiten op sociale media vragen. De wet "grensvrijstelling" zorgt er tevens voor dat je geen beroep op het vierde amendement kunt doen waarin wordt gesteld dat er "een gegronde reden voor het doorzoeken van je spullen" moet zijn.

We kunnen onmogelijk zeggen hoe dit uiteindelijk zal aflopen, maar je reis kan worden verpest omdat het mogelijk is dat je apparaten in beslag worden genomen en je privacy wordt geschonden.

In het Verenigd Koninkrijk hoeft er niet eens sprake van een "redelijke verdenking" te zijn om je spullen te mogen controleren. En beveiligers aan de grens kunnen je gegevens net zo lang in bezit houden als zij dat nodig achten.

De oplossing: het is bij een grenscontrole altijd mogelijk dat je apparaten worden ingenomen of dat je privacy wordt geschonden.

In theorie heb je een aantal rechten. Zo mag de inhoud van je berichten mag niet worden bekeken, je bent vrij om van de vrijheid van meningsuiting gebruik te maken en je mag niet worden gediscrimineerd.

Maar in werkelijkheid is dit volledig afhankelijk van de beveiligingsmedewerker aan de grens en sommigen zullen het je vaak zonder reden moeilijker dan anderen maken.

Als je niet meewerkt, werkt dit bijna altijd tegen je. Je apparaten kunnen in beslag worden genomen en er kan worden besloten dat je wordt vastgehouden of het land niet in mag.

Dit kan zeer oneerlijk voelen omdat je alleen gebruikmaakt van de technologie die in de 21e eeuw beschikbaar is.

Je kunt ervoor kiezen om alleen apparaten mee op reis te nemen die zo weinig mogelijk gevoelige informatie bevatten en bijvoorbeeld geen belangrijke gegevens of links naar sociale mediakanalen bevatten. Dit is mogelijk geen optie als je op zakenreis bent of online werkt.

Als dat het geval is, dien je ervoor te zorgen dat er geen gegevens met betrekking tot je online activiteiten kunnen worden achterhaald. Het is immers mogelijk om ervoor te zorgen dat je geen sporen achterlaat.

Een VPN biedt een oplossing die ervoor zorgt dat je anoniem kunt blijven als je internet gebruikt. Dit helpt niet als je wordt gevraagd om je wachtwoorden door te geven, maar het zorgt er in ieder geval voor dat er zo min mogelijk kan worden gecontroleerd.

5. Toegang tot beperkte inhoud

Mensen willen op reis meestal toegang tot hun favoriete websites en diensten kunnen krijgen. In veel gevallen kun je geen toegang tot bepaalde inhoud krijgen als je je in een ander land bevindt. En dit kan indirect gevaar voor je apparaten opleveren.

Het probleem: Beperkingen voor inhoud op basis van geolocatie zijn een probleem, maar geen beveiligingsprobleem. Maar dit kan wel een bedreiging worden als je op dubieuze manieren toegang tot deze inhoud probeert te krijgen.

Als je via Google een zoekopdracht uitvoert, kun je "snelle" en "eenvoudige" eenvoudige manieren vinden om dit probleem te verhelpen.

Maar als je enige kennis op het gebied van online veiligheid hebt, weet je meteen dat deze manieren worden gebruikt om je op te lichten.

Toch kiezen veel mensen ervoor om deze "100% veilige methodes" te gebruiken en dit kan vervelende gevolgen voor je laptop en smartphone hebben.

Als je deze manieren gebruikt om buiten de VS naar Amerikaanse tv-zenders of inhoud van Netflix VS te kijken, loop je het risico dat je apparaten met malware zullen worden geïnfecteerd.

De oplossing: We gaan ervan uit dat je het tijdens je reis niet fijn zou vinden als je gevoelige informatie gevaar zou lopen of zou kunnen worden ingezien.

Om dit te voorkomen, willen we je aanraden om de adviezen die je hierover op internet kunt vinden niet op te volgen. In plaats daarvan kun je beter proactief zijn. Als je er zeker van wilt zijn dat je op reis toegang kunt krijgen tot inhoud die wordt beperkt, is het aanschaffen van een goede VPN de oplossing.

Of je nu toegang tot Gmail in China, Facebook in Turkije, WhatsApp in Qatar of inhoud van de Amerikaanse versie van Netflix wilt krijgen, een VPN kan deze inhoud ontgrendelen waardoor je altijd toegang kunt krijgen.

Een VPN beschermt je gegevens en je apparaten als je onderweg bent

Virtuele privénetwerken bieden je de mogelijkheid om alle bedreigingen te voorkomen die je op reis kunt ervaren.

Maar het is niet voldoende om zomaar een VPN aan te schaffen. Je hebt een dienst nodig die je digitale privacy kan beschermen en ervoor zorgt dat je volledig anoniem kunt blijven terwijl je onbeperkt toegang tot internet hebt.

In onze beginnershandleiding kun je alles lezen wat je over VPN's moet weten.

Een VPN dient het volgende te bieden als je deze op reis wilt gebruiken:

  • Een beleid waarbij geen logboeken worden opgeslagen
  • De mate van privacybescherming is afhankelijk van het beleid op het gebied van het opslaan van logboeken dat de VPN-dienst heeft. Een goede VPN bewaart je versleutelde gegevens niet voor langere tijd waardoor je tegen spionage door derden en overheden bent beschermd. Dit zorgt er ook voor dat je activiteiten volledig anoniem zullen blijven.
  • Locatie van de provider
  • Naast het beleid voor de opslag van logboeken is het land waar de provider is gevestigd erg belangrijk. Afhankelijk hiervan kan de provider bij wet verplicht zijn om informatie vrij gegeven als hier een verzoek voor wordt ingediend. De meest betrouwbare VPN-diensten zijn gevestigd in landen die niet lid van een inlichtingenalliantie zijn. De wetten die in deze landen gelden zijn namelijk een groot gevaar voor de online privacy.
  • Beveiligingsmaatregelen
  • Wanneer je op zoek bent naar een goede VPN, dan dient deze over functies zoals een kill-schakelaar en bescherming tegen DNS-lekken te beschikken. Deze functies zorgen ervoor dat er geen gegevens kunnen lekken als de versleutelde verbinding wordt verbroken.
  • Veel verschillende servers
  • Een goede VPN dient daarnaast over veel servers op verschillende locaties te beschikken. Als er veel servers beschikbaar zijn, is de kans groot dat er zich een server dicht bij je daadwerkelijke locatie bevindt waardoor je altijd gebruik van een snelle verbinding kunt maken.
  • Ondersteuning voor meerdere platforms
  • Als je meerdere apparaten gebruikt, is het belangrijk dat de dienst compatibel met verschillende platforms is. Goede VPN's bieden ondersteuning voor de meest populaire platforms zoals Windows, Mac, Android en iOS. Verder bieden deze diensten je de mogelijkheid om met meerdere apparaten tegelijk verbinding te maken.

Als je het lastig vindt om een keuze te maken, kun je het artikel over de beste VPN's voor op reis bekijken.

Afsluitende opmerkingen

De directe of indirecte bedreigingen voor je digitale privacy nemen enorm toe wanneer je gaat reizen. Als je weet wat de risico's zijn, kun je actie ondernemen om deze te vermijden.

Maar als je een VPN gebruikt, is je online veiligheid altijd gegarandeerd wanneer je onderweg bent. Dit goedkope en effectieve hulpmiddel kan je laptop, tablet of mobiele telefoon beschermen terwijl je op vakantie of zakenreis in het buitenland bent.

We beoordelen aanbieders op basis van strenge tests en onderzoek, maar houden ook rekening met je feedback en onze affiliate commissie met aanbieders. Sommige aanbieders zijn eigendom van ons moederbedrijf.
Meer informatie
vpnMentor werd in 2014 opgericht als een onafhankelijke site, die VPN-diensten beoordeelt en privacy gerelateerde verhalen publiceert. In samenwerking met Kape Technologies PLC blijft ons team van honderden cyberbeveiligingsonderzoekers, schrijvers en redacteuren lezers helpen met het vechten voor hun online vrijheid. Kape Technologies PLC is ook eigenaar van ExpressVPN, CyberGhost en Private Internet Access, die mogelijk op deze website worden gerangschikt en beoordeeld. Aangenomen wordt dat de beoordelingen die op vpnMentor zijn gepubliceerd op de datum van elk artikel accuraat zijn en zijn geschreven volgens onze strikte beoordelingsnormen, die prioriteit geven aan het onafhankelijke, professionele en eerlijke onderzoek van de recensent, rekening houdend met de technische mogelijkheden en kwaliteiten van het product samen met de commerciële waarde ervan voor gebruikers. Bij de ranglijsten en reviews die wij publiceren, kan ook rekening worden gehouden met het hierboven genoemde gemeenschappelijke eigendom en de partnercommissies, die wij verdienen voor aankopen via links op onze website. We beoordelen niet alle VPN-providers en aangenomen wordt dat de informatie op de datum van elk artikel accuraat is.

Over de Auteur

Anonieme experts die voor vpnMentor schrijven, maar hun identiteit geheim houden.

Vond je dit artikel leuk? Geef een beoordeling!
Ik vond het verschrikkelijk Ik vond het echt niet leuk Het was redelijk Best goed! Ik vond het geweldig!
van 10 - Beoordeeld door gebruikers
Bedankt voor je feedback.